Zaloguj się, aby obserwować  
tadeusz1956

Problem z siatką Class 44s

Polecane posty

tadeusz1956    0

Mam poważny problem z prasą 44s. po uruchomieniu owijania siatką nie można zatrzymać jej podawania. owija tyle razy ile sobie chce. nie bardzo wiem co może być tego przyczyną. Proszę o pomoc i jaieś sugestie od czego zacząć i w jaki sposób ustalić usterkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadeusz1956    0

nóż jest ok. Jak na krótko podepnie silniczek to działa. Licznik na rolce pod miernikiem zwiera i rozłącza. Wygląda na to jakby główna centralka nie "liczyła" obrotów wałka od siatki i nie załączała noża. Wymieniał może ktoś centralkę?? Da się ją naprawiać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

miałem ten sam problem w 250rc i u nas było to kółeczko co się zmienia ilość owinięć ustawione, tzn w bok zamiast w górę bądź dół. Nie wiem jak to jest w 44s rozwiązanie to zmienianie ilości owinięć może podobnie. Ustawiłem dobrze i problem znikł, chyba że to był tylko zbieg okoliczności:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil0012    2

ja sie piepsze z tym co roku... według mnie c a3 rzeczy kótre moga być przyczyną;

1. Jak zdejmniesz osłonę silniczka to na dole pod stojanem(tymi magnesami) sa takie blaszki które tez odpowiadają za to czy załączy sie silniczek który zwalnia nóz i za to że powienien sie obkecić tylko jeden raz ( a nie jak nie kórym sie zdaża że keci się cały czas co powoduje że nóż jest ciagle zwoniony i nie można potem podac siatki). Moja rada na to dobrze oczysćić styki tych blaszek, ewentualnie delikatnie podoginać żeby bardziej do siebie dociskały. U mnie podjeżewam ze jeszcze czasmi nie ma masy( pierwszy kabelek z tych czterech które idą do silniczka licząc od tyłu belarki) bo połączenie wsówki i obódowy jest trochę lużne.

2. Mechanizm który liczy obroty wałka. Taki magnezik czerwony i mała czarna puszeczka do kórej idą dwa kabelki ( chyba brązowy i brazowo zielony). Wydaje mi sie ze ten magnezik z biegiem lat poprostu sie rozmagnesowal i nie daje odpowiedniego pola magnetycznego które powodowało by że w tej czarnej puszeczce powstałby prąd(czyli własnie ten impuls) a rezultacie centralka nie ma czego liczyc. doszedłem to tego w ten sposób ze rozbrałem stary taki wiekszy głośnik i przyszówałem go do tej czarnej puszki

 

kontynuacja bo net mi zaszwankował. przysówałem go do tej czarnej puszeczki i liczyłem te przysunięcia to po 8 już załącxał sie nóz, powtórzyłem to kilka razy i zawsze wychodziło 8, a jak zaczołem krecić wałkiem to mogłem krecić cały dzien a silniczek ani rusz. więc stad moj wniosek ze to moze być wina właśnie tego magnesu albo jakiego przebicia, byc moze złego styku któregoz z tych dwóch kabelków idących do czarnej puszeczki. Ja zostawiłem ten magnes o otoczeniu tego duzego magnezu w nadzieji że trochę sie namagnesuje a do tego kompinąhałem z ustawieniem tej czrnej puszeczki( ustawiłem ją mniej wiecej tak ze te kabeli nie patrża do dołu tylko wprzód belarki, poziomo) po tych kombinacjach i zlaniu całego układu wd-40 zaczołem belować. :)

3 rzecza mozwe być centralka ale myśle ze to żadko sie psuje. w moim przypaku raczej jest dobra skoro moge nia zrobić 300 bel bez omyłki. Tyle odemnie, mam nadzieję ze trochę pomogłem ;) pozrdo

 

według mnie to jest to samo zjawisko co tu

w 48 sekundzie. lampka zapala sie gdy w pobliży znajduje sie pole magnetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj