Zaloguj się, aby obserwować  
pawelsax

Chcę podłączyć rozdzielacz kipru z c330 do jumza

Polecane posty

pawelsax    0

Witam chce podłączyc rozdzielacz z c330 ten z błotnika do jumza ale nie wiem gdzie sie wpiąć zasilaniem do niego ponieważ już mam jeden rodzielacz z dwu sekcyjny z wladimirca t 25 oraz wspomaganie na dzielniku strumienia oleju proszę o doradę, dołanczam schemat mojej instalacji.post-39888-0-82927400-1378324474_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

przed dzielnikiem a za pompą zamontuj trójnik albo drugi dzielnik jedno wyjście poprowadź do tego dzielnika co już masz a drugie do rozdzielacza od c-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Taa, trójnik. I nie będzie działało nic, ani wspomaganie, ani żaden z rozdzielaczy. Tacy mądrzy to już byli. Rozdzielacze łączymy tylko szeregowo. Jest tylko jeden warunek: muszą mieć ten sam przepływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Rozdzielacza z 30-ki, ten który montowany jest na błotniku nie da się połączyć w szereg w taki sposób by z jego powrotu były zasilane jeszcze inne odbiorniku. Jego konstrukcja jest taka że olej zanim wyleci przyłączem powrotu pierwsze płynie przez aluminiową pokrywę czy obudowę. Jeśli do tego powrotu podłączy inny rozdzielacz i wywrze na nim ciśnienie to tą pokrywkę rozerwie. Pomijając ten jeden szczegól to Elektromtechnik ma racje. To samo tyczy się ruskich rozdzielaczy z mtz-ta czy władka.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pisząc to myślałem żeby włączył go za rozdzielaczem, który już ma. Ale masz rację, wtedy nie wytrzyma ten rozdzielacz od T25. Czyli pozostaje albo inny rozdzielacz, albo drugi dzielnik strumienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelsax    0

Panowie podłączyłem ten rozdzielacz z c330 bezposrednio pod zasilanie pompy,czyli poodlanczałem dzielnik,oraz rozdzielacz z t25 i podczas próby odpalenia ciagnika rozerwało ten aluminiowy korpus w rozdzielaczu c330.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli nie przeczytałeś tego co napisano powyżej. Do pompy miałeś podłączyć dzielnik i z dzielnika do rozdzielaczy. Powrót z rozdzielaczy bezpośrednio do zbiornika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelsax    0

tak zgadza sie podlaczylem zanim przeczytałem ,ale jak mam podłaczyc z dzielnika do rozdzielaczy jak dzielnik dzieli na dwa i te sa juz zajete przez rozdzielacz z t25 i orbitrol mozesz to narysować bede wdzieczny

Edytowano przez pawelsax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Musisz zastosować drugi dzielnik strumienia. Wtedy pierwszy dzielnik dzieli Ci strumień na orbitrol i drugi dzielnik, natomiast ten drugi dzieli na obydwa rozdzielacze. Tylko, że wtedy połowa oleju pójdzie na orbitrol, a druga połowa na oba rozdzielacze, czyli każdy z nich otrzyma tylko 1/4 oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Moim zdaniem 2 dzielniki to głupota, wydatek na wyjściach byłby podzielony na bide na 4, dzielnik jest tylko do orbitrola i tyle ma pracować jako zawór priorytetowy, a z drugiego wyjścia regulatora przepływu rozdzielacze wpiąć jeden na drugim, nie równolegle bo otwierając zamykając sekcje w rozdzielaczu olej ucieknie drugim rozdzielaczem, dlatego rozdzielacze mają być jeden za drugim na jednym przewodzie. To ma też swoje wady, dlatego w pierwszej kolejności musi być zamontowany rozdzielacz ważniejszy a dalej pomocniczy, ale dzielenie wydatku pompy przez 4 ma większe wady, to głupota i bezsens.

Z resztą są tu podobno mądrzejsi i tak będa docinać i podważać za chwile :D


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ale te rozdzielacze które ma jeden rusku a drugi z 330 nie da się podłączyć jeden za drugim szeregowo w sposób powrót z jednego w zasilanie drugiego. Uniemożliwia to ich konstrukcja. Było to zresztą wyżej napisane.

Najlepszym wyjściem było by zainwestować w może nie najlepszy ale najtańszy z dostępnych trzysekcyjnych z każdą sekcją pływającą ruski z mtz-ta.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeśli zastosuje najbardziej wydajną pompę z dostępnych, czyli 68 l/min to na każdym z rozdzielaczy uzyska w porywach 17 l/min, co moim zdaniem wystarczy do większości zastosowań. Taki przepływ daje pompa od 330 i też spełnia swoje zadanie. A zastosowanie dzielnika przed rozdzielaczami ma jeszcze tą zaletę, że można nimi sterować jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

17l/min czyli podnoszenie przyczepy d47 w ok 50sekund do minuty na 1800obr/min silnika, jeżeli mamy tur z 2 siłownikami 4-5litrowymi czyli załóżmy 8litrów pojemności 2 siłowników to podnosimy tura ok 30sekund, dla mnie to nie jest zadawalające, ma być jeden dzielnik o wydatku 7-9l/min na orbitrol reszta na układ czyli na rozdzielacz z byle czego kilkusekcyjny lub 2 rozdzielacze i musi być dobrze.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelsax    0

Panowie rozwiazalem to w taki sposób ze podlaczylem dwie końcówki od kipra pod jedną z sekcji rozdzielacza t25 jak podnosze w górę wajche to mam zasilanie na jednej jak na sam dół to na drógiej jak dam do samej góry na pozycje pływającą wtety przyczepa opada.Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanie tematem,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez kubatedi
      Żyto Dańkowskie Diament
      Stan na 15.02.2019
      Jak oceniacie?




    • Przez DanielKocima
      Cześć myślę nad kupnem ładowacza na tył do c 330 miałby za zadanie głównie ładować obornik i tu moje pytanie jak się to sprawdza bo szukam opini a średnio umiem znaleźć czy nie lepiej było by tura albo trolla czy nie będzie dźwigać 30 i czy da radę podnieść myślałem żeby bwywrot łyżki byl hydrauliczny z góry dzięki za odpowiedź pozdrawiam
    • Przez wsbil
      Kupię jak w temacie, w dobrym stanie. Może komuś zalega. Rozważę każdą ofertę
    • Przez swiezak00
      Witam sprawa wygląda tak rozdzielacz wyzionoł ducha i co dalej?? Chodzi mi czy ktoś może robił już jakieś przeróbki stosując jakieś inne rozdzielacze zamiast orginału ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj