Skocz do zawartości

Zdjęcie

zastrzyk na lepsze wycielenie

28 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fokuska

fokuska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:ekologia, ochrona środowiska w rolnictwie

Napisany 06 wrzesień 2013 - 08:15

zastrzyk na lepsze wycielenie słyszał może ktoś kiedyś o zastrzyku na który ułatwia wycielenie? a może ktoś stosował? nie wiem jak dokładnie nazywa się ten lek, ale na pewno jakiś rozkurczowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zastrzyk na lepsze wycielenie Dzisiaj, 03:44
  •  

#2 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 06 wrzesień 2013 - 14:25

zastrzyk na lepsze wycielenie lek jest dostepny od dłuższego czasu on po prostu rozluźnia mięśni

#3 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 16:08

zastrzyk na lepsze wycielenie Pavulon ;)

#4 Share fokuska

fokuska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 16:40

zastrzyk na lepsze wycielenie a może ktoś stosował u swoich krów?

#5 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 06 wrzesień 2013 - 20:21

zastrzyk na lepsze wycielenie stosowane wielokrotnie wynik pozytywny

#6 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 20:32

zastrzyk na lepsze wycielenie Środek ten nazywa się Sensiblex i jest dość drogi. Rozluźnia mięśnie i więzadła. Nie działa jednak na srom. Nie myśl jednak sobie, że jak go podasz to z krówki 500kg wyciągniesz np bydle o wadze ponad 60kg. Lek wszystkiego nie załatwi i dlatego najważniejsze jest wcześniejsze przygotowanie krowy. Podaje się go w momencie pojawienia się skurczów porodowych. Czas działania zależy od wielu czynników, tj czasu porodu, krowy miejsca podania. Czasem jest to 20 min a niekiedy i 40 min. lek podaje się po obu stronach grzbietu na wysokości lędźwi ok 12cm od wierzchołka kręgosłupa. Dla przyspieszenia efektu można podać 100cm3 wapna domięśniowo w szyję.

#7 Share fokuska

fokuska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 09:05

zastrzyk na lepsze wycielenie nigdy nie zacielamy małej krowy dużą rasą, wiem że są tacy fachowcy którzy pokrywają dżersejke simentalem żeby jakiś cielaczek z tego był niestety często kończy się to źle. jeszcze zapytam czy są jakieś skutki uboczne?

#8 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 09:18

zastrzyk na lepsze wycielenie Nie zauważyłem żadnych skutków ubocznych. Z resztą jakie mogły by być, jeśli poród po nim jest łatwiejszy a lek dopuszczony jest do obrotu?

#9 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 13:39

zastrzyk na lepsze wycielenie Jaka cena takiego leku ? warto go podawać ?

#10 Share Domino27

Domino27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 18:02

zastrzyk na lepsze wycielenie osobiście u siebie stosuje Sunsiblex od wielu lat,10ml na pół godziny przed spodziewanym wycieleniem...stado 110krów.polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tay29

tay29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisany 17 październik 2013 - 19:44

zastrzyk na lepsze wycielenie Ja tez tego uzywam. Kiedy nie byl lek uzywany zawsze pekaly krowom tylki... pozniej problem z zacieleniem* (2 przypadki zarosniecia pochwy) nawet lekarz sie dziwil przy badaniu. A byly to jalowki teraz na sprzedanie .. ostatnio uzyty pomogl jalowce bo porod byl ciezki jednak nic nie popekalo polecam .

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalk

Edytowany przez tay29, 17 październik 2013 - 19:45.

#12 Share Grabek

Grabek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo, maszyny rolnicze

Napisany 13 listopad 2013 - 18:09

zastrzyk na lepsze wycielenie Można by nawet rzec że to nie jest nawet lek. Jest to poprostu hormon który normalnie jest produkowany przez krowę przed porodem ale podając go w czasie porodu pomaga on krowie się wycielić. O ile dobrze pamiętam jest to oksytocyna

#13 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:13

zastrzyk na lepsze wycielenie @Grabek wydaje mi się, że mylisz obie substancje. Oksytocyna jest hormonem wydzielanym w czasie porodu odpowiedzialnym za skurcze macicy, przyspieszenie akcji porodowej i oddawanie mleka w czasie doju, jednak Sensiblex to zupełnie inny produkt. On działa rozkurczowo i kosztuje znacznie więcej niż oksytocyna. Z resztą produkt nazywałby się podobnie. Z resztą poczytaj tutaj co zawiera. http://www.mgs-vet.p...ct&productId=39

#14 Share weris

weris

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 21:44

zastrzyk na lepsze wycielenie Jest także BIOESTROVENT

#15 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 14 listopad 2013 - 22:02

zastrzyk na lepsze wycielenie Jaka cena tego produktu 100ml i czy to nie spowoduje zaprzestania parcia niema problemu z odejściem łożyska ?

#16 Share weris

weris

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 18:48

zastrzyk na lepsze wycielenie Co do Bioestrovet koszt 2 ml ok 10 zł -15 zł ale produkowany na terenie wielkopolski , ale lepiej poradzić się lekarza

#17 Share mammut1

mammut1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 393 postów

Napisany 15 listopad 2013 - 22:20

zastrzyk na lepsze wycielenie To aż tak drogie to jest 100ml będzie kosztowało 500zł ? Chyba że zera niedopisałeś przy 2

#18 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 08:10

zastrzyk na lepsze wycielenie Sensiblex jest jeszcze droższy. Ja za dawkę chyba 4 czy 7 ml, bo nie pamiętam zapłaciłem 45zł. Nie wiem ile w tym marży weta?

#19 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 10:31

zastrzyk na lepsze wycielenie Tak z ciekawości zapytam: Jakie krowy kryjecie i jakimi rasami, że potrzebujecie tych zastrzyków? Moja próbka może nie jest za wielka, bo odebrałem jakieś 300 porodów i ani razu nie potrzebowałem wyciągarki, a pomoc większej liczby osób niż 2 była potrzebna tylko 4.razy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1343 postów

Napisany 16 listopad 2013 - 11:20

zastrzyk na lepsze wycielenie @ b0gdan Bioestrowet podaje się profilaktycznie po to by przyspieszyć poród, np gdy krowa przenosi, a wiadomo że krycie było towarowe, dużymi rasami. Nie stosuje się go, gdy akcja porodowa jest już w toku, bo jego działanie polega na spowodowaniu zaniku ciałka żółtego odpowiedzialnego za podtrzymanie ciąży. Sensiblex to lek właśnie stosowany gdy akcja porodowa jest już w toku. Stosuje się go tylko wtedy, gdy pojawiły się komplikacje w stylu skurczy tonicznych, nie rozluźnienia się więzadeł miedniczych, złego ułożenia płodu i gdzie zachodzi konieczność korekcji. Zdarzało mi się wykorzystać obydwa leki, ale nie są one panaceum na wszystko, wycielacz mam także i pozwala mi on samodzielnie asystować przy cięższych porodach (mówię tu o oryginale, żeby zachować fizjologiczny przebieg pomocy w porodzie)

Edytowany przez agromatik, 16 listopad 2013 - 11:21.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"