Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case mx 135

319 odpowiedzi na ten temat

#281 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 06:37

Case mx 135

uszczelniacze w koszu. też tak miałem na 2 i 4 połbiegu hamowało go albo nie jechał w ogóle-przyczyna uszczelniacz na wałku zeżarło

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ciągnik rolniczy Case 5150 Maxtrack ( SUPER STAN !!! )

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Case IH
  • 63000.00 PLN
  • 21 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case mx 135 Dzisiaj, 00:23
  •  

#282 Share mariano12

mariano12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 wrzesień 2016 - 20:23

Case mx 135

tylko ze sprawdzałem cisnienia na kazdym półbiegu i wszystko jest okey miedzy 20-18 barami.  w momencie włączenia 4 półbiegu tylko na jego gnieździe pojawia sie cisnienie a na 3 półbiegu nie ma cisnienia. 

Edytowany przez mariano12, 06 wrzesień 2016 - 20:28.

#283 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1979 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 10:26

Case mx 135

jeśli ciśnienia są prawidłowe, to najpewniej "zapieczone" tarczki, które trzymają nawet jak nie ma ciśnienia.

Edytowany przez grego, 09 wrzesień 2016 - 06:18.

#284 Share zipo1

zipo1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 08 wrzesień 2016 - 18:43

Case mx 135

wie ktoś może jak się aktywuje auto wom w case mx ? podobno to trzeba zrobić podczas kalibracji womu. Ktoś się orientuje ?

#285 Share Mc2616

Mc2616

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 listopad 2016 - 15:48

Case mx 135 Witam. Ostatnio w moim mx135 zauważyłem wyciek oleju ze skrzyni, a dokładniej w miejscu łączenia podnośnika ze skrzynią nad dolnym hydraulicznym zaczepem. Podczas pracy ciągnika olej zaczyna leciec a gdy stoi zgaszony wyciek ustępuje. Miał może ktoś z was podobny problem? A może jakieś rady? Ja podejrzewam poluzowane śruby. Musze ściągnąć zaczep i rzucić okiem. Za pomoc z gòry dziękuje

#286 Share mickboss

mickboss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 18 listopad 2016 - 21:50

Case mx 135 Witam wszystkich. Jak ciagnik pracuje na wolnych obrotach i przerzuca sie polbiegi na 1i 2 szumi a na 3 lekko stuka na 4 dosc glosno czy to juz zuzyte tarczki. Dzieki za informacje.

Edytowany przez mickboss, 18 listopad 2016 - 21:51.

#287 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1979 postów

Napisany 21 listopad 2016 - 09:20

Case mx 135

Te stuknięcia są u niego naturalne, nie wiem tylko o co chodzi z tym szumem.

#288 Share Hubertuslb

Hubertuslb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 06 grudzień 2016 - 23:20

Case mx 135

Witam. Proszę o podpowiedz Case MX 135  ślizga sie na każdym biegu 3 półbieg wnoszę że to tarczki na którymś koszu no ale jeszce tego nie robiłem. Jutro zaczynam rozjeżdzać ale troche jestescie obeznani w temacie wieć co gdzie jak ?? z góry dzieki za podpowiedz. A i jeszce na w wyświetlaczy od podnośnika miga mi 5 jaki to błąd kto się orientuje??

Pozdrawiam

#289 Share Rafik

Rafik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 17:15

Case mx 135

Witam.

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę tu. Mam taki problem: w moim MX100c zauważyłem opiłki w oleju, więc wypuściłem go do zera. Odkręciłem pokrywę od spodu skrzyni i wyjąłem filtr siatkowy, i włosy mi się zjeżyły bo znalazłem tam igiełki jakiegoś łożyska. Czeka mnie rozbiórka skrzyni, ale tak naprawdę nie wiadomo skąd te igiełki bo ciągnik chodził do końca i wszystkie funkcje działały. Jakby nie słabnąca pompa hydrauliki to nie wiedziałbym, że coś trzeba sprawdzić. Te igiełki były dość małe, ok pół cm długości i nie wyglądały na pocięte. Może ktoś ma jakieś pojęcie w którym miejscu takie coś występuje. Poza tym od kiedy go użytkuję, przy szybszej jeździe słychać wycie z tyłu skrzyni tak, że z otwartą tylną szybą nie dałoby się jechać. Pomóżcie koledzy.

Pozdrawiam.

#290 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1979 postów

Napisany 19 grudzień 2016 - 21:58

Case mx 135

Tak w ciemno to cięzko wytypować, które to poszło. Chociaż może który by się pokusił jak dobrze zna budowę skrzyni. Na dodatek tam są jakby dwie skrzynie i trzeba zdecydować w którym miejscu go rozpołowić... Tam sporo igiełkowych łożysk siedzi, tylko coś mi długość tych igiełek nie pasuje.., ale ja tylko miałem do czynienia z pierwszą skrzynią od silnika tam gdzie półbiegi są, zakładając, że ich nie pocięło jednak.  Nie pamiętam jakie są możliwości przedostania się igiełek z poszczególnych skrzyń w okolice filtra, aby jednoznacznie stwierdzić w którym miejscu go rozjechać. Tam nie ma zbytnio dekielków aby cos stwierdzić, masz jakiś z dołu to możesz zobaczyć i jest jeszcze z boku, ale tam oprócz sprawdzenia przekładni biegów pełzających też niewiele chyba widać (o ile ja masz), ale też nie zaszkodzi zaglądnąć i chyba jeszcze możesz odkręcić dekielek z wodzikami od biegów w tylnej skrzyni. W tej przedniej cześci skrzyni takich małych igiełek nie kojarzę, więc bardziej prawdopodobne, że gdzieś z tyłu je przygnało, a to wariant gorszy w rozbieraniu... Możesz jeszcze sprawdzić dyferencjał i coś tam jeszcze odkręcając tylny plecak. Potem już tylko zostaje decyzja w którym miejscu go rozpołowić...

Edytowany przez grego, 19 grudzień 2016 - 22:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share Rafik

Rafik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 07:43

Case mx 135

Dzięki grego za odzew, zresztą nie pierwszy raz. Ja już mam zdjętą kabinę, bo brałem pod uwagę większą robotę i dzisiaj będę go rozpoławiał począwszy od silnika. Trudno, zima długa najwyżej powymieniam po drodze jakieś uszczelniacze, może tarczki itp. Martwi mnie dalej to wycie z tyłu skrzyni, które słychać wyraźnie przy większej szybkości, nie wiem czy te typy tak mają, czy to też usterka. Postaram się w miarę na bieżąco opisywać co i jak, może komuś się to przyda.

Jak na razie to klucze w dłoń i do dzieła :) 

#292 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1979 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 11:48

Case mx 135

Jak wyraźnie z tyłu wyje to może dyferencjał albo przekładnia planetarna....pewnie jest to jakoś powiązane z tym łożyskiem. Dyf. łatwo sprawdzić odkręcając plecak z tyłu, no ale do rozbiórki i tak trzeba rozpoławiać. Coż czeka Cię szukanie w ciemno, trochę współczuje :) . Jakoś wątpie czy w tej skrzyni z tarczkami leży problem, ale jak masz taki plan to ok. Powodzenia

Edytowany przez grego, 20 grudzień 2016 - 11:49.

#293 Share krzysiek1979

krzysiek1979

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 18:33

Case mx 135

Powiem Ci kolego ze duzo jezdzilem i Case i McC. XM 135 z silnikiem Perkinsa i na szosie z otwarta szyba nie dalo sie jechac tak wyje . Nie ma mowy zeby uslyszec co kolwiek poza tym wyciem .

#294 Share Rafik

Rafik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 18:38

Case mx 135

W sumie nie nastawiałem się na wymianę tarczek, bo ćwiartki i rewers chodziły do końca dobrze. Czasami przy ruszaniu do tyłu wydawał trochę dziwny dźwięk i pomyślałem, że jak już będę miał to na wierzchu to porozbieram te sprzęgła i sprawdzę czy nie trzeba czegoś wymienić. Dzisiaj rozpołowiłem przy silniku i dostałem się do powershifta. Simering na wale silnika okazał się do wymiany a skrzynia od tej strony wygląda jak malina, trzeba dalej brnąć.

Przypomniałem sobie coś. W jakimś temacie pytałem się czy ktoś wie jak naprawić podświetlenie zegarów w MX, ale nikt nie napisał, może ktoś jednak wie.

Edytowany przez Rafik, 20 grudzień 2016 - 18:58.

#295 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1979 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 20:24

Case mx 135

Tak mi się jeszcze  wspomniało o tych malutkich wałeczkach które wyciągnąłeś. Na koszach od półbiegów i rewersu chyba takowe są tyle, że służą jako łożyska oporowe, wiec na pierwszy rzut oko wszystko może wyglądać dobrze bo nic nie będzie latało (no moze minimalnie wiecej poprzecznie).

0036337429c82f60med.jpg

nr 20 i 26

Przyjrzyj sie temu jak juz masz rozkręcony powershift, następnie zabieraj się za tył tam gdzie jest rewers.

#296 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1221 postów

Napisany 20 grudzień 2016 - 22:07

Case mx 135

Na wałku od sprzegła od przedniego napędu też są te małe łożyska oporowe...

#297 Share Rafik

Rafik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 08:10

Case mx 135

Dzięki koledzy za porady. Siedziałem wczoraj do późna na stronce z katalogiem części i doszedłem do podobnych wniosków. Piję kawę i zabieram się za robotę. Jak ktoś wie, to może poradzi jak z naprawą podświetlenia licznika. 

Miłego dnia.

#298 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1979 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 11:39

Case mx 135

Może żaróweczki trzeba wymienić... :P

#299 Share Rafik

Rafik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 21 grudzień 2016 - 19:18

Case mx 135

Dobre :)

Tylko jak kiedyś wyjąłem te liczniki wyglądały jakby były sklejone i jednorazowe. Poza tym dzisiaj dużo nie nafikałem. Dorabiałem lampy w garażu bo stwierdziłem, że oświetlenie jest do bani, a potem atmosfera świąteczna dała o sobie znać w postaci żony z tekstem "....wa kiedy tę choinkę przywieziesz". I wszystko w temacie.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1031 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 21 grudzień 2016 - 21:12

Case mx 135

Kolego ja właśnie trzy tygodnie temu skończyłem remont skrzyni.Koszty nie małe.Tych łożysk jest sporawo,na pewno musisz rozebrać każdy powershift.na oko nie sprawdzisz czy jest dobrze.przy okazji zobaczysz jakie są tarczki i łożyska.

jeśli CI wyje skrzynia z tyłu ciągnika to musisz dostać się do kosza przedniego napędu.jest on na końcu skrzyni.może tam coś nie gra.

U mnie wszystkie tarczki i uszczelniacze wymieniłem na nowe.jak co to pytaj...

to co jest ważne czystość i tylko czystość...

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Dodaj odpowiedź