tomcio748

Przekładka silnika, zwiększenie mocy

Polecane posty

3Perkins    0

Witam wszystkich kolegów z AF mam pytanie: czy da się jakoś zwiększyć moc w URSUSIE C360-3P??? B) Bardzo prosze o odpowiedzi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilF1    1

hehe zawsze da się coś zrobić ;]

min.: Jeśli masz zjechane opony kup nowe. Na dobrym bieżniku praca idzie lepiej. No i można powiedzieć że ma większe możliwości ponieważ nie łapie tak szybko poślizgu. Czyż nie? No cóż zawsze to coś ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

żeby zwiększyć moc w 3p to trzeba z niego zrobić 4p, albo 3p turbo, ale żeby to zrobić dobrze to taniej wyjdzie sprzedać 3p i kupić coś mocniejszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

moim zdaniem poszukaj firmy która przyjedzie i najpierw zmierzy moc na hamowni, na wałku lub gdzieś indziej, a później to raczej zmiana ustawień pompy wtryskowej... tylko najlepiej żeby to była dobra firma, a nie jacyś amatorzy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

to utrzymuj ciągle pełny bak paliwa to będzie wieksze ciśnienie paliwa w pompie :):) B) B)

a tak poważnie to tylko 60-tka lepszego ciągnika z niej nie zrobisz... :)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

opony są 3 letnie i jest dobry uciąg B) , pompa wtryskowa jest po wymianie głowiczki 10mth i pracuje super, remont kapitalny był robiony ok 600mth temu, ciągnik pracuje bez zadnych zarzutów :) tylko jednak jest troche za mało tej mocy :)

 

Pierwszy raz słyszę o tym co napisał kolega rafalkom555 aby zmierzyc moc na hamowni, wałku - możesz bardziej wytłumaczyć o co w tym codzi, byłbym wdzięczny B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

na wałku? normalnie, firma przyjeżdża samochodem ma tako przyczepkę i podczepiasz się ciagnikiem do niej wałkiem i włanczasz wałek i tam moc, dokładnie to nie wiem takich małych szczegółów...

na hamowni to tak sobie podałem(sam nie wiem dobrze o co chodzi) ale to jest ponoc drogie. Poszukaj w necie firmy zadzwoń tam ci wyjaśnią, chociaż nie wiem czy 20letni ciągnik to będą chcieli robić B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3Perkins    0

no właśnie tak myślałem nad ta turbiną , a ma ktoś u siebie turbo w ciągniku o podobnej mocy zeby dobrać ja tak mniej więcej do ciągnika B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Do 3p turbiny zakładać nie warto. 100km z niego nie zrobisz, lepiej kupić coś mocniejszego i problem z głowy. Za tego 3p kupisz C-385 B)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

te c-385 to zapomnij o takim ciągniku. szkoda pieniędzy na niego. no chyba że w super cenie by się trafił to jeszcze można by było kupić o ile silnik zdrowy...


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Popieram kolegów powyżej. Sam chciałem niedawno zwiększać moc silnika w zetorze 3011, ale koledzy na AF przekonali mnie, że to beż sensu. Lepiej kupić mocniejszy ciągnik. Tylko przy zakupie to jak np. jest zdjęcie, to na tym zdjęciu najlepiej, aby spód był nie malowany. Blacharka może, ale ze spodu będzie wtedy dobrze widać wycieki i można targować. Jeśli jest to jedyny twój ciągnik, to zaczekałbym, zebrał kasę na drugi i kupił drugi. Nie wyobrażam sobie np takim klocem jak 385 przewracać siano na hektarowej łące. Jak już szukać to lepiej w eksportowych wersjach zetoró w i ursusów, ponieważ lepsze oleje się tam stosuje. Wiem, bo mam c355 z holandi, miałem 1224 z danii i 8145 z irlandii oraz 904 z polski, to z tego krajowego to ledwo olej leciał przy wymianie taki mazut się w środku zrobił, a w tych sprowadzonych jakby przed chwilą był zalany.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

co do turbiny w perkinsie to jest wersja tego silnika z turbiną.

 

http://www.newmukhtarsons.com/tractors_MF_260.php

 

zwykły MF255 oznakowany jako MF240 ale ma turbinę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie temat bez przyszłości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Podkręcasz dawke paliwa na pompie i masz wikszą moc odrazu logiczne miałem kiedyś taki bajer w C-330, pochodziła tylko 2 lata B), głowica nie wytrzymała.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

bezsensowny pomysł , wiekszy ciągnik a jeżeli masz tylko ten to zbiórka dla ubogich i kupuj 2


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj