nunu85

do właścicieli maxxuma- skrzynia biegów

Polecane posty

nunu85    499

Witam Panowie

Krótkie pytanie, czy u was podczas pracy przy sporym obciążeniu (orka, gruber etc) skrzynia tez tak głośno wyje, że z otwartym oknem w ogóle nie da rady jechać, a po jego zamknięciu jest wyraźnie ciszej, ale mimo to skrzynię i tak głosniej słychac niż silnik?

 

Po paru godzinach pracy te jęki na serio mnie irytują i już sam nie wiem, czy to jakies łożysko albo coś w skrzyni nie działa jak powinno, czy wszystkie tak mają i nie pozostaje nic innego jak męczyć sie z tym hałasem.

 

Jedynym biegiem, na którym jest cisza i to niezaleznie od obciążenia jest ostatni-17. Na biegach 13-16 jest juz dosc głośno, ale do zniesienia, natomiast na 9-12, czyli na tych, na którzych wykonuje sie 90% prac jest wręcz koszmar jak na moje uszy.

 

Dodam, że traktor nowy, w tym roku kupiony. Przez pierwsze 100 godzi miałem nadzieję, że sie to jakos dotrze.unormuje, ale mam wrażenie, że nie ma żadnych zmian.

Serwis mówi, że tak ma być, taki urok tych skrzyń (żebym ja to wiedział przed zakupem, bo na placu, bez obciążenia wsio było w miare ok).

Niby te skrzynie są bardzo mało awaryjne, wiec nie mam się co martwić, niech sobie wyje.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bel920    8

nie mam maxuma ale takie coś nie powinno mieć miejsca w nowym ciągniku, sąsiada wyje ale nie tak jak opisujesz i jest to ciągnik 20 lat a w twoim niech coś robi ten serwis bo widzie że idą na zbycie klienta aby kasy nie tracić , postaw im ultimatum albo robią albo do sądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Wiesz, pooglądałem trochę filmów na yt i tam też tak te traktory jęczą np tu

.

 

WIec się zastanawiam, czy może tak rzeczywiście ma być.

Albo może zależy od farta. Jednym się trafia głośniejszy a innym mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiapa    11

witam, mam maxxuma od 2009 i już się przyzwyczaiłem do tego nieprzyjemnego wycia, chyba ten typ tak już ma. Odnosi się wrażenie jakby soś w skrzyni cały czas sie piłowało. Ogólnie to byłem zadowolony z tego ciagnika do dzisiaj a to dlatego, że powtórzyła się usterka skrzyni biegów. Pierwszy raz krótko po okresie gwarancji i wtedy to się przejąłem bo nawet serwis nie wiedział co jest ale w końcu okazało się że nic poważnego bo uszczelniacze na wodzikach. koszt cześci niewielki ale roboty trochę no i serwis skasował 900 stów. Teraz objawy te same (ciągnik nie jedzie do przodu) na 99,9% to to same uszczelniacze, ale problem pozostaje bo nieznana jest przyczyna tak szybkiego zużycia, ciągnik ma 720 Mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj