Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładka silnika, zwiększenie mocy

288 odpowiedzi na ten temat

#21 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 30 maj 2007 - 12:49

Przekładka silnika, zwiększenie mocy jak już mówiłem my mamy już od ponad roku tuleje 100 w 60 i chodzi znakomicie, co prawda przy pługu nie robił ale z kultywatorem idzie znakomicie i z przyczepami też

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładka silnika, zwiększenie mocy Dzisiaj, 15:52
  •  

#22 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 30 maj 2007 - 13:02

Przekładka silnika, zwiększenie mocy

ja tez sie nad tym zastanawiam i tym buksowaniem kol po zwiekszeniu mocy:)slyszalem ze ludzie do c-360 wsawiaja zwolnice od 40-stki bo ma innne przelozenie i sa przez to szybsze i maja lepszy uciag?

i slusznie rafffffff ja przy swoim mam zwolnice od c-355 (chyba to samo co od czterdziestki) i do tego mam kola miedzyzedowe to ze slabym pronarem na szybkosc moge ,,sie brac" :lol: moj pronar ma 2500obr i c-360 delikatnie zostaje, ale sa tez pronarki ktore fabrycznie maja 1850obr i ,,moim marzeniem" jest scigac sie z takim :) ;)

P.S moj pronar ma fabrycznie 2500obr, pompa c-360 plombe ma nie zerwana (2400obr) i pronarem osiagam predkosc 43km/h (mam licznik) a c-360 delikatnie zostaje. No to 40km/h poleci na bank lecz na mocy nic nie jest wymuszone :) :o

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#23 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 30 maj 2007 - 13:22

Przekładka silnika, zwiększenie mocy A c-330? On fabrycznie ma tak mało mocy, że nawet dwukrotne jej zwiększenie nie zrobi bałaganu w skrzyni? :lol:
Wg mnie jedyne słuszne rozwiazanie to turbo i zwiększenie dawki paliwa, turbo bardzo delikatne, nie jakieś +0.5bara tylko sporo mniej, tak by nie kopcił itp. Nie wie jak z wytrzymałością reszty ciągnika, sam nad tym się zastanawiam w 330 bo silnik niedanwo sie dotarł bo był zmieniany blok, tłoki, a wałek leży w zapasie-niemal nówka. Uzywane turbo drogie nie jest, może być nawet dość zużyte bo doładowanie bedzie niskie. Dorobić orurowanie ciężko nie bedzie bo dość przyjemne kształty ma silnik i dolot/wydech olej z filtra pociągnać i heja. Wyjsciem też jest kompresor na pasek ;)

#24 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 maj 2007 - 14:49

Przekładka silnika, zwiększenie mocy u mnie sasiad zalozyl do 30 tki slinki perkinsa ten z 360 3P (ferguson) i tak sie zastanawiam jak to bedzi e mu chodzilo, ale on to dpiero ma moze z miesiac :lol:

#25 Share Marcincho

Marcincho

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 30 maj 2007 - 19:38

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Był prototyp trzydziestki z silnikiem 3p więc raczej nie było to zbyt udane rozwiązanie :lol:

#26 Share max2505

max2505

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 14 maj 2008 - 21:24

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Witam. Sprawa wygląda następująco znajomy ma 3p z dziurą w bloku wielkości pięści i nie może znaleźć bloku, po za tym stwierdził że ma już dość silnika 3p i chce założyć oryginalny silnik ursusa 360. Czy ktoś z Was przekładał silnik 3p na zwykły? Jeśli tak to czy zmienialiście obudowę tą w skrzyni po której jeździ łożysko oporowe i wychodzą z niej wałki sprzęgłowe? Bo podobno w 3p prowadzenie łożyska jest dłuższe. Jakie części oprócz wałków sprzęgłowych trzeba jeszcze przełożyć? Pytanie w szczególności skierowane do osób które przerabiały temat na własnej skórze, ale każda wypowiedź jest mile widziana

#27 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 16 maj 2008 - 19:22

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Twoja decyzja ale ja nigdy nie zamienił bym 3p na stary czterocylindrowy silnika. mój 3p porównywalnie z 60 pali dużo mniej, poza tym fajnie pracuje silnik oczywiście jeżeli jest dobrze zrobiony i należy o niego dbać, filtr paliwa, oleju chyba to wszystko

#28 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 maj 2008 - 20:02

Przekładka silnika, zwiększenie mocy po co przerabiać, nie jeden z pocałowaniem ręki zamienił by swoją c360 na 3p :)

#29 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 17 maj 2008 - 09:54

Przekładka silnika, zwiększenie mocy To napiszcie mi tuttaj w tym temacie co takiego cudnego jest w tych silnikach 3p- no po za spalaniem bo to juz wszyscy oczywiscie dobrze wiemy :)

#30 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 maj 2008 - 18:00

Przekładka silnika, zwiększenie mocy silnik 3p przy dobrym traktowaniu jest znacznie żywotniejszy niż zwykłej 60 a poza tym szybciej wchodzi na obroty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 18 maj 2008 - 18:19

Przekładka silnika, zwiększenie mocy a powiedz ty mi tommy co jest dobrego w silniakch w zwyklych 60?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#32 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 maj 2008 - 18:30

Przekładka silnika, zwiększenie mocy może ja ci powiem
z silnika 60 można wykrzesać ok 66 kM niewielkim kosztem przy remoncie kapitalnym wymieniając podzespoły na zetoroskie

#33 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 18 maj 2008 - 19:22

Przekładka silnika, zwiększenie mocy a to jest dobry argument, ale nigdy bym tego niezrobil tak jak wiekszosc z nas

#34 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 maj 2008 - 19:24

Przekładka silnika, zwiększenie mocy dlaczego?? my zrobiliśmy na 60 km i jest dobrze

#35 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 18 maj 2008 - 19:31

Przekładka silnika, zwiększenie mocy dziurę w bloku można zaspawać i tęż będzie dobrze ja tak mam w c330 i już 8lat i bez problemu śmiga
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#36 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 18 maj 2008 - 19:39

Przekładka silnika, zwiększenie mocy to tylko pozory ze wystarczy zmienic tylko pare rzeczy .... tak samo jest turbiną w sw 400 niby to samo ale pol silnika trzeba zmienic

#37 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 18 maj 2008 - 19:48

Przekładka silnika, zwiększenie mocy jak robisz kapitalke to niewiele więcej wychodzi jak składać na oryginalnych, bo tylko koszt rozwiercenia bloku dochodzi a i tak kupujesz nowe zestawy to wystarczy kupić od zetora 6211 i efekt jest widoczny odrazu

#38 Share Zennek007

Zennek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 19 maj 2008 - 20:55

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Pierwszy raz słyszę o takim tuningu starej 60. Rozwiercamy blok i wciskamy tylej od zetora?????? A wał, głowica,

#39 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 maj 2008 - 20:58

Przekładka silnika, zwiększenie mocy wał jest taki sam jak w zetorze głowice są inne ale to szczegół dużo mocy na głowicach od 60 się nie traci
a my już kilka takich 60 zrobiliśmy ze swoja na początku, a w kilku z oszczędności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 19 maj 2008 - 21:01

Przekładka silnika, zwiększenie mocy zaobacz tutaj http://www.agrofoto....image65049.html
masz 40 i silnikiem perkinsa która na dodatek jeżdzi 55 km/h :) :) dobre