Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak uzyskać 7t ??? poradźcie

123 odpowiedzi na ten temat

#41 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 31 październik 2012 - 14:14

jak uzyskać 7t ??? poradźcie A jak Ci te palce poodparzało to dalej myślisz, że ziemi też tak dobrze? :wacko:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak uzyskać 7t ??? poradźcie Dzisiaj, 21:09
  •  

#42 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 31 październik 2012 - 14:18

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Ziemi jest lepiej jak mi :P bo dostała to co jej brakowało.

#43 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 01 listopad 2012 - 18:30

jak uzyskać 7t ??? poradźcie U mnie wszyscy wapniują marglem. Jak na swoim polu nie ma rędziny to można kupić od sąsiada zaniewielkie pieniądze. Ojciec sypał margiel jakieś 15 lat temu a teraz pH jast około 6.5. Wydaje mi się to dlatego że wystarczy pług dać głębiej na rędzinie, wyciągnie się trochę marglu a maszyny podczas uprawy rozniosą po całym kawałku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 09:12

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Witam.Miałem w tym roku hektar bogatki badania gleby zrobione juz po zasianej pszenicy ph pomiędzy 4,0 a 4,5 zasobność w p i k bardzo wysoka . Postanowiłem coś z tym zrobić , słyszałem o kredzie granulowanej ale cena w moich okolicach przy małej ilości to 450 - 500 zł t. Naszczęście znalazłem firmę która sprzedaje kredę pylistą po 160 za t.Rozsiałem 2t na ten kawałek zaraz po zejściu śniegu pszeniczka na wiosnę przestała żółknąć i dała prawie 6t.

#45 Share misiek01

misiek01

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 listopad 2012 - 13:24

jak uzyskać 7t ??? poradźcie a mógłbys napisac coto za firma i dac namiary , i czy kreda była luzem czy we workach? bo tez mam jeden kawalek co pszenica mi żółknie i to chyba bedzie przez niskie ph
zetor 52-11 i ursus c-330

#46 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 09:14

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Firma kredolux ,znajdziesz w googlach .Mogą pakować w worki,w big-bagi a całą wannę pewnie przywieżli by luzem.Cenę napisałem orientacyjnie .pamiętam że doliczają za big-bag i paletę chyba że oddasz .Kreda suszona pylista ,straszna zadyma za rozsiewaczem,ale moim zdaniem warto rozpuszcza się bardzo szybko .Rozsiewałem gdzies końcem lutego a obok pszenicy zostawiony był kawałek pod ziemniaki przejechałem jak resztę pola to do końca kwietnia po kredzie żadnego śladu

#47 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 21 listopad 2012 - 14:45

jak uzyskać 7t ??? poradźcie a czym ją rozsiewałeś? zwykłym rozsiewaczem talerzowym?

#48 Share zuber

zuber

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 08:18

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Rozsiewałem rcw 3

#49 Share misial214

misial214

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 11 styczeń 2013 - 17:14

jak uzyskać 7t ??? poradźcie witam
Jestem nowicjuszem , ale chce się wypowiedziec troszeczke i uwazam ze 8 t /ha to jak warunki u nas w wielkopolsce to jest zypełnie normalny plon . W zeszłym roku mielismy ponad 30 ha i wszystko wymarzło , kazupilismy pszenice przewódke , odpowiedzie nawozenie i 7,2 srednio sypło ale tak ogólnie to był dobry rok do jarych bo ładnie sypały bo my to nie siejemy jarych bo za mało daja a tu zaskoczenie . I dodam do tego , że pszenicy nie siejemy na najlepszych glebach bo na najlepszych mamy kapuste , cebule , pomidory i inne ,więc pszenica dostaje 3b-4 a nawet 5 klasa a na najsłabszych to idzie kuku . A 2 lata temu to srednia była ponad 8 ton ale z ozimych , dodam , że podstawa to dobra odmiana - plon juz budujemy wraz z wyborem nasion .

#50 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 22 styczeń 2013 - 16:46

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Missial podejrzewam ze u ciebie za plonem soi jeszcze dobry przedplon (cebula, kapusta) a to juz polowa sukcesu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 23 styczeń 2013 - 00:06

jak uzyskać 7t ??? poradźcie rozmawiałem kiedys z rolnikiem z żuław wislanych to mówił ze 10t/h to u niego standard
no ale wiadomo najlepsze ziemie w polsce :)

#52 Share Sylwi

Sylwi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 06:26

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Osiem to może być standard,ale nie dziesięć. Osiągalne owszem,ale w sprzyjającym roku

#53 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:05

Osiem to może być standard,ale nie dziesięć. Osiągalne owszem,ale w sprzyjającym roku

ale tam jest kolego II klasa jak do tego dołozysz odpowiednia uprawe, odpowiednia ilosc nawozów i srodki ochrony roslin i do tego jeszcze wieloletnie doswiadczenie w uprawie pszenicy to ja w to wierze, bo sam mam V klase ziemii i mam 5 t/ha pszenzyta a rekord to 6t/ha takze prosze cie

#54 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 18:48

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Pisząc ten post mam świadomość że stanę się obiektem krytyki, inni będą nie dowierzać itd. Ale był parę lat do tyłu taki rok że miałem na jednym kawałku pszenicę która dała ponad 12 ton i zdarzyło się to raz jedyny. Gość jak przyjechał prasować słomę to się załamał jak zobaczył te pokosy. KOszona była bizonem a pokosy nie mieściły się w podbierak prasy. hektar trzydzieści prasował od 11 do zmierzchu i więcej stał niż jechał(przytrzymywał na sprzęgle) i jak skończył to nawet mu się gadać nie chciało. Było 14 przyczep słomy po 6 warstw nad burtę. 8 8;5 tony wcale mnie nie dziwi bo jak się dba to tak się kosi. A juz mniej niż te 7- 6.5 to dla mnie porażka i stracony rok. piszę oczywiście o pszenicy ozimej, bo w tym roku miałem samą jarą to wyszła 6.5- 6.7 z hektara. i darujcie sobie krytykę bo nie mam żadnego interesu w tym żeby sobie popisać bzdury. Czytałem gdzieś w jakiejś gazecie że pszenica jest zakodowana na plon nawet 20 ton z hektara ale wszystkie warunki w czasie jej uprawy muszą być idealne.

#55 Share koma666

koma666

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 902 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 19:07

Pisząc ten post mam świadomość że stanę się obiektem krytyki, inni będą nie dowierzać itd. Ale był parę lat do tyłu taki rok że miałem na jednym kawałku pszenicę która dała ponad 12 ton i zdarzyło się to raz jedyny. Gość jak przyjechał prasować słomę to się załamał jak zobaczył te pokosy. KOszona była bizonem a pokosy nie mieściły się w podbierak prasy. hektar trzydzieści prasował od 11 do zmierzchu i więcej stał niż jechał(przytrzymywał na sprzęgle) i jak skończył to nawet mu się gadać nie chciało. Było 14 przyczep słomy po 6 warstw nad burtę. 8 8;5 tony wcale mnie nie dziwi bo jak się dba to tak się kosi. A juz mniej niż te 7- 6.5 to dla mnie porażka i stracony rok. piszę oczywiście o pszenicy ozimej, bo w tym roku miałem samą jarą to wyszła 6.5- 6.7 z hektara. i darujcie sobie krytykę bo nie mam żadnego interesu w tym żeby sobie popisać bzdury. Czytałem gdzieś w jakiejś gazecie że pszenica jest zakodowana na plon nawet 20 ton z hektara ale wszystkie warunki w czasie jej uprawy muszą być idealne.

nie mam zamiaru krytykowac a raczej pogratulowac i powiedziec zarazem ze wierze w to

Gratulacje !!!

#56 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:17

Pisząc ten post mam świadomość że stanę się obiektem krytyki, inni będą nie dowierzać itd. Ale był parę lat do tyłu taki rok że miałem na jednym kawałku pszenicę która dała ponad 12 ton i zdarzyło się to raz jedyny. Gość jak przyjechał prasować słomę to się załamał jak zobaczył te pokosy. KOszona była bizonem a pokosy nie mieściły się w podbierak prasy. hektar trzydzieści prasował od 11 do zmierzchu i więcej stał niż jechał(przytrzymywał na sprzęgle) i jak skończył to nawet mu się gadać nie chciało. Było 14 przyczep słomy po 6 warstw nad burtę. 8 8;5 tony wcale mnie nie dziwi bo jak się dba to tak się kosi. A juz mniej niż te 7- 6.5 to dla mnie porażka i stracony rok. piszę oczywiście o pszenicy ozimej, bo w tym roku miałem samą jarą to wyszła 6.5- 6.7 z hektara. i darujcie sobie krytykę bo nie mam żadnego interesu w tym żeby sobie popisać bzdury. Czytałem gdzieś w jakiejś gazecie że pszenica jest zakodowana na plon nawet 20 ton z hektara ale wszystkie warunki w czasie jej uprawy muszą być idealne.

Jaka klasa gleby? 1,2 ?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#57 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:25

jak uzyskać 7t ??? poradźcie 2

#58 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:29

jak uzyskać 7t ??? poradźcie na 3i 4 klasie 9 t najwiecej.o 12t na pierwszej klasie uwierze przy sprzyjajacej pogodzie i dobrej ochronie.niestety kazdy rok jest inny i plony sie wachaja

#59 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:41

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Mylisz się, ja na 4 klasie miałem 11 ton. Sam byłem w szoku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 24 styczeń 2013 - 20:48

jak uzyskać 7t ??? poradźcie jak na lubelskie to nie moge nazekac.u nas wegetacja pozniej rusza.