Zaloguj się, aby obserwować  
wikus666

dosuszanie ziarna w silosie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wikus666    0

witam mam pytanie odnosnie ziarna ktore mo tak ok 16.5 % wilgotnosci i miesci sie w silosie bin 200

jak mozna go dosuszyc zebym nie musial juz sprzedawac.

prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Włączaj wentylator na 2 tygodnie, może nawet z 3, jak deszcz to wyłączaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wikus666    0

Sa jakies wymagania dotyczace wilgotnosci? Chodzi mi o higrometr przy jakiej wilgotnosci nie dmuchac?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez gadek5228
      Witam.Posiadam kombajn Fahr M750 i szukam odpowiedzi na długo nurtujace mnie pytanie.Jaką pojemność ma zbiornik ziarna w tym właśnie modelu???(możecie również podawać inne modele kombajnów Fahr i poj.zbiornika).

      Pozdrawiam
    • Przez kaszmir25
      Pasza sypka zawiesza się w "bucie" silosu, szukam na to jakiegoś patentu więc wszelkie podpowiedzi mile widziane .
    • Przez daro189
      witam, niedawno kupiliśmy kombajn MF 31 z 1963 roku przerobiony pod młócenie fasoli "piekny jaś".
      jednak wysyp ziarna znajduje się na dole i fasolę trzeba wybierać ze skrzyni. posiadamy łancuch, jednak brakuje na nim łopatek, aby ziarno transportować do zbiornika.
      i tu pojawia się moje pytanie - jaki materiał zastosować do wykonania takich łopatek?
      czarne gumowe ze sklepu odpadają, bo zostawiają ślady na fasoli, blaszane również odpadają. najlepszy byłby dość mocny, ale również elastyczny biały plastik, jednak nie wiemy jaki rodzaj i grubość zastosować. czy ktoś posiada wiedzę, jak to wykonać aby uszkodzenia były jak najmniejsze?
      pozdrawiam
    • Przez jarek5036
      Witam chciałym się dowiedzieć czy ktoś stosował taki sposób dosuszania kukurydzy o kilka %, jesli tak to kiedy nalezy wykonac oprysk.
    • Przez mirek0829
      witam
      czy ktoś z was sieje zboże zaprawiane na mokro siewnikiem unia polonez, jeżeli tak to czy ziarno jest normalnie podawane, nie zapych i jakoś inaczej trzeba ustawia siewnik?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj