Zaloguj się, aby obserwować  
Jakub21

Młode maciorki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jakub21    20

Witajcie mam taki problem, iż posiadałem kiedyś dużo świń około 100szt, w tym maciory. Było to kilka lat temu Cena spadła i jakoś tak się stało że zostało kilka sztuk i nie mogę dorobić się macior.Powodem są: a to kiepska ruja, a to nawet szczepione na parwowiroze maciory rodziły martwe lub mało prosiąt. Teraz po dokładnej dezynfekcji kupiłem prosięta lecz mięsne i chcę dokupić kilka bardziej mlecznych z przeznaczeniem na maciorki. Moje pytanie jest takie, jak wychować jak i czym karmić jakie koncentraty dawać i jakie szczepienia oraz czym później dopuścić najlepiej ?? Pomóżcie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Chcesz najprostszej rady z szybkim uzyskaniem efektów? Kup loszki hodowlane, dobrze by było gdyby były już pokryte, rasa wbc czy pbz. Przy takich masz pewność, że odchowane są na dobrej paszy i przy odpowiedniej opiece weterynaryjnej, bo byle kto przy tym interesie sie na dziś dzień nie uchował. Jeśli chodzi o materiał na tuczniki, to w przyszłości kryj je nasieniem Duroc-Pietrain, w krzyżówce z rasami białymi otrzymujesz dobre mięsne tuczniki, a w odróżnieniu od czysto-mięsnych nie musisz im puszczać muzyki i bać się, że ze strachu dostaną zawału lub wybiją dziurę w ścianie jak usłyszą jakiś hałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj