Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co robić w zimie?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share patry2k

patry2k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:02

Co robić w zimie? Witam. Nie jestem rolnikiem. Nie mam sprzętu, ale tylko 2ha ziemi IV klasy. Mam stałą pracę, ale sporo wolnego czasu i chciałbym sobie dorabiać. Około 10 arów obsadzam maliną w tym roku. Także lato/jesień miałbym zajęcie ale co robić na przełomie zimy? Jest jakiś sposób na dorobienie sobie chociaż kilku groszy ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co robić w zimie? Dzisiaj, 15:19
  •  

#2 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:28

Co robić w zimie? Możesz pleść koszyki... jak sobie wierzby zasadzisz kawałek. opasac byka ale to trudne i nie bezpieczne, może świnia?

#3 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 22:19

Co robić w zimie? tytoń uprawiaj a w zimę będziesz produkował papierosy :P

#4 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 05:00

Co robić w zimie? do czasu aż miły sąsiad da donos i wpadną faceci w czerni :)

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#5 Share Skura

Skura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 07:14

Co robić w zimie? Witam. Skoro masz 2 ha ziemi i sporo wolnego czasu w zimę, a do tego chęci do pracy to uważam, że:
  • powinieneś zapoznać się z możliwością uprawy na pozostałej ziemi np.: jakiś warzyw, jak cukinia, kalafior, ect. Mając sporo wolnego czasu w dobie XXI wieku, tj. informatyzacji, możesz poszukać ludzi uprawiających właśnie warzywka. Dopytać się, co w Twojej sytuacji, tj. nie jesteś rolnikiem, ale zaraz 2h ziemi to chyba płacisz KRUS? Tak więc wszelka unijna pomoc stoi otworem,
  • ewentualnie jak masz zdolności mechanika, pójdź w tym kierunku,
  • jeżeli możesz powiedz w jakiej dziedzinie pracujesz na stałe,
  • na sam koniec, jeżeli nie jesteś za pan brat z komputerem, podszkolić się z Microsoft World, Excel, Power Point, Akces. Powiesz po co to Tobie, bo kasy z tego nie będziesz miał? a no po to, abyś coś sobą więcej reprezentował i o bylem podanie nie szukał pomocy.
PS żeby to zrobić trzeba po prostu chcieć, skoro wypowiedziałeś się tutaj to na pewno masz zapał i chętne ręce i głowę do pracy. Pozdrawiam !!!

#6 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 16:53

Co robić w zimie? E według mnie no to po 1 wyremontuj/poprzerabiaj maszyny w swoim gospodarstwie, a później to można zacząć remontować komuś albo kupować i sprzedawać jakieś sprzęty (ważne żeby robić fotki że się to tamto wymieniało i kwity na to żeby to było wiarygodne to można przy tym zarobić, wiadomo niekiedy jakaś pierdoła i zarobisz 1000 a niekiedy coś konkretnego trzeba wymienić i zarobisz 50zł.

#7 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 23:30

Co robić w zimie? W zimę? Odwalaj śnieg sąsiadom. :P
Tak bardziej serio przeznacz zimę na usprawnienie umysłu. :) Nie chcę obrażać tylko uświadomić, że jeśli ktoś miałby dobry pomysł na dorobienie w zimę raczej zostawiłby go dla siebie a nie dzielił się ze wszystkimi. Wystarczy popatrzeć na wszystkie odpowiedzi, łącznie z moją - nie dostałeś żadnej kluczowej propozycji. :)

#8 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 20:27

Co robić w zimie? Zainwestuj w dobry sprzęt do brykietowania słomy i działaj super sprawa na zimowe wieczory,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share dyziek_1

dyziek_1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 grudzień 2013 - 22:36

Co robić w zimie? Patryk, może rób coś w kierunku produkcji drewna opałowego. Masz jakieś lasy w okolicy? Kup drewno w detalu u leśniczego, popiłuj, porąb, sprzedaj na przedwiośnie.
W zimę z tymi 2 ha to dużo nie podziałasz. Ale tak jak któryś poprzednik pisał, może usiądź któregoś wieczoru przy piwie i pomyśl jak można te 2 ha wykorzystać żeby były z tego pieniądze?
Może jakieś borówki?
Pozdrawiam.
Nie odkopuj tematu

Edytowany przez danielhaker, 12 luty 2014 - 11:40.

#10 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 09:04

Co robić w zimie? Masz jakieś budynki zebyś miał ewentualnie gdzie przechowac to co wyprodukujesz na tych 2 ha? Jeśli nie masz maszyn to szukaj czegos co nie wymaga dużych inwestycji w sprzęt. Jeśli masz duzo wolnego czasu to szukaj czegoś praco i czasochłonnego bo z reguły z tego są najwieksze pieniadze. Moze nasadź orzechów a w zimie będziesz je łuskał i sprzedawał :)

#11 Share dominic

dominic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów
  • Zainteresowania::-)

Napisany 09 luty 2014 - 00:02

Co robić w zimie? Może sąsiadki ogrzewaj :D
Nie odkopuj tematu

Edytowany przez danielhaker, 12 luty 2014 - 12:16.

c 330
4011
mf 255

#12 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 09 luty 2014 - 00:58

Co robić w zimie? może wierzba (wiklina) ta nowa jakaś energetyczna czy jakaś na 2ha to możesz tego sporo posadzić

#13 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 11 luty 2014 - 12:42

Co robić w zimie? Temat założony 5 września 2013 i do dziś dnia autor nie zajrzał na AF. Może pora zamknąć? ;>

#14 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 11 luty 2014 - 14:40

Co robić w zimie? a ja powiem tak... sprzedaj tą ziemię , komuś, kto bedzie potrafił ja wykorzystać. Może sąsiadowi rolnikowi , by bardziej się przydała do rozwinięcia gospodarstwa... poco męczyć te 2 ha.... a pieniądze uzyskane ze sprzedaży zainwestuj , w dom, działkę koło domu, ogólnie w coś trwałego, a nie samochód lub zestaw kina domowego...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#15 Share mds212

mds212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 629 postów

Napisany 11 luty 2014 - 19:18

Co robić w zimie? Głupoty FINN piszesz :D Jak juz cos to wydzierzaw albo nie i co roku dopłaty masz ;) Ziemia jesc nie woła ;) Obsiej 2ha cebula i cała zima obieraj na biało :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 12 luty 2014 - 12:19

Co robić w zimie? Zamykam ten temat bo autor się nim nie interesuje a poza tym w tej chwili służy co niektórym do nabijania postów
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy