Skocz do zawartości

Zdjęcie

jak uzyskać 7t ??? poradźcie

123 odpowiedzi na ten temat

#1 Share piotreq9

piotreq9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 23:28

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Witam, mam problem. Mieszkam na małej wiosce i mój sąsiad ma 8t pszenicy na ha ( albo przynajmniej tak mówi), mi nie chce się w to wierzyć ale chciałbym zobaczyć wasze opinie. Jest to województwo lubelskie czyli sami wiecie że gleby nie są najlepszej jakości. Słyszałem historie że jego dziadek zna starorzytne recepty układania obornika,( chodzi o to że w dołkach układa się go mniej a na pagórkach więcej, ze względu na spływ powierzchniowy wody). Ja osobiście mam 4,6t/ha. Wiem że nie jest to dużo ale chciałbym zapytać czy 8 ton jest możliwe do osiągnięcia na te tereny.

Najwazniejsze dla mnie jest żebyście powiedzieli mi czy to jest możlliwe a jeśli tak, to w jaki sposób mogę to osiągnąć!

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jak uzyskać 7t ??? poradźcie Dzisiaj, 03:22
  •  

#2 Share Krzysiek3110

Krzysiek3110

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:nie tylko rolnictwo

Napisany 30 lipiec 2012 - 23:54

jak uzyskać 7t ??? poradźcie nawóz, nawóz i jeszcze raz nawóz i oczywiście anty wylegacz..

#3 Share patryk255

patryk255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów
  • Zainteresowania:K/M hektary

Napisany 31 lipiec 2012 - 02:02

jak uzyskać 7t ??? poradźcie no to oczywiste że na polach gdzie masz górki i dołki to więcej sypiesz nawozu czy też obornika na górkę ale nie po to że lepiej rośnie tylko po to żeby równo bo z górki jak by nie było w dół spłynie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share minor15

minor15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 05:20

jak uzyskać 7t ??? poradźcie zależy jakie te górki. Czy na tych górkach jest dużo gliny, piasku, łupku itp. Niby jest możliwe t 8 ton podczas wyjątkowo sprzyjającej pogody.

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 31 lipiec 2012 - 06:27

jak uzyskać 7t ??? poradźcie 8t z ha pszenicy jest tak samo realne jak i nie realne.
duzo zalezy od gleby, od klimatu, od zaawansowania agrotechniki.
W moich stronach (powiat świdnica) przy dobrym roku jeśli chodzi o pogodę na dobrych odmianach jest to wynik jak najbardziej do wzięcia.
W tym roku pszenice które kosiłem to żadna nie przebiła 5t z ha :(
Rekord ale ten niechlubny to 1.7t/ha :(

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#6 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 31 lipiec 2012 - 06:40

jak uzyskać 7t ??? poradźcie przepraszam ale śmiać mi sie chcę broń Boże nie z Ciebie tylko z tej starożytnej metody 8 ton jak najbardziej realne na poletkach doświadczalnych osiągają i 11-12 ton więc potencjał jest pełna ochrona i nawożenie a póżniej pogoda sprzyjająca i masz bardzo dobry plon pozdrawiam

Thug

#7 Share erni0402

erni0402

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,maszyny:)

Napisany 31 lipiec 2012 - 06:48

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Jak mnie takie coś denerwuje na sąsiada patrzyć tylko i jeszcze temat zakładac czy mu może tyle sypac !! zobacz czy u ciebie może tyle być a potem zakładaj !!
widze zazdrość zazdrośc i jeszcze raz zazdrość ;)

#8 Share CBMarek

CBMarek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 07:41

jak uzyskać 7t ??? poradźcie mi zostało w tym roku po wymrozeniach hektar osimej przenicy bez wariackiego nawożenia dała 7 ton. ale tak sie trafia stanowisko dobre gleba dobra spasowało jej i tyle wyszło. jak by zostało wszystko co zasiałem to napewno nie wszedzie by było równo przy takim samym nawozeniu czasem bywało ze na jednym polu padały rekordy w jedna i w drugo strone na jednym super dużo na drugim super mało

#9 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 08:23

jak uzyskać 7t ??? poradźcie 8 ton do osiągnięcia ale jak pisza inni to tylko przy wysokiej agrotechnice czyli opryski, opryski, nawozy, nawozy, wapno, wapno, kwalifikat, kwalifikat, itp. no i zależy jaka gleba
Jeśli sąsiadaowi na samym tylko oborniku bez ochrony i antywylegacza taki plon dała to niezły bajer ci żeni :D

#10 Share wsk

wsk

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 08:40

jak uzyskać 7t ??? poradźcie możiwe ja kiedyś miałem 7.5 t/ha i nie sypałem tak dużo nawozu ale stanowisko musi być dobre

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 31 lipiec 2012 - 09:57

jak uzyskać 7t ??? poradźcie u mnie kiedyś gość na 3 klasie, z duzą ilością iłu, na stanowisku po kukurydzy uprawianej na oborniku, potem obornik i zasiał pszenżyto, hektar odmiany Borwo, i hektar odmiany Todan, to plon osiągnął 10 ton, widziałem to na własne oczy, bo pole po sąsiedzku. Wykonany jeden oprysk na chwasty, i nic nawozu nie sypał oprócz tego obornika. Zboze siał kwalifikowane.

#12 Share akowicz111

akowicz111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 399 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 10:56

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Bardzo możliwe klasa 4a-b ,obornik i deko azotu, zero oprysku ,odmiana Borwo około 5,5 t z ha.

#13 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 12:58

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Dwa lata temu miałem od 3 do 11 ton z 1 ha. Średnia wyszła 8,3 t. 11 dała tam gdzie się nie spodziewałem, wcale nie na super ziemi, a 3 dała tam gdzie się spodziewałem tego.

#14 Share piotreq9

piotreq9

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 11:09

jak uzyskać 7t ??? poradźcie dzięki chłopaki za odpowiedzi, widzę teraz że żeby mieć wysoki plon trzeba trochę zainwestować...

#15 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 sierpień 2012 - 20:05

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Koleś co ma niedaleko pole dziś kosił jęczmień. Nie zauważyłem śladów żeby wjeżdzał w ten jęczmień, nie wiem jakie miał nawożenie i ochronę. Ojciec mówl że tem jest 3morgi. 1 morga to 56a. Widziałem że ukosił nie pełną przyczepe 3 tonową...
Sąsiad twierdził że w tym roku dobrze "sypało" bo pszenica jakieś 3t/h...
Gdybym ja miał takie plony to chyba załamałbym się a nie żyję tylko z rolnictwa

#16 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 20:44

jak uzyskać 7t ??? poradźcie dziwne te morgi macie jakieś ruskie, u nas morga ma 0,25ha i tak 1ha=4morgi - taka ciekawostka

#17 Share Developers

Developers

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 21:09

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Dużo zależy od gleby od zboża czy było z centrali brane czy juz prze rodzone oraz ile siał na 1 h kg jak walił po nad normę np 500kg i pod siał nawozami itp to mogło być. Brat miał jary z 2 h 13ton ale siał na 1 h 420kg dobra ziemia i rok wcześniej była kapusta gadzany itp dużo dają!!! I plony są !

#18 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 09 sierpień 2012 - 21:15

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Bo morgi są różne.
Jeśli chodzi o pszenicę u mnie normalne plony przy średniej agrotechnice to 6,5 tony więc 8 jak najbardziej do osiągnięcia.

#19 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 11 sierpień 2012 - 12:20

jak uzyskać 7t ??? poradźcie Morgi są różne zależnie od regionu. Mój dziadek do tej pory nie mówi o hekterach tylko o morgach.
Jary jęczmeń 420kg/h??? Toż ja siałem 170kg w pszennisku i wyszedł za gęsty. Plon około 5t. Pszenica po łubinie na nasiona dostała 110kg N i oddała 6t może troszeczkę więcej:-) Łubin wąskolistny po doczyszczeniu po kombajnie ponad 2t. Jestem z tego zadowolony. Oczywiście dałoby się więcej jęczmienia czy tym bardziej pszenicy ale czy warto ponosić dużo większe nakłady???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 21 październik 2012 - 06:08

jak uzyskać 7t ??? poradźcie

Dwa lata temu miałem od 3 do 11 ton z 1 ha. Średnia wyszła 8,3 t. 11 dała tam gdzie się nie spodziewałem, wcale nie na super ziemi, a 3 dała tam gdzie się spodziewałem tego.

Kosiłeś 11 ton z ha Tomek ? pogratulować mój rekord to gdzieś pod 10 ton ale może kiedyś :)

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem