Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup renault120.54

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 03 wrzesień 2013 - 17:37

Zakup renault120.54 Co sądzicie o modelu ciągnika renault120.54 oczywiście z silnikiem MWM(Fendt) tylko i wyłącznie .Jak u nich z awaryjnością .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup renault120.54 Dzisiaj, 01:22
  •  

#2 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 20:53

Zakup renault120.54 Kolego z awaryjnością to jak w każdej renówce z esrii "54" Jak kupisz zadbanego "mechanika" to na 200% nie będziesz żałował.
Ja mam 110.54 i uważam że do tych gabarytów i masy to powinien być mocniejszy. Ta 120 bedzie miała toszke większe i szersze opony.
Jestem przekonany ze 90% zalezy od szczęścia a reszte to można wypatrzeć. Mnie interesowała wersja mechaniczna, jak szukałem to tylko deutz i renault ma najwięcej mechanicznych sztuk. Jedno co moge powiedzieć - to jak na razie mogę polecić tą markę i model "54"

#3 Share zukasz

zukasz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 22:55

Zakup renault120.54 renault 120.54 byly produkowane tylko i wylacznie z silnikem mwm, 6 cylindrów bez turbiny 110 km, skrzynia 16 do przodu 16 do tyłu, mechaniczny rewers, żółw zając, 2 grupy, 4 biegi.
silniki bardzo dobre, oszczedne i co najwazniejsze maja dobra dostepnosc czesci, rowniez zamiennikow, 6 oddzielnych głowic - dobre w naprawie.

szukaj wersji bez elektroniki, tj. bez elek. rewersu, bez półbiegów - to nie jest mocna strona renault
dobra sprawa jest kabina na amortyzatorach.
nie nastawiaj sie na kupno ciagnika z godzinami typu 5 - 6 tys mtg. juz takich nie ma.
oceniaj stan tj. opony silnik skrzynia sprzęgło wom napęd hamulce,
nie zrażaj sie wysokim przebiegiem, 10 000 mtg. to nie koniec dla tych ciagnikow.

jesli chodzi o awaryjnosc to jest na poziomie innych ciagnikow
tylko w renault jest taki plus ze naprawisz wszystko sam lub jakis zwykly mechanik, bez pomocy serwisu itp.

proste i dobre maszyny, jak kolega wyzej napisal jak kupisz zadbany egzemplarz bedziesz sie cieszyl dlugo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share poziomka

poziomka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:bydło mleczne

Napisany 04 wrzesień 2013 - 05:56

Zakup renault120.54 Właśnie oglądaliśmy z tatą wiele ciągników z tej serii i były zadbane inne mniej ale nie liczy się detalika silnik fendta to wiadomo że dobry chodzi teraz o skrzynie itd bo z opinni urzytkowników z moich stron podobno wynika że są drogę części co do reszty to wiem że nie ma co się zrażać na 10 tys mth :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 06:27

Zakup renault120.54 A które części do zachodnich ciągników są tanie....? - nie ma takich. Ta skrzynia 16x16 jest najprostsza - prędkość 30km, są też mechaniczne skrzynie 24 z prędkością 40km.
Nie patrz na bajery - ehr pólbiegi i rewersy elektrochydrauliczne. To jest fajne ale w nowych sprzętach nie starszych jak 10 lat. Owszem, jak trafisz i będzie działało - sprawi to wielką przyjemność z jazdy.
Ja na początku roku trochę oglądałem renówek z serii 54 i powiem jedno - nie kupuj malowanych przez handlaża!!!!! Co najwyżej maska i błotniki czy felgi (bo ten żółty kolor łatwo zniszczyć) Nikt na sprzedaż nie odkręca kabiny, baków, błotników czy elektryki tylko po to aby go pomalować.
A i jeszcze jedno - to są te same silniki co w fendzie a nie od fenda.

Edytowany przez Wojtek987, 04 wrzesień 2013 - 06:29.