Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daminoS95

daminoS95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:16

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem Witam mam problem z mtz 952.2 chodzi o podnośnik. Na wstępie powiem że ma pompe do wymiany bo troche przepuszcza olej do skrzyni biegów. Chodzi mi o podnośnik podnosi normalnie jak jak się troche rozgrzeje tzn przy oraniu 0,5 h zacina się podnośnik nie chce podnosic albo opadać trzeba szarpnąć mozno to puści i opadnie . Olej jest w zbiorniku. Jaka może być przyczyna? bo nie da się tak pracować z tym zacinaniem.. Proszę o pomoc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz 952.2 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 19:03
  •  

#2 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 09:04

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem Podłączam się o pomoc, tylko u mnie nie jest on aż tak widoczny, tzn. z maszynami chodzi dobrze ale jak na pusto to wcale nie opada a na gorącym oleju musi go nacisnąć osoba min 90kg, ja niestety tyle nie mam i muszą sobie radzić inaczej. Przy opadaniu jak naciskam na ramiona podnośnika słychać dosyć głośne skrzypienie/piszczenie ogólnie wycie :(
Podnośnik powinien zawsze opadać SAM bez żadnego ale, przy podpinaniu/odpinaniu maszyn strasznie to denerwuje i majaczy czas...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#3 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 11 wrzesień 2013 - 09:40

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem Może to uszczelnienia tłoków tak się zachowują po rozgrzaniu przez ciepły olej. Ja mam w swoim siłownik 110 mm i jak olej zimny opada sam. jak się rozgrzeje to nawet stojąc na nim a ważę ponad 80 kilo nie opadnie. Trzeba siłowo rozdzielaczem. Sprawdź z ciekawości uszczelnienia jednego z siłowników albo od razu wymień manszety i slizgi na lepszej jakości .
KPK Kumurun Team

#4 Share radzik445

radzik445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 18:18

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem Miałem podobny problem z nieopuszczającą się windą przy ciężarówce. Wymiana uszczelniaczy siłowników i jak ręką odjął
KPK Kumurun Team

#5 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 11:43

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem Witam,
posiadam MTZ 50, podczas głębokiej orki często go dociążałem w pewnym momencie chciałem płóg podnieść do góry, a tu ku mojemu rozczarowaniu nie chciał podnieść. Wcześniej na zimnym oleju podnosił bez zażutów, a na ciepłym podnosił już słabiej, ale podnosił.
Pompa nie pękła, bo nie ma żadnych wycieków z rozdzielacza troche kapało wcześniej, wiadomo lata robią swoje.
Jak myślicie co może być tego przyczyną? Z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 14:51

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem Kolego trzeba było dopisać sie do tematu o MTZ 80/82 bardziej zbliżona maszyna.
A na pusto podnosi?
Na wyjsćiach hydrauliki zewnętrznej masz cisnienie?
Mógł zaciąc się zawór przelewowy, dość częsta usterka w tym typie rozdzielaczy.

#7 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 15:02

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem Na pusto nie podnosi. Na wyjściach też nie ma ciśnienia. Olej pompa podaje na wyjściach jest takie ciśnienie,że palcem utrzymuję.

#8 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 19 wrzesień 2013 - 21:11

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem na wiosnę miałem podobnie że podczas orki nie chciał opuszczać :unsure: w instrukcji wyczytałem ze najprawdopodobniej jest zanieczyszczony olej w hydraulice i dlatego ten zaworek w rozdzielaczu w monoblocku się zacina,wymieniłem olej i filtr i przez całe lato było ok,zobaczymy czy z pługiem też jest ok :)

#9 Share Gospodarz100

Gospodarz100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:53

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem Kolego mój opuscił lecz nie podnosi i jak wezme prawą dzwignie do gury na pływaiące to nawet nieda sie ramjenia do góry podnieść. A gdzie znajduje sie ten zaworek i filtr bo ja nie mam .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 11:47

Mtz 952.2 problem z podnośnikiem Gospodarz100 Kulik ma podnośnik monoblock czyli ten 2 tłokowy i nie powinieneś pisać w tym temacie bo to nie ten podnośnik.
Napisz w stosownym temacie.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Dodaj odpowiedź