Skocz do zawartości

Zdjęcie

wibracje w belarusie 820

63 odpowiedzi na ten temat

#41 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 październik 2013 - 10:51

wibracje w belarusie 820 Jak bym sie nie bał jechać tyle km moim Tico to bym z chęcia podjechał ale strach ze mogę nie dojechać. No ale 190 bar to za dużo idealnie jest 175 na wieki wieków. Może faktycznie zapłon jest nie tak ale to by już albo moc była inna czy też wiecej dymu A może jakaś przeciwwaga na wale jest luźna albo coś, bo sprzegło dobrze chodzi ?
Wiesz kolego masz genialny pomysł bo faktycznie w ciemno dawać nie warto. Musze tylko pożyczyć samochód iumawiamy sie na konkretny termin i jestem podał dokładną miejscowość to sobie oblicze dokładnie ile km

Edytowany przez UrsusCzesio, 06 październik 2013 - 17:30.

Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wibracje w belarusie 820 Dzisiaj, 16:47
  •  

#42 Share SLAWEK1203

SLAWEK1203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 październik 2013 - 18:12

wibracje w belarusie 820 Witam to fajnie że się ze mną zgadzasz co do ugadania to dopiero jak coś najwcześniej za tydzień albo dwa bo mam jak na razie kupę roboty, ja mieszkam w Brzeźnicy 9km od Jastrowia w kierunku Borna Sulinowa. Przeciw wagi na wale były sprawdzane sprzęgło też wszystko w jak należytym porządku. Kumpel mówił że miał podobny problem w c-360 i okazało się że to wał był pęknięty niedaleko koła napędzającego pompę ale wał u mnie niby jest cały niema podejrzanych luzów czy coś takiego no nie wiem .Pozdrawiam.

#43 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 06 październik 2013 - 18:48

wibracje w belarusie 820 Jest niby cały ale jak by beznzyna pod ciśnieniem obmył mogło by było cos widać a po wymontowaniu by sie rozpadł. Rób co masz ja też narazie mam co robić obrobimy sie i ugadamy się po prostu i wszystko pasuje w temacie
Mój Wladimirec podbija świat

#44 Share SLAWEK1203

SLAWEK1203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 05 luty 2014 - 18:57

wibracje w belarusie 820 Witam koledzy w końcu odebrałem mojego belarusa od mechanika. Nareszcie wiem co mu było po pierwsze pompa wtryskowa dawała za durze ciśnienie na drugi tłok było słychać stukanie w silniku kolega UrsusCzesio wie o co chodzi bo pierwszy to wyłapał. Po drugie jeśli chodzi o wibracje to opóźnienie pompy pomogło. Mam nadzieje że jeśli ktoś będzie miał taki problem to mu to pomorze. Wielkie dzięki za pomoc.

#45 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1306 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 05 luty 2014 - 20:06

wibracje w belarusie 820 czyli za wczesny zaplon byl i koncowki cisnienia nie trzymaly

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#46 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 05 luty 2014 - 20:21

wibracje w belarusie 820

Witam koledzy w końcu odebrałem mojego belarusa od mechanika. Nareszcie wiem co mu było po pierwsze pompa wtryskowa dawała za durze ciśnienie na drugi tłok było słychać stukanie w silniku kolega UrsusCzesio wie o co chodzi bo pierwszy to wyłapał. Po drugie jeśli chodzi o wibracje to opóźnienie pompy pomogło. Mam nadzieje że jeśli ktoś będzie miał taki problem to mu to pomorze. Wielkie dzięki za pomoc.

Kolego, nie mogę zrozumieć jak pompa mogła dawać za duże ciśnienie na drugi tłok. Ciśnienie wytwarzane przez sprawną sekcję tłoczącą powinno sięgać potrójnej wartości ciśnienia otwarcia wtryskiwacza. To raczej wtryskiwacz mógł być ustawiony na ciśnienie wyższe niż zalecane i różniące się znacznie od trzech pozostałych. Przy wyższym ciśnieniu otwarcia wtryskiwacza opóźnia się zapłon i odwrotnie. Kiedyś w mroźny poranek zaraz po odpaleniu mtza chciałem ogrzać dłonie na kolektorze. Pierwszy wylot od kabiny długo był zimny. Wtryskiwacze super i ciśnienie i rozpylanie. Manometr przyłączony do każdej sekcji 45MP i przez kilka godzin utrzymujące się ciśnienie bez spadku. Oglądanie tego co wylatuje z okien wydechowych przy odkręconym kolektorze. Z trzech świecące jeszcze żarem gazy, z pdejrzanego nie. Na stole okazało się że czwarta sekcja ma mniejszą o jedną piątą dawkę paliwa. Po poprawce jak ręką odjął. Kolektor z czwartego cylindra rozgrzewał sie równocześnie z pozostałymi.

#47 Share SLAWEK1203

SLAWEK1203

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 luty 2014 - 23:21

wibracje w belarusie 820 Możliwe że masz racje moja pomyłka, źle zrozumiałem kolesia jak mi tłumaczył
sorki.

#48 Share dominik82

dominik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 październik 2015 - 20:00

wibracje w belarusie 820

ja koledzy mam podobny problem z drganiem ale podczas jazdy.zastanawian sie nad walem napedowym?

mozliwe ze gdy zalozylem jeen drazek kierowniczy oparl sie na wyboju o wal napedowy bo mialem go zbt nisko i rzypuszczam ze wykrzywil mi ten wale wychodzacy z przedniego mostu.czy to mozliwe?

#49 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 24 październik 2015 - 10:55

wibracje w belarusie 820

A jak ma się drążek oprzeć o wał skoro poruszają się tak samo wraz z wahaniem osi?

KPK Kumurun Team

#50 Share dominik82

dominik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 październik 2015 - 04:36

wibracje w belarusie 820

gdy go przerabialem na jeden a nie tak jak byl na dwa troche podgiolem w dol mocowanoe drazka i na dziurach przy mocnym skrecoe obcieral centralnie na tych srubach laczacych wal walkiem przedniego nmostu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 25 październik 2015 - 10:27

wibracje w belarusie 820

A rozumiem. Bo inaczej lubi przywalić w ramę. Postaw ciągnik na klocki i na biegu sprawdź czy czegoś nie pogięło. 

U mnie klepało jak krzyżaki miały luz w widełkach tak samo jak się jeden rozsypał ale wibracji nie było.

KPK Kumurun Team

#52 Share dominik82

dominik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 październik 2015 - 17:56

wibracje w belarusie 820

mi to obcierlo tak ze lepki srub na krzuzaku objechalo.luzy jakies na krzyzakas sa.chyba wyjasni sie dopiero jak wyciagne ta oske atakujaca z przedniego mostu i na oko lub na tokarce sprawdze czy ma bicie.jesli tak to kolo 300 zl ten atak i kolo z mostu  kosztuja bo wiadomo parami sie wymienia

#53 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 25 październik 2015 - 18:00

wibracje w belarusie 820

Nie wyciągaj tylko podnieś jedno tylne, jedno przednie, dobrze podłóż ciągnik, odpal, bieg i zobacz jak się kręci.

Tego wałka tak łatwo nie skrzywisz bo krótki i materiał twardy. prędzej skrzywi środkowy kierowniczy.

Sprawdź czy nie popuściła nakrętka flanszy.

KPK Kumurun Team

#54 Share dominik82

dominik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 październik 2015 - 19:43

wibracje w belarusie 820

jak jade to wychodze z kabiny i widze =ze cos tam ma bicie.jednak jak jedna nakretke calkiem urwalon mogl dostac ten walek popalic.gdy tylko to stwierdzilem podnioslem drazek tak ze nieobciera ale gdy jade to slysze i czuje wibracje.gdy jade 9 dosc szybko tak tego nieczuc natomiast na 3 na lekkim gazie bardziej.im wieksze obroty mniej drzy

teraz tak mysle ty masz na mysli sama ta flansze na 4 sruby?ciekawe ale same sruby asuja czyli caly ten leb flanszy musialby sie skrzywic.przepraszam ze tylko pisze a nie rozkrecam i nie sprawdzam  ale dostalem w lesie przyladowaniu galeziowki w glowe i jestem troche poszyty,pozatym udzielacie wielu cennych informacji.ja wole najpierw popytac potem roskrecac

#55 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 25 październik 2015 - 19:47

wibracje w belarusie 820

Spoko. Rozumiem póki mogę cię rozszyfrować he he.

Zrób inaczej odkręć od przedniego mostu wał i sprawdź. Cztery śruby niech sobie wisi tylko napędu nie włączaj. 

Może to coś innego.

KPK Kumurun Team

#56 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 25 październik 2015 - 20:04

wibracje w belarusie 820

Trochę to dziwne ,piszesz że na wolnych obrotach drży a jak dodajesz gazu to przestaje ,ja bym przyczyny szukał gdzie indziej bo od predkości jazdy to nie zależy tylko obrotow silnika 9 a 3 to duża rozbieżność

#57 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 25 październik 2015 - 20:05

wibracje w belarusie 820

No właśnie. Dla tego odkręcił bym wal od przedniego mostu żeby go wyeliminować. Metodą prób i błędów.

KPK Kumurun Team

#58 Share dominik82

dominik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 28 październik 2015 - 21:01

wibracje w belarusie 820

tak jak kolega pisal.mialem dzis troche czasu odkrecilem wal i dalej drgania dodadkowo na luzie przy polowie gazu tez wystepuje mija na wiekszych obrotach.musze sprawdzic to waszymi poprzednimi metodami moze cos z tego  wyjdzaie.

#59 Share dominik82

dominik82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 31 październik 2015 - 18:25

wibracje w belarusie 820

Dzis chlopaki wymienilem poduszke pod silnikiem i raczej brak poprawy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7619 postów

Napisany 31 październik 2015 - 18:41

wibracje w belarusie 820

Jeśli wpada w wibracje w czasie jazdy to raczej nie będzie poduszka.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź