kamilagro

Pług do MF 3050 4x4 72km

Polecane posty

kamilagro    0

witam.Posiadam ciągnik MF 3050 4x4 i szykuje sie do kupna pługu do niego.Prosiłbym was o rade jakiej szerokosci i ilu skibowy pług zagonowy do niego byłby najlepszy,Dodam że ziemie mam III,IV,V, klasy .Myślałem o 4x35 zagonowym,proszę o wasze spostrzeżenia. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Pług do niego taki sam jak do innych ciągników podobnej mocy, o czym było już setki razy pisane... ale napiszę jeszcze raz. 4x35 może być. Ewentualnie jak będzie susza to odkręcisz korpus lub wolniej pojedziesz. Nie ograniczaj się jedynie do takiego. 3x40 też może być ok. Najwyżej nadrobisz prędkością. Najlepiej ze zmienną szerokością orki jakby Ci się trafił. Jeszcze napisz ile kasy masz na niego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Do tego ciągnika pasował by lemken opal 3 skibowy obrotowy. Na tych klasach ziemi poradził by sobie bez problemu B) Kupować zagonowy to tak jak by zrobić krok w tył :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piechur    3

Lepiej wydaj trochę więcej kasy i kup zagraniczny np. kverneland lemken overum. Lepiej się nimi orze i ciągnik będzie miał lżej


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Też polecam zagraniczne pługi, stawiają mniejszy opór. I jak już ktoś wspominał regulacja szerokości orki... fajna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Piszesz że masz ziemię klas III, IV i V ale jakie to są i których najwięcej? Pamiętaj do ziem klasy IIIa zalicza się ziemie odpowiadające jakości gleb I i II tylko trudniejsze w uprawie jakimi są rędziny lub ich ekstremalna wersja zwana borowiną:) Na takiej ziemi będziesz miał ciężko z 3x35:) Na piaskach pociągniesz dużo więcej. Najlepiej zanim kupisz to pożycz od sąsiada pług o szerokości jaka cię interesuje i będziesz wiedział co i jak.

Jeśli interesuje cię pług zagonowy to polecam Kvernelanda 3x40 na zabezpieczeniach sprężynowych z przedpłużkami. Ja mam na odkładnicy śrubowej lub półśrubowej i kryją super, natomiast na ażurowych orze się lżej i lepiej kruszy ziemię. Moja mała uwaga, jesli kupisz z dużą odkładnią jaką jest śrubowa czy pół-śrubowa to potrzeba większej prędkości orki aby ładnie dosypywało skibę do skiby! Jak masz lekkie ziemie to dasz radę z 4x40 ale ja bym max. szukał 4x35, najwyżej jeden korpus uniesiesz i poradzisz sobie w ciężkich warunkach. NIe kupuj polskich wynalazków naprawdę jest duża różnica w tych wynalazkach z zachodu:) Jak masz szerokie pola to zastanów się nad obrotowym. Są jeszcze takie pługi fraugde i mają regulację szerokości orki tak jak nowsze Kvernelandy. Wtedy możesz sobie zmieniać w zależności od warunków. Super pługi to jeszcze oVerum i lemken.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Co to za porada jak zagonowy to 4 skibowy ale ja bym brał 3 skibowy obracany - sorki panowie ale czy ten MF da radę z 4x45cm? a to też jest 4 skibowy, z obrotowym 3 x 45 też raczej nie da rady ale to zależy od ziemi.

Przy doborze pługa najważniejszym parametrem jest sama gleba i moc ciągnika. Moc znana ale gleba niewiadomą. Najlepiej popróbować przed zakupem niż później się męczyć.

Pewne jest to że lżej orze się pługiem 3x40cm niż 4x30cm - zastanów się czy nie lepiej tą pierwszą opcję? 120cm orki dla Fergusona ok 70KM to sporo, wcale więcej mu nie trzeba bo i tak będzie miał co robić, dobrze że ma 4x4 bo w innym wypadku na ciężkich ziemiach nie dałby i takiemu rady. Wg. niektórych stron w necie MF 3050 ma 71KM przy 2200 obr/min. Perkins A4.236 ma przeważnie od 60-72KM a taki jest w tym ciągniku, więc tu i tak jest najmocniejsza wersja. Tylko pamiętajcie że Perkinsy dużo palą przy mocy max., ja staram się 2000 obr/min nie przekraczać to wtedy jest oszczędny tylko przy tych obrotach to on ma ok 65KM więc nie szalejcie:) Ma dość spory moment jak na taką moc bo 275Nm przy 1400 obr tylko ciekawe jaki moment jest przy 1900?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

to dorac lepiej zartuje oczywiscie ale zebys sie nie zdziwił da rade a pytanie oddemnie kupywał ktos kiedyś tłumik i rure bo ja wczoraj o gałezie zgiołem tłumik a rure jakis d*pek zaspawał do tłumika i jaki to był koszt a ja dalej sie trzymam ze 3 skibowy obracany a nie zagonowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Na dniach teściowi w 3080 rozleciał się tłumik i wywalił go na razie a dorobił rurę i o dziwo wcale aż tak głośno nie chodzi:) Oczywiście że 3 obrotowy to super rozwiązanie tylko mi chodzi o szerokość na korpus tego pługa, najlepszy do takiem mocy ciągnika to 3x16" czyli 3x40cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ja masseyem 765 jade z 4x35 grudziąckim, jak normalne warunki na plu to idzie jak zły + 2 kolcztki.

W tym roku juz z tym pługiem szedł Fiat 4x4 780 DT i za bardzo nie mial co robic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisany Dzisiaj, 19:35

Cześć nie bede zakładał nowego tematu mam pytanie kupiłem mf 3080 i mam pytanie jaki pług do niego ? cenowo do 9 tyś pozdrawiam mam nadzieje ze pomożecie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Napisz coś więcej to może ktoś Ci pomoże. Jaka gleba ( rodzaj nie klasa, jaka w uprawie, czy są kamienie, korzenie i inne niespodzianki), co przeważnie uprawiasz i czy masz dużo resztek do przykrycia ( np. po poplonach ). Jakie masz kształty działek i ukształtowanie terenu. A na koniec dodaj ze masz MF 3080 i 9 tyś zł na pług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ptaszyna
      Witam chciałbym zapytać czy ktoś ma pług Agro Masz z ramieniem do wału, chodzi o pług obrotowy na resorze i to ramię; http://www.agro-masz.eu/index.php?menu=oferta&kategoria=orka&podkategoria=POR&tab=opis. Moja prośba polega na tym by zrobić kilka zdjęć jak to jest zamocowane i podanie kilka wymiarów. 
    • Przez Radzio86
      Witam. 
      Drodzy forumowicze, powiedzcie mi proszę czy Zetor 7211 bez przedniego napędu poradzi sobie z pługiem zagonowym Kverneland 3 skibowym  16 calowym ? Ziemia mieszana - od ciężkiej gliny po piaski.
      Jestem też ciekawy jak duży pług obrotowy może poradzić taki ciągnik ? 
       
    • Przez Radzio86
      Kupię pług z odkładnicami sprężynowymi, do Zetora 7221  70 KM.
      Tel   794 584 759  (najlepiej wieczorem)
    • Przez kotek85
      Witam,
      Potrzebuje poznać opinie osób mających doświadczenie w użytkowaniu Case mx 135, prosiłbym o opinie w kwesti jaki do niego dobrać odpowiedni pług, gleby bielicowe przewaga klasy 3 proszę o podpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj