Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 20:28

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych A podczas używania pługa do śniegu używasz też czegoś za pomocą końcówek z tyłu? Bo jeżeli nie, to myślę, że to aż tak nie powinno przeszkadzać, ja mam tak podpięty ładowacz czołowy, co prawda mam w planach przeróbkę tego na joystick czyli dołożenie rozdzielacza, bo żeby np. podnieść pakę w przyczepie muszę odpinać zasilanie ładowacza, ale ta przeróbka będzie głównie z takiego powodu, że joystickiem łatwiej będzie operować ładowaczem aniżeli 2 oddzielnymi dźwigniami.
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Dzisiaj, 08:03
  •  

#22 Share luki88910

luki88910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 05 styczeń 2014 - 13:49

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Witam mam takie pytanie jak wygląda sprawa sekcji pływającej w rozdzielaczu. Planuję podłączenie całkiem osobnego 2 sekcyjnego rozdzielacza z 1 sekcją pływającą, będzie to sterowane z kabiny joystickiem przez linki a obsługiwać ma przedni tuz. Potrzebuję informacji jak będzie działać ta sekcja pływająca w tym rozdzielaczu http://allegro.pl/ro...3780086583.html tzn czy ja ruszę joystick do przodu to będzie się jakoś zatrzaskiwać to pływanie ?

#23 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 05 styczeń 2014 - 18:07

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych W rozdzielaczach z sekcją pływającą które ja widziałem, to zawsze zatrzask znajdował się na tej sekcji (przeważnie kulkowy) i po przesterowaniu suwaka rozdzielacza w pozycję pływającą go tak trzymał. Na rozdzielaczu z linku zatrzask znajduje się pod tym dłuższym kołpakiem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

A może seradela i gryka? zobacz »

•  

#24 Share luki88910

luki88910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 06 styczeń 2014 - 14:46

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych tak właśnie słyszałem, Wcisnąłem ten suwak i nic się nie zatrzaskuje, co prawda nie podłączone jest to jeszcze może jak się to wszystko podłączy to będzie działać

#25 Share krol9

krol9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja

Napisany 06 styczeń 2014 - 16:25

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Odkręć te dwie małe śrubki na końcu tego dłuższego kołpaka, pod tym kapslem będziesz miał ten zatrzask. Wtedy zobaczysz w czym problem może za mało wciskałeś suwak.

#26 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:20

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Aby nie zakładać nowego tematu mam pytanie.
Czy zmienił ktoś całkowicie oryginalny rozdzielacz hydrauliczny,na inny i gdzie go umieścił i jakie ma sterowanie.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 21:35

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Ale w czym chcesz zmieniać.

#28 Share luki88910

luki88910

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 13:32

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych działa wszystko gra :) Dziękuję za pomoc

Edytowany przez luki88910, 10 styczeń 2014 - 13:50.

#29 Share petraz

petraz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 20:29

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Witam, ponownie muszę się zmierzyć z problemem. Właściciel firmy gdzie kupowałem traktor i gdzie w taki sposób podłączono mi pług do śniegu i tylną szuflę, że działało to jednocześnie przysłał mi rozdzielacz 1-dno sekcyjny jako rozwiązanie problemu. Szkoda mi teraz położyć na półkę teraz już dwa rozdzielacze i kupować trzeci - 3- sekcyjny. Postanowiłem dołożyć ten jednosekcyjny do dwusekcyjnego z funkcją pływającą posiłkując się schematem kolegi Marcina91 i zadzwoniłem do hurtowni "TESM" w celu pozyskania tulei ciśnieniowej, i ....w rozmowie dowiedziałem się czegoś co mnie zaskoczyło. Pan sprzedający twierdzi że tuleja po wkręceniu blokuje wypływ oleju z gniazda T i nie ma takiej potrzeby stosowania węża powrotnego z pierwszego rozdzielacza, tylko powrót podpina się przy drugim i olej swobodnie krąży po układzie. Dla ścisłości posiadam rozdzielacze Bułgarskie P40 firmy "Badestnost" sprzedawane przez większość hurtowni. Sprzedawca ciągnika natomiast informował mnie że powinienem połączyć bezpośrednio wyjście T pierwszego z gniazdem P drugiego, a przewód wyjścia pierwszego podłączył pod drugi - czyli ...zupełna dowolka. Mam jeszcze uważać żeby nie pomylić przewodów bo rozwali pompę "za 1000 euro"
Żeby było zabawniej właściciel firmy hydrauliki siłowej z mojej okolicy w rozmowie przekonywał mnie, że zasilanie pierwszego rozdzielacza poprzez trójnik trzeba połączyć z zasilaniem drugiego i wyjścia połączyć trójnikiem do skrzyni. Mam zupełny mętlik i nie wiem jak jest tak naprawdę prawidłowo. Szkoda by było POMPY w końcu to ponad cztery tysie w plecy!!!!
Proszę o poradę bo sam tego nie rozwiążę - co fachowiec to inne rozwiązanie.
Petra

#30 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 20:56

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych po prostu podłączasz zasilanie drugiego rozdzielacza z powrotu pierwszego i nie będzie żadnego problemu i bez zbędnego kombinowania, tak właśnie są podłączane rozdzielacze do tura
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 20 styczeń 2014 - 07:27

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Tak, ale powinien zrobić to z użyciem tulei ciśnieniowej. Jeżeli ma wyjścia T, T1 to super, bo prawdopodobnie rozdzielacz może współpracować z taka tuleją, a jeśli nie, to musi wiedzieć jakie max ciśnienie może być na żyle powrotnej. Do wyjścia bocznego patrząc prostopadle na rozdzielacz wkręcasz tulej, dalej do zasilania P kolejnego rozdzielacza, a z wyjścia, które widzisz patrząc prostopadle na rozdzielacz tzw wolny spływ tj spływ oleju z sekcji rozdzielacza, bo jak wkręcasz tulej to rozdzielasz wyjścia T, T1 i olej pod ciśnieniem z pompy płynie do wejścia P, później albo na którąś sekcję jeśli jej używasz a jak nie to poprzez korpus rozdzielacza do tulei i dalej na następny rozdzielacz. Bez tulei olej pod ciśnieniem może uszkodzić rozdzielacz. W obu rozdzielaczach powinien być wyregulowany zawór bezpieczeństwa. W galerii forum ktoś zamieścił zdjęcie jak to powinno poprawnie być zrobione.

#32 Share Damianukowski

Damianukowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 luty 2014 - 16:46

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych co oznacza n i t

#33 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 24 luty 2014 - 17:02

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych T - powrót, N - zasilenie następnego rozdzielacza.

#34 Share jedrysekjarek

jedrysekjarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 17:16

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Niestety znów mam problem z rozdzielaczem . Teraz 40litrów 3 sekcje. Podłaczyłem juz kiedys wg schematu z tuleja cisnieniowa rozdzielacze 4 sekcyjne 80litrów. Teraz muszę spiac rozdzielacze 40litrów 3 sekcyjne badennost. Zrobiłem to jak kiedyś. Pompa zasila pierwszy rozdzielacz wejscie "P" nastepnie w wejscie "N" wkrecona jest tuleja redukcyjna i wężem idzie do drugiego rozdzielacza na zasilanie. Kazdy rozdzielacz ma węża którym olej wraca do zbiornika. Zawory ustawione mam na 50 bar. Problem jest taki ze jak wysuwam siłowniki za pomoca pierwszego rozdzielacza to cisnienie manometr pokazuje 50bar. Gdy chce wsunąć siłowniki pompa staje i cisnienie rosnie do maksa na manometrze. Nie wiem z czym jest problem.

Gdy podłacze pierwszy rozdzielacz normalnie czyli zasilanie na "P" i powrót "T" do zbiornika a miejsce tuleji cisnieniowej "N" jest zaslepione to czy wysuwam siłowniki czy je wsuwam mam cisnienie 50 bar.

Tak samo jest z drugim rozdzielaczem

Zastanawiam sie czy tuleje zakupione w farm....t są dobre. Jest na nich oring moze nie są zbyt dokładnie dorobione i nie pracują (uszczelniaja )tak jak potrzeba. Ma ktoś moze wymiary takiej tuleji ??? Moja jest pod gwint 1/2cala

#35 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 19:29

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych A do wyjścia N tez potrzebna tuleja ciśnieniowa? Z tego co wcześniej czytałem ta tuleja jest potrzebna do wyjścia T, żeby rozdzielić wolny spływ np T1 od T którym ciśnienie dalej przekazywane jest na następny rozdzielacz.

#36 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:27

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych T to jest powrót, można to wyczytać z poprzednich postów i tuleja nie jest tam potrzebna. Tuleje stosuje się jak się podłącza rozdzielacze szeregowo, do tego służy złącze N i do niego wkręca się tuleję ciśnieniową. Może w innych rozdzielaczach jest to inaczej pooznaczane, ja się sugeruję tym co sam wykonywałem, a użyłem do swojego projektu takiego rozdzielacza i to wg niego opisuję.

1379617836.JPG

#37 Share jedrysekjarek

jedrysekjarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 05 marzec 2014 - 20:47

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Ja mam taki sam rozdzielacz jak na zdjeciu tzn tej samej firmy badestnost 3 sekcyjny.pompa.jpg

Edytowany przez jedrysekjarek, 05 marzec 2014 - 20:49.

#38 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 18:07

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Panowie, ale z tego co wyżej jest napisane, i z innych źródeł (fora i katalogi) można jednoznacznie wydedukować, że wyjście N służy do podłączenia szeregowego kolejnego rozdzielacza bez konieczności stosowania jakichkolwiek wynalazków, po to jest osobne wyjście N, Tuleja ciśnieniowa stosowana jest do rozdzielacza, który takiego wyjścia N nie posiada po to by wkręcić ją w wyjście T (ale muszą być dwa wyjścia T) i oddzielić powrót z sekcji rozdzielacza, gdzie nie może być dużego ciśnienia (wg katalogu do 25-35 bar) od "przelotu" P-T w rozdzielaczu. Jak wiadomo najczęściej stosowane są rozdzielacze o swobodnym normalnym przepływie, tj gdy rozdzielacz nie jest używany olej przepływa swobodnie przez rozdzielacz od P do T i dalej. Dopiero gdy wybraną sekcją przekierowujemy strumień oleju do danego siłownika, to z drugiego gniazda tego siłownika innymi kanałami w rozdzielaczu olej swobodnie wraca do wyjścia T. Jeśli podamy ciśnienie na wyjście T a rozdzielacz nie będzie do tego przystosowany uszkodzimy go. Dlatego jest tuleja ciśnieniowa, żeby oddzielić "delikatny" odpływ od siłowników od głównego kanału P-T w rozdzielaczu.
https://plus.google....152468745215753 Na tym zdjęciu dobrze widać, że głębiej powinna przylegać tuleja z oringiem, a kanałem "po obwodzie" poniżej gwintu olej spływa z sekcji i kierowany jest na drugie, te od przodu jak się patrzeć, wyjście T.

#39 Share jedrysekjarek

jedrysekjarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 20:51

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych Wie ktoś gdzie mozna kupic zawór przelewowy do rozdzielacza Badestnost ?? Oraz gdzie takie rozdzielacze naprawiają ???
Wydaje mi sie ze uległ uszkodzeniu. Rozebrałem go i nic nie widac. Zadnego pekniecia, uszkodzonego oringa czy wałka. Podłaczyłem dzisiaj rozdzielacz normalnie pod pompę tzn. zasilanie z pompy na wejscie rozdzielacza "P" i powrót do zbiornika z wejscia "T" i gdy wysunę siłowniki to wszystko jest oki cisnienie 50bar a gdy wsuwam to manometr sie zamyka na 300bar i silnik staje. Wejscie "N" zaslepione. Pomocy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share wlatcakomaruf

wlatcakomaruf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 23:39

Podłaczenie dwóch rozdzielaczy hydraulicznych To na to wychodzi, że suwak źle włożony bo blokuje przepływ oleju w tej drugiej pozycji, ale czy to możliwe, żeby działo się tak w "niegrzebanym" rozdzielaczu?
Inny pomysł to taki, że rozdzielacz do siłownika jednostronnego? Ale w takim wypadku przy chowaniu siłownika olej powinien być kierowany do T. Weź bez żadnej pompy dmuchnij w te wyjście na danej sekcji, którym olej powinien cofać się przy wysuwie siłownika, tylko steruj sekcją na "wysuw". Jeśli nie ma przejścia do T tzn, że albo suwak albo rozdzielacz przytkany?

Dodaj odpowiedź