Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładka silnika, zwiększenie mocy

288 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Ursus3PGT

Ursus3PGT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 00:12

Przekładka silnika, zwiększenie mocy moim zdaniem ani rozwiercanie cylindrów ani zakładanie turbiny niema sensu ponieważ np. mój 3P ma nowe opon wszystkie obciążniki no i kabine która waży prawie 300kg i nawet na 3 nie brakuje mu siły tylko jak ma ciężko boksuje kołami więc po co więcej mocy jeżeli z fabryczną mocą brakuje dociążenia a co mówić jeszcze z turbiną

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładka silnika, zwiększenie mocy Dzisiaj, 03:56
  •  

#62 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 22 grudzień 2008 - 14:27

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Mowcie co chcecie ja i tak zapakuje sobie turbine do 60siatki ale nie jakos agresywnie ,,pompujaca'' powietrze do silnika raczej takie lekkie doladowanie zeby poprawić dynamikę silnika bo to mulizna jest zanim sie bujnie... uważam ze to najprostszy sposób dodania nocy ktory przy odpowiednin ustawieniu nie poniszczy silnika napewno :) ktos z was na turbiny w 60? od czego? jak chodzą?
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#63 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:17

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Nie pamiętam w którym numerze topAgrara jest opisana 60tka turbo ale z tego co pamiętam to taka przeróbka nie ma sęsu bo dodali mu mocy ok do 80 km a spalanie wzrosło do 15 l na mtg no i ceny podzespołów też sa jakie są jak sie chce porzadne to więcej bedzie kosztować niż ursus wart wieć nie lepiej zainwestowac w 80tke spali ok 10 cięższa lepsza kabina i wg ;)
............Tylko przemyślane rozwiązania............

#64 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Maszyny ich przeróbki, przebudowy i udoskonalenia :) z pasją buduje konstrukcje od podstaw mam wiele pomysłów za mało czasu i pieniędzy...<br />

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:34

Przekładka silnika, zwiększenie mocy O kur... do 15 litrów spalanie?! toc to niepojęcie, mysle ze to przez to że aż 20 koni jej dodali, to jednak ok. 1/3 mocy wiecej
Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

#65 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 22 grudzień 2008 - 17:41

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Słyszałem taką historie że,podobno model budowlany C-360 ''ostrówek'' fabrycznie miał tuleje 100 i był ciut mocniejszy od zwykłej c-360,słyszeliście coś o tym?. ;)
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#66 Share TomaszKK

TomaszKK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 14:25

Przekładka silnika, zwiększenie mocy A wracając do 360 turbo z topagrar to jedna modernizacja mi się spodobała a mianowicie dodanie siłownika do podnośnika co pozwalało zwiększyć udźwig podnośnika o pare kg fakt faktem że ursusowi czasem brakuje pary żeby podnieść cięższą maszyne ;) może kolega pomyśli nad takową modernizacją. z tego co pamiętam to wystarczy dłuższy sworzenń zamiast tego co trzyma dolny zaczep i małe spawanko ramion no i siłownik.
............Tylko przemyślane rozwiązania............

#67 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 25 grudzień 2008 - 17:47

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Widziałem taką modernizacje w jakiejś gazecie możliwe że Top Agra ;) i uważam ją za bardzo przydatną, tylko na co komu wiekszy udzwig jeśli by z niego nie korzystał??? ;) o co do wykonania to proste tylko trzeba by jakiś siłownik ogarnąć żeby zamontowac :angry:

#68 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 26 grudzień 2008 - 11:00

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Jak zwiększyć moc C-360 - tylko po co ?? jesli do pracy to polecam zakup poprostu wiekszego ciągnika - obecnie nie jest to wiekszy problem - ale jesli dla zabawy badz samej satysfakcji to proszę bardzo - w skandynawii bardzo popularne są zawody tractorpuling wiec i dla takiego "monstera" znalazła by sie robota ;)

wracając jednak do tamatu to rzeczywiście mozna by pokusić się o zwiększenie średnicy cylindrów co dało by nam zwiekszenie pojemności - ale tylko pozornie bo wzrost pojemności przy tym samym układzie dolotowym mogł by mało dać (ciagnik zasysał by wiecej powietrza ale średnica kolektora dolotowego mogła by okazać sie "waskim gardłem" i silnik nie dostawał by odpowiedniej ilości powietrza) w tej sytuacji dobrze było by pokombinować z załozeniem kompletnej głowicy od zetorka wiekzej mocy np 72XX lub nawet 77XX - w takich warunkach silnik miał by juz odpowiednią ilośc powietrza i mozna by pojść dalej - czyli podwyższyc dawkę paliwa - tylko z tyostrożnie bo przestawienie w normalnym C-360 o 3 ząbki jest jeszcze dopuszczalne ale przy 4 ząbkach to moze skonczyć się nieciekawie czególnie jesli ktoś ma juz mocno zużyty regulator obrotów - poprostu silnik Diesla ma to do siebie ze obroty będą wzrasatac wprost proporcjonalnie zwiekszania dawki paliwa - oczywiscie tak długo jak silnik nie ulegnie uszkodzeniu
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#69 Share kombajn

kombajn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 26 grudzień 2008 - 23:16

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Według mnie zwiększenie średnicy tłoków bez zwiększenia ilości powietrza dostarczanego do tłoków mija sie z celem bo przecież co nam po większej pojemności skoro mała średnica zaworów nie wystarczy aby napełnić większe tłoki odpowiednią ilością powietrza, większa średnica tłoków + turbo to wtedy widze sens ;) takie jest moje zdanie co wy o nim myślicie?

#70 Share gsiem

gsiem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 20:58

Widziałem taką modernizacje w jakiejś gazecie możliwe że Top Agra ;) i uważam ją za bardzo przydatną, tylko na co komu wiekszy udzwig jeśli by z niego nie korzystał??? :P o co do wykonania to proste tylko trzeba by jakiś siłownik ogarnąć żeby zamontowac :angry:

koledzy jak jest wyprowadzona hydraulika

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share beorn

beorn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 21:15

Według mnie zwiększenie średnicy tłoków bez zwiększenia ilości powietrza dostarczanego do tłoków mija sie z celem bo przecież co nam po większej pojemności skoro mała średnica zaworów nie wystarczy aby napełnić większe tłoki odpowiednią ilością powietrza, większa średnica tłoków + turbo to wtedy widze sens ;) takie jest moje zdanie co wy o nim myślicie?

po co w ogole zwiekszac srednice tlokow jesli zaklada sie turbo??zastanow sie troche;)

#72 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 21:36

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Jakby już udało się zwiększyć moc silnika to może do tego jeszcze przedni napęd zrobić byłby lepszy uciąg i może większy udźwig TUZ może dało by się zrobić żeby z 4pługami ganiać po polu a może lepiej by było po prostu spróbować zamontować większy silnik tylko jaki by pasował?.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#73 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 22:34

Przekładka silnika, zwiększenie mocy To już lepiej kupić 912. ;)
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#74 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 04 styczeń 2009 - 22:42

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Co do zmiany silnika w C-360 to może podpasował by Leyland 4 cyl?.W koparkach waryński k-406 (na kołach) były montowane silniki c-360 oraz 4 cylidrowe leylanda. Najlapszym rozwiązaniem jest opcja kolegi @quercus. ;)
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#75 Share Piotr3640

Piotr3640

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 czerwiec 2010 - 09:35

Przekładka silnika, zwiększenie mocy To i ja dodam swoje 3 gr, wprawdzie roblismy operacje odwrotna czyli 360 -> 3p bo w druga strone to nie wiem po co to robic, wiec: poza walkami inne sa rowniez kola zamachowe a dokladnie mocowanie ich do walu korbowego, w perkinsie jest bodajze na 5 srub a 360 na 3 lub tez piec ale rostaw inny, wiec jesli z silnikiem nie bedziesz mial kola zamachowego to twoje z 3p nie bedzie pasowac. Jesli operacja zamiany sie powiodla i nie potrzebujesz kola zamachowego do 3p to ja za rozsadna cene z checia je odkupie :)

#76 Share 3Perkins

3Perkins

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów
  • Zainteresowania:Nowinki rolnicze, mechanizacja, motocykle

Napisany 01 wrzesień 2010 - 15:45

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Witam wszystkich kolegów z AF mam pytanie: czy da się jakoś zwiększyć moc w URSUSIE C360-3P??? B) Bardzo prosze o odpowiedzi B)

#77 Share KamilF1

KamilF1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 15:54

Przekładka silnika, zwiększenie mocy hehe zawsze da się coś zrobić ;]
min.: Jeśli masz zjechane opony kup nowe. Na dobrym bieżniku praca idzie lepiej. No i można powiedzieć że ma większe możliwości ponieważ nie łapie tak szybko poślizgu. Czyż nie? No cóż zawsze to coś ;]

#78 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 15:55

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Tylko on napisał jak zwiększyć moc a nie uciąg... B)

#79 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 01 wrzesień 2010 - 16:06

Przekładka silnika, zwiększenie mocy żeby zwiększyć moc w 3p to trzeba z niego zrobić 4p, albo 3p turbo, ale żeby to zrobić dobrze to taniej wyjdzie sprzedać 3p i kupić coś mocniejszego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 01 wrzesień 2010 - 16:08

Przekładka silnika, zwiększenie mocy moim zdaniem poszukaj firmy która przyjedzie i najpierw zmierzy moc na hamowni, na wałku lub gdzieś indziej, a później to raczej zmiana ustawień pompy wtryskowej... tylko najlepiej żeby to była dobra firma, a nie jacyś amatorzy B)