Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekładka silnika, zwiększenie mocy

288 odpowiedzi na ten temat

#181 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 09:41

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Raczej kolo zamachowe do zmiany. Gra nie warta świeczki.Wszystko wyniesie z 4-4,5 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przekładka silnika, zwiększenie mocy Dzisiaj, 15:41
  •  

#182 Share mariusz999

mariusz999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria i rolnictwo.
    Zetor Team

Napisany 07 kwiecień 2012 - 10:23

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Rok temu robiłem kapitalny remont silnika właśnie z czterdziestki całkowity koszt to 3600 zł.

#183 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 07 kwiecień 2012 - 11:44

Przekładka silnika, zwiększenie mocy to chyba tylko blok silnika został stary? w sumie z osiowaniami czemu nie

tak czy siak uważam, że gra nie warta świeczki, grzebany 3P przy obecnych częściach, jak dostanie po garach w orce będzie 2 razy do roku wypluwał uszczelkę pod głowicą, czy regularnie puszczał olej uszczelniaczami na wale, generalnie dobrze zrobiony oryginalny silnik 4 cylindrowy będzie mniej awaryjny niż 3P a że więcej łyknie.. coś za coś

Edytowany przez rafff24, 07 kwiecień 2012 - 11:50.

#184 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 13:16

Przekładka silnika, zwiększenie mocy oryginalny silnik czterdziestki miał koło 40 koni więc nie mówcie że zajechany na amen. poza tym dobrze zrobiony perkins robi bardzo duże przebiegi. a uszczelka pod głowicą jest do ogarnięceia ale trzeba dobrego mechanika a nie "pana józka" który robił c330 i c360. to jest silnik który wymaga troche więcej wiedzy i dokładności. ja bym go brał bez zastanowienia. chociaż by ze względu na ceny ropska

#185 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 07 kwiecień 2012 - 13:45

Przekładka silnika, zwiększenie mocy może i oszczędisz na paliwie ale na częściach to na pewno nie. KIedyś za remont silnika zapłacisz takie krocie że ci kopara opadnie. Tujeje trzeba wyciągać prasą więc pan józek nic tu nie zrobi. a jak żeby uszczelki nie wydymało trzeba założyc org angielską jest droższa ale od 8 lat(u mnie) jest spokój na wał to samo . Drożej wyniesie cię przekładka a w przyszłosci remont silnika.

#186 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 14:02

Przekładka silnika, zwiększenie mocy nie trzeba zakładać angielskich tulei ale po ich założeniu trzeba zrobić szlif bloku bo w tym silniku rant uszczelki leży właśnie na kołnierzu tulei a przez zbyt dużą tolerancje części już młode silniki miały problemy z tymi uszczelkami. wystarczy że tuleja opuści się o grubość żyletki i już będzie dmuchać uszczelke. remont fakt wyniesie drożej niż 40 ale za to na dłużej starczy

#187 Share kamin60

kamin60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 14:06

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Ja w zetorze 3011 mam założony 4garowy od c-360 a w ursusie 4011 mam oryginalny. Zetor spali więcej ale idzie jak szalony a ursus to tylko zostawiony po kukurydze jechać, do cyklopa a zetor odwala więcej roboty(codziennie jeździ z kosiarką i przyczepą do zielonek) rzadko wykonuje prace w polu ale wykonuje

#188 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 15:40

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Oryginalna 4011 miała 42 konie. Dziś już ich nie ma tak jak cześci do tego silnika. Robiąc remont doprowadzi silnik do takiej mocy jak 60-ka bez wiekszego problemu. Powinien się spokojnie zmiescic w 3000 jak będzie robił sam. Kupujac jakiegos tam 3p, przystawke przednia i tylna, rozrusznik, wałi do skrzyni plus robota na pewno w 3 kawałkach się nie zmiesci a mało tego nie ma ŻADNEJ gwarancji że za 6 miechów nie bedzie go remontował. Czyli juz kalkulacja zmiany na 3p bierze w łep. A argument że 3p spali mniej jest nic nie wart. Wole pewniaka zrobić z czterocylindrówki.
KPK Kumurun Team

#189 Share jarek11144

jarek11144

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 19:39

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Podepnę sie do was :) Sąsiad zajechał swoją c-355, a ja posiadam silnik od 40. Mam zamiar go kupić i wymienić silnik. Czy trzeba coś zmieniać ? Raczej pytanie retoryczne ale wole się upewnić .

#190 Share crisgood

crisgood

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 08:42

Przekładka silnika, zwiększenie mocy dzieki za rady zostane przy orginale przynajmniej bede wiedzial co mam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 13 kwiecień 2012 - 18:31

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Jesli sie nie myle to 55 od 40-stki rozni sie przednia osią i filtrami oleju a jesli chodzi o silnik to jest to samo.
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#192 Share antonio86

antonio86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 589 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 19:55

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Silnik 40 oczywiście sie rózni od 60 ale założysz go bez najmniejszego problemu

#193 Share Mateusz95

Mateusz95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 06 maj 2012 - 10:25

Przekładka silnika, zwiększenie mocy To jak założysz silnik 3p i będziesz miał zwolnice od 40-chy to to będzie F1 a nie ciągnik :)

Mów poprawnie, to ze są tu ludzie ze wsi to nie oznacza ze masz mówic jak wieśniak.

Edytowany przez milanreal1, 06 maj 2012 - 11:59.

#194 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 maj 2012 - 11:25

Przekładka silnika, zwiększenie mocy 3p lepszy od zwykłego silnika czterdziestki , mniej pali a moc prawie ta sama, a tuleje wystarczy schłodzić i same wejdą (miąłem robiony remont 3p) a jak ktoś będzie wciskał na siłę to tuleja się lekko skrzywi i remont na nic...
części są porównywalnie ceną do zwykłego silnika 360-tki.
Jak przedmuchuje uszczelkę pod głowicą to głowica do splanowania...

#195 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 06 maj 2012 - 14:34

Oryginalna 4011 miała 42 konie. Dziś już ich nie ma tak jak cześci do tego silnika. Robiąc remont doprowadzi silnik do takiej mocy jak 60-ka bez wiekszego problemu. Powinien się spokojnie zmiescic w 3000 jak będzie robił sam. Kupujac jakiegos tam 3p, przystawke przednia i tylna, rozrusznik, wałi do skrzyni plus robota na pewno w 3 kawałkach się nie zmiesci a mało tego nie ma ŻADNEJ gwarancji że za 6 miechów nie bedzie go remontował. Czyli juz kalkulacja zmiany na 3p bierze w łep. A argument że 3p spali mniej jest nic nie wart. Wole pewniaka zrobić z czterocylindrówki.

Nie zapominajmy o dość dużym koszcie czyli sprężarce ok.1200zł. A robiąc remont silnika trzeba schłodzić tuleje żeby się lekko zciągneły i wystarczy je wtedy lekko wpuścić.

#196 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 20 czerwiec 2012 - 17:18

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Witam mam zamiar kupić ten silnik http://moto.allegro....2414147008.html i nie wiem czy on bedzie pasował do mego 3P ponieważ gość mówił ze on kiedyś chodził w wózku widłowym, z tego co widze ma inaczej filtr oleju, inaczej wlew oleju, ten kosz też jest jakby troche inny i ten rozrusznik jest niżej niż u mnie więc nie wiem co robić bo mam po niego kawałek drogi . To jak myślicie pasowałby on do standardowego 3P??
Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

#197 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 20 czerwiec 2012 - 17:48

Przekładka silnika, zwiększenie mocy najprawdopodobniej nie bedzie pasowac miska olejowa wieniec rozusznik sprzeglo

#198 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 20 czerwiec 2012 - 18:39

Przekładka silnika, zwiększenie mocy Nie będzie też pasowała obudowa rozrządu, nie ma miejsca na sprężarkę, sprzęgło do wymiany, przystawka pośrednia tez, brak łączników pośrednich z przodu. To tylko niektóre problemy ktore cię czekają. Silnik dobry dla tych co potrzebują na podmianę.

#199 Share arni251

arni251

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co interesujące

Napisany 21 czerwiec 2012 - 10:13

Silnik dobry dla tych co potrzebują na podmianę.

Jak na podmiane?? Ja chcę wyjąć swój i wsadzić tamten, to wtedy bedzie pasowało??
Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 21 czerwiec 2012 - 10:35

Przekładka silnika, zwiększenie mocy jak może pasować jak tu sporo rzeczy jest innych niż teraz co masz przy tym silniku 0_o

a poza tym nie wierze, żeby w tym silniku było zrobione to co gościu pisze. Dlaczego??
Ponieważ;
-regeneracja pompy 400zl
-szlif wału 300zł
-komplet naprawczy ok 160zł\jedna dziura
-olej 100zł
-planowanie głowicy 250zł
-pompka zasilająca 100zł
-filtry 50zł
-malowanie silnika 50zł
-uszczelki, śrubki itp ok 100zł

RAZEM 1830zł.
Silnik kosztuje 3800-1830=1970zł
Używany silnik aby kupić to koszt około 1800zł choćby nawet go tamten gościu kupił za 1500zł to ma zarobku około 250zł i roboty przy nim od zarypania ;) mało opłacalne

Edytowany przez HondaMtx, 21 czerwiec 2012 - 10:52.

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf