Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case mx 135

287 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 08 listopad 2013 - 14:56

Case mx 135 Tak za siedzeniem jest reduktor. Zółw/zając na wszystkie biegi i do przodu i wsteczne ale na żółwiu na 4 biegu i 4 półbiegu szybciej niż 20 nie pojedzie
Jak przestawić z mili na KM/h - http://www.agrofoto....innych-bajerow/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case mx 135 Dzisiaj, 20:03
  •  

#22 Share arkadiuszbarzynski

arkadiuszbarzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 07:12

Case mx 135 szukałem tego reduktora i nie ma go na pewno za siedzeniem w kabinie :( u mnie są jednak kilometry na 100%

#23 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 21:30

Case mx 135 Nie każdy był wyposażony w ten reduktor. Wajcha powinna być na prawej konsoli z boku przy tylnej szybie dosyć długa trudno jej nie zobaczyć. Ewentualnie możesz zobaczyć z prawej strony koło akumulatorów jest taki dekiel z boku skrzyni i powinna z dekla wystawać dźwigienka z linką. Jeśli tego nie ma to znaczy że jest to wersja bez reduktora. A nie ma naklejki z tyłu ciągnika z prędkością? Ale wydaje mi się, że jest to poprostu wersja 30kmh najpewniej z Francji bo tam są takie przepisy.

#24 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 09 listopad 2013 - 22:13

Case mx 135 Na prawych dźwiach na szybie powinna być przezroczysta naklejka z podanym prędkościami :)

#25 Share arkadiuszbarzynski

arkadiuszbarzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 09:15

Case mx 135 masz racje to skrzynia 30 km/h jest naklejka na drzawiach. Sprawa wyjasniona coz szkoda. Pewnie są mniejsze tryby w skrzyni mojej niz w szybkiej

#26 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 10 listopad 2013 - 13:30

Case mx 135 Jak już chyba pisałem wersja 40 i 30 kmh różni się tylko 2 trybami łączącymi skrzynie powershift i mechaniczną. Niestety nie zrobili tego na zasadzie zamiany trybów miejscami, tylko trzeba załozyć je od odpowiedniej wersji. Plus taki że nie trzeba rozkręcać skrzyni wystarczy odkręcić ten dekiel z boku. Ale i tak zabawa chyba nie warta świeczki bo kasa ogromna znając ceny części, choć ktoś na forum zamówił te tryby bodaj w Dani i kosztowało go to chyba 1200 ale nie wiem czy nowe czy używki.

#27 Share arkadiuszbarzynski

arkadiuszbarzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 29 listopad 2013 - 23:27

Case mx 135 chcialbym jakis kontqakt z tym gosciem co robil przróbke tej skrzyni, ktory pisal ze koszty nie wielkie. ma moze ktos namiar do niego ?

#28 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 20:48

Case mx 135 Witam.
Mam pytanie do posiadaczy case mx 135. Czy ciągnik hamuje wam na 4 koła? Mówiono mi że hamuje ale jakoś mój hamuje na 2. Wiem że to może hamować przez skrzynie. może jakiś czujnik walnięty? Mam jeszcze mały problem ciągle zapowietrza mi sie hamulec na lewe koło. pompka wymieniona a przewody wszystkie w dobrym stanie. Z góry dziekuję za odpowiedź

#29 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:15

Case mx 135 Ziel, tak hamuje na 4 koła. Podczas wciskania pedału hamulca powinna Ci się świecić kontrolka od przedniego napędu, wg mnie załącza się wtedy sprzęgło od napędu i hamuję wraz ze skrzynią biegów.

#30 Share fezoi

fezoi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,rolnictwo,

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:34

Case mx 135 Panowie mam pytanie o podnośniki w modelach mx110-135 , czy nie ma problemu z podnoszeniem cięższych pługów obrotowych , powoli przymierzam się do zakupu mx-a , mam cs 130 podnośnik katalogowo ok.8800kg , a mx 5800kg i to mnie niepokoi , a ciągnik byłby do orki ( zapasowy jakby sc nawalił ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 09 grudzień 2013 - 22:48

Case mx 135 Na pewno podniesie. Pompa jest dosc wydajna o ile sie nie myle to 109l/min. Mx są cieżkie więc nie powinno być też problemu ze stabilnością.

Co do tych hamulców. Lampka sie nie zapala. Może to wina jakiegoś czujnika który sie znajduje np w pedale hamulca? Jestem w tym zielony więc prosiłbym o wskazanie możliwej przyczyny.

#32 Share arkadiuszbarzynski

arkadiuszbarzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 17:28

Case mx 135 Witajcie to znów ja i moj problem z wolną skrzynią :/ Ale chce i musze to zrobić bo on ma za dużą moc zeby sie wlec 25km/h. Otóż szukam czesci u handlarzy na allegro. Tyle ze ci ludzie nie mają pojęcia w czym rzecz. Jeden facet chce ode mnie numer skrzyni, lecz na skrzyni nie ma zadnej tabliczki znamionowej tylko z prawej strony przy pompie hydraulicznej jest numer wybity 0123456789 nie wiem co to ma znaczyć ? Wiecie gdzie jest ta tabliczka czy numer ? Próbowałem skontaktowac sie z DIDKO czyli chlopakiem ktory pisal jak zrobil tą przeróbke ze 2 tryby wymienili na wieksze ale nie ma z nim kontaktu. Jesli wiecie to pomózcie idzie zima fajnie gdyby udało sie to zrobić. I ostatnie pytanie ile wasze Case mx jadą najwolniej na biegu 1a wiecej niz 0.7 km/h. Z góry dzieki

#33 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 20:53

Case mx 135 Do Bolesławca dzwoniłeś, tam chłopaki z serwisu robią.

#34 Share arkadiuszbarzynski

arkadiuszbarzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 11 grudzień 2013 - 22:48

Case mx 135 a masz numer ? nie dzwonilem

#35 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 16:13

Case mx 135 Michał Siudaj

602 243 729

Agromarket Wiewiecko

http://www.agromarketwiewiecko.pl

Telefonu do niego, z katalogu Ci dobierze części

Na necie możesz znaleźć sobie
http://partstore.cas...mr61951ar334586

Potrzebujesz kół zębatych nr 1 i nr 5 z oznaczeniami do 40 km/h

Edit:
Jak biegi pełzające to patrz tu:
http://partstore.cas...mr61951ar334085

Edytowany przez casemx110, 12 grudzień 2013 - 16:15.

#36 Share arkadiuszbarzynski

arkadiuszbarzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 18:22

Case mx 135 Wielkie dzieki :) a czy bedzie trzeba go rozpoławiac ?

#37 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 19:39

Case mx 135 nie

#38 Share arkadiuszbarzynski

arkadiuszbarzynski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 13:05

Case mx 135 dzwoniłem w te miejsca gdzie dawaliście mi numery, ci ludzie twierdzą że rozpoławiać trzeba obowiązkowo, bo wałka sie nie wyjmie przez pokrywe boczną i tak czy tak trzeba go rozpołowić. Nie ma ludzi, ktorzy to robili i z tego co widze to każdy sie boi brać za to.

#39 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 22:34

Case mx 135 Co prawda ja tych zębatek nie wymieniałem u siebie ale miałem odkręconą tą pokrywę i wyjętą tą dolną zębatkę (pryszcz), a ten górny wałek jest dzielony i łączony tuleją z tylną częścią skrzyni. Tam jest to tak sprytnie zrobione że jak rozkręciłem tą tuleje to mi ten wałek razem z zębatką spadł... jeśli nawet by cały nie wyszedł to wystarczy rozbroić go w środku i wyjąć samą zębatkę tam jest baardzo duzo miejsca. Nie wiem jaki byłby cel rozpoławiania cięgnika skoro w tym miejscu gdzie jest ten wałek i zębatka z obu stron i tak zostaną grodzie i jedyne miejsce wyjęcia bedzie przez ten otwór z boku... Jak dobrze pamiętam to ty nie masz biegów pełzających więc będzie dużo mniej gimnastyki i nie ma się czego tam bać, dość prosta sprawa. Byle byś tylko zębatki dostał, a reszte zrobisz sam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share casemx110

casemx110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:07

Case mx 135 Tak jak mówi grego, u mnie kiedyś ta tuleja łącząca wałek spadła i biegów nie miałem ^^
Wystarczy tylne prawe koło odkręcić do lepszego dojścia do okienka.
Ręki nie dam sobie uciąć ale zębatkę raczej da rade tak wymienić.
Przeanalizuj ten rysunek
http://partstore.cas...mr61951ar334586
koło zębate nr 1 wymienić jest banalnie
koło zębate nr 5 powinno dać się wymienić po odkręceniu nakrętki nr 20 demontujesz tuleje nr 15 i zębatka powinno dać się zdemontować.

Dodaj odpowiedź