Zaloguj się, aby obserwować  
MAti21

Massey ferguson 690 wady i zalety

Polecane posty

MAti21    3

Witam, ogólnie rzecz biorąc to mam na kupnie właśnie takiego massey'a . Jutro pojadę go obejrzeć i chciałbym się dowiedzieć na co w nim zwrócić szczególną uwage?

ewentualnie jak jest z częściami ? drogie czy tanie? ogolno dostępne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

gdzieś koło tarnowa jeszcze nie wiem dokładnie, dzis mam dzwonic i sie ugadać na oględziny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Massey 690 to prosty mechaniczny ciągnik z typowym silnikiem Perkinsa ( A4.248 - ma tylko większe tuleje tłoki pierścienie inny korbowód no i uszczelkę pod głowica a tak to bardzo podobny do silnika ursusa z 4512/14 czy 5312/14), skrzynia 12+4 z półbiegiem jest to bardzo dobra konstrukcja i była montowana jako opcja ( a w obecnych nowych jako standard) w ciągnikach ursusa, tylny most to praktycznie to samo co 3512, 4512, 5312. Hydraulika jest dość mocna, osobne pompy od hydrauliki zewnętrznej i podnośnika ( to trzeba sprawdzić bo pompy drogie i do naprawy trzeba ciągnik rozpoławiać między skrzynią a mostem.

Co należy sprawdzić:

- silnik, nie powinien dymić na czarno przy prze-gazówce, z korka do oleju po odkręceniu nie powinien dymić jak i z odmy ( tylko para) ale to teoria bo ciężko o zdrowy silnik w używanym leciwym ciągniku chyba że był robiony,

- skrzynia, jest synchronizowana i biegi powinny wchodzić bez żadnych zgrzytów, łatwo i pewnie wybierać i to jest bardzo ważne bo synchronizatory to dość droga naprawa,

- tyny most nie powinien wyć, tak jak w mf 255 czy u4512,

- podnośnik powinien łatwo podnosić i przede wszystkim podczas podnoszenia nie może szarpać, sprawdź luzy na ramionach ( podnieść do końca i unosić za listę do góry), zobacz czy kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni nie zapala się podczas użytkowania podnośnika ( może to świadczyć o zapchanym filtrze ale równie dobrze o słabej pompie a to już dość spory koszt)

- kierownica powinna lekko się obracać bez przycięć,

- jeśli jest 4x4 to najważniejsze bo i najdroższe a nie można dobrać żadnych polskich zamienników ponieważ w ursus stosował inne mosty przednie, należy sprawdzić luz na wałku atakującym ( ten co wystaje z przedniego mostu a na nim jest taka mówka i dalej wał napędowy), nie może być żadnych zgrzytów ani innych dziwnych odgłosów z przedniego mostu np podczas jazdy na skręconych kołach z załączonym napędem.

Również duże luzy na przedniej osi nie wróżą dobrze o stanie przedniego napędu.

I ogólnie sprawdź wycieki, czy nie pospawany itp.

Jak w dobrym stanie to warto kupić, bardzo dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bogus56    45

Kupowałem niedawno masseya 675 wiec to prawie to samo tylko silnik inny bo a4.236. Porządnie sprawdz podnosnik i hydraulike żeby potem nie mieć problemów. W swoim mam półbiegi bez sprzęgła wiec jak byś trafil taki model to też sprawdz jak to działa. I chyba najsłabszym punktem serji 6xx jest blacharka. Drzwi i blotniki bardzo lubia rudą koleżanke:/ Ogólnie to bardzo fajne ciągnii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAti21    3

wybacz ,że teraz odpisuje, ale robiliśmy kiszonke z qq i nie było w koncu czasu, i dopiero teraz mam sie wybrać na oględziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj