Skocz do zawartości

Zdjęcie

zastrzyk na lepsze wycielenie

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 13:28

zastrzyk na lepsze wycielenie To ile podajesz ml sensiblexu i Bioestrowetu ? Czasem się zdażają ciężkie porody a niezawsze lekaż jest dostęmpny warto mieć w zapasie i wiedzieć ile podać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zastrzyk na lepsze wycielenie Dzisiaj, 15:41
  •  

#22 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 16:33

zastrzyk na lepsze wycielenie Ja osobiście podałem to raz, bo zbyt późno dowiedziałem się o tym. Kupiłem trochę zatuczone Simentalki i niestety porody były masakrycznie ciężkie. A to cesarka u jednej, drugiej raz zerwany płat skóry wewnątrz u trzeciej z pomocą miejscowego piredoły lekarza rozerwana szyjka macicy, tak że dłoń wchodziła do jelit, pęknięta macica(a mówiłem podać Sensiblex a ten,że lekko pójdzie a był na to jeszcze czas) Czwarta miała jałówkę i dostała Sensiblex i nie był tragicznie, choć też lekkie pęknięcie pojawiło się wewnątrz. Także ile podałem jej tego to nie pamiętam, ale jałówka miała blisko 700kg. Kiedyś będę musiał kupić kilka porcji i mieć we zapasie.

Edytowany przez Thomas2135, 16 listopad 2013 - 16:36.

#23 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 25 marzec 2015 - 21:49

zastrzyk na lepsze wycielenie krowa 17 dni po terminie, wymie zaczela nabierać w terminie, z tym ze od ponad tygodnia nie przybiera, nie jest twarde, miał ktoś taki przypadek? krowa jest lekko przytuczona, obawiam się ze może być ciężko przy porodzie jak to się jeszcze odciągnie.

#24 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 19:59

Mam krowe sm, daje duzo mleka, ale ma wade-porody, zawsze przeniosi ciele o miesiac, ciele jest  wielkie, a ostatnio nie miala wogole skurczy. Jakos wyciagnelismy  cielaka, krowa na moment jakby stracila przytomnosc. Oddalo jej, ale za 5 tyg ma termin porodu i zastanawiam sie nad zastrzykiem na wywolanie porodu. Co o tym sadzicie? jesli tak, to kiedy jej ten zastrzyk podac, w terminie,przed terminem, czy pozniej?

#25 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:05

zastrzyk na lepsze wycielenie jak juz sie cieli to daj jej 25cm oksytocyny. to wzmaga kurcze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 01 kwiecień 2015 - 20:42

a jak znow przechodzi z miesiac? to ciele nie bedzie znowu gigant? ostatnio u niej to wszystko bylo migiem,krowa wrocila z laki, nic sie nie dzialo, za niecale pol godziny wody odeszly i ciele szlo a ona nic,zero skurczow.stala jakby nigdy nic, cielak byczek po lm ok 70 kg wazyl

#27 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 08:29

@OKTAWIA fizjologiczne przesunięcie terminu porodu u bydła to +/- 14 dni, więcej to patologia. Do wywołania porodu wystarczy zastrzyk podany nie wcześniej niż na tydzień przed terminem spodziewanego porodu, czynnika rozpoczynającego proces luteolizy (prostaglandyna F2a stosowana przy synchronizacji rui).  Wcześniejsze podanie wiąże się z ryzykiem, że cielę nie będzie gotowe rozwojowo do samodzielnego życia. Indukowany poród następuje około 3 dnia po zastrzyku.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#28 Share TomaszKysiski

TomaszKysiski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 09:22

ja jak chce wywołać poród to podaje oestrofan- to samo co na wywołanie rui. tak mi doradził lekarz i tak robię jak za wiele przechodzi i do 3 dni cielak jest ale nie podaje go nigdy wcześniej niż  tak 288dni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 19:36