Skocz do zawartości

Zdjęcie

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 20:10

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia mam problem ze swoim belarusiem 952 nagle przestał działać podnośnik i wyjścia z tyłu ciągnika

tur działa normalnie tylko nie dziala podnośnik i nie ma ciśnienia w wyjściach naciskam wajche i nic ramion tez nie podnosi ale znowu tur działa jak nalezy olej jest, co może być przyczyną takiego stanu ? miał ktoś coś takiego ?

olej tak jakby szedł z pompy do rozdzilacz od tura a potem na rozdzielać ciągnika i tam przelewał się do zbiornika bo jak tur działa to gdzieś musi iść, z tyłu mam monoblock i tam też nie ma ciśnienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
nagle przestał działać podnośnik i wyjścia Dzisiaj, 04:01
  •  

#2 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:27

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia Rozdzielacz to robi bo jeśli tur działa a podnośnik nie top tylko tam się gubi ciśnienie.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#3 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 21:45

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia zakładam ze to wina rozdzielacz bo jest tak pompa rozdzielacz od tura rozdzielacz ciągnika potem rozdzielacz monoblock czyli jak tur działa a dalej już nie czyli winny jest rozdzielacz ten pod kierownicą ale od czego zacząć rozbieranie czy da się w nim coś zrobić czy trzeba kupić nowy ?

#4 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 06 wrzesień 2013 - 10:08

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia Nowy nie musi być za raz nowy. Dać go do regeneracji i tyle na początek.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#5 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 06 wrzesień 2013 - 19:59

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia Odkręć dekielek od zaworu przelewowego w rozdzielaczu pod kierownicą bo najwyraźniej się zaciął. Wyjmij go wyczyść i załóż z powrotem i będzie wszystko działać.

#6 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 22:58

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia o który dekielek chodzi i gdzie znajduje się ten zawór mógł byś mi to wytłumaczyć jak to zrobić i gdzie to się znajduje ?

#7 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 07:50

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia Zawór do regulacji ciśnienia w kółku : http://zapodaj.net/0...2a36e9.jpg.html zaś wspominany dekielek znajduje się pod nim od dołu.

A tu zdjęcie już konkretne : http://zapodaj.net/d...735ab6.jpg.html

Edytowany przez Sadek, 07 wrzesień 2013 - 07:55.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 19:45

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia Zaworu bezpieczeństwa nie ruszaj, najpierw sprawdź ten przelewowy bo to co opisujesz wskazuje na niego. Jak odkręcisz ten dekielek to pod nim będzie taki tłoczek z nagwintowanym otworem. Wkręć tam trochę jedną z tych odkręconych śrubek (otwór jest pod skosem zrobiony więc czasem jest problem wkręcić, możesz też zrobić haczyk z jakiegoś drutu i spróbować włożyć w ten otwór i pociągnąc) i pociągnij w dół tylko ostrożnie bo wyleci z tym sprężyna i być może reszta zaworu ale jak jest zacięty to musisz go wyciągnąć. Później weź kawałek szmatki nawiń na śrubokręt i przetrzyj gniazdo wewnątrz bo mogło się tam coś przykleić. Sprawdź główkę zaworu czy nie ma odcisków czegoś twardego i jak nie to wkładaj zawór z powrotem, sprężynę, tłoczek i przykręcaj dekielek. powinno być ok po tym zabiegu.

#9 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 07 wrzesień 2013 - 20:42

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia ja przy swoim robiłem tak jak juz wiedziałem o co chodzi to odkręcałem z góry ten metalowy przewód na trzy nakrętki m8 i pod tym przewodem jest ten zawór i wkładałem kawałek DREWNA!!! nic innego. bo jak ktoś da coś metalowego to rozd*pi zawór a tak to go od góry parę razy dośc mocno lecz z czuciem puknąć i w moim przypadku to pomagało ale nie mówię w 100% ze pomoże. I wyedy tylko go trzeba będzie wyciągać tak jak opisał @mani51

#10 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 20:15

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia wyjąłem ten zawór przeczyściłem i wszytko działa jak nalezy ale mam pytanie w tym zaworze jest spręzynka i taki grot stożkowy a na dole śruba od regulacji ciśnienia i mam pytanie odnośnie tego grotu czyli tej końcówki zaworu jest taki odcisk czy to normalne czy nie ?

na samej końcówce przy samym szpicu jak wchodzi tam w otwór i zamyka to jest dookoła takie odciśnietę

dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu

#11 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 04:28

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia który Ty ten zawór wyjąłeś? bo śruba do regulacji jest przy zaworze bezpieczeństwa pod dekielkiem na klucz chyba 24 i to jest od góry a zawór przelewowy jest od dołu bez żadnej regulacji.

#12 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 20:32

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia ja mam belarusa 952 i tam jest inny rozdzielacz niż w mtz 80 ten co był we wcześniejszym poście na linkach i tak jest tylko jeden zawór z lewej strony przynajmniej innego nie zauważyłem

wyjąłem zaznaczony zawór przeczyściłem i działa ten rozdzielacz na zdjęciu prawie taki sam jak mój

Załączone miniaturki

• rozdzielacz.jpeg

Edytowany przez audi80b4, 09 wrzesień 2013 - 20:33.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 21:55

nagle przestał działać podnośnik i wyjścia Takiego jeszcze nie widziałem, ale dobrze że już działa.

Dodaj odpowiedź