Skocz do zawartości

Zdjęcie

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty

18 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Przemek90

Przemek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 16:17

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty Witam

Mam problem z kombajnem John deere 1075. kombajn faluje obrotami chwile pracuje normalnie potem spadają obroty następnie znów wchodzi na obroty i tak cały czas. cała ta sytuacja pojawiła się nagle podczas pracy w polu silnik zaczął falować obrotami. Najlepiej słychać ta nierówną prace na wysokich obrotach ale na wolnych tez da się zauważyć ze coś jest nie tak. Teraz napisze co wymieniłem:

pompka paliwowa elektryczna i mechaniczna
wtryskiwacze
pompa wtryskowa była wysyłana dwa razy do serwise, serwis twierdzi ze jest sprawna
wszystkie przewody paliwowe są sprawdzone nie są zatkane

Już nie wiem co z tym robić :( koledzy proszę o pomoc, za każdą pomoc będę wdzięczny :)

załączam także nagrania pracy kombajnu jakość jest średnia
http://speedy.sh/GZmjH/abcd.amr

do pobrania http://speedy.sh/GZmjH/abcd.amr

http://speedy.sh/ndeNB/Glos011.amr

do pobrania http://speedy.sh/ndeNB/Glos011.amr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty Dzisiaj, 07:22
  •  

#2 Share michał

michał

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 16:47

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty wymień po prostu filtry paliwa

#3 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 16:57

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty filtry to zapewne już wymienil u mnie cos podobnego bylo to wymieniłem przewody paliwowe a ty tez spr to zrobic koszt groszowy i sprawdz czy nie dostaje lewego powietrze tez posprawdzej te gumy wszystkie. Ja w swoim mam taki problem że zima to zakreci dwa razy nawet w mróz i jest zapalony a jak jest rozgrzany podczas koszenia to odpalenie graniczy z cudem.... krece i krece aż wkońcu zapali dobrze że mam akumulator dosyć dobry... co moze być przyczyna ?

#4 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 03 wrzesień 2013 - 19:14

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty a jest w tej pompie takie coś jak Regulator obrotów?? jesli tak, to na pewno jego wina...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#5 Share mariusz27

mariusz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze rolnictwo

Napisany 03 wrzesień 2013 - 19:34

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty a ja mysle ze moze to byc wina filtrow paliwa ewentualnie rozejzal bym sie w kierunku zaworku bo pewnie takowy jest gdzies ktory daje paliwo na przelew
zetor team
ZIELONA STRZALKA

#6 Share Przemek90

Przemek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 19:37

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty filtr paliwa wymieniłem a co do regulatora obrotów to nie wiem czy jest w pompie.

#7 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 21:36

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty Sprawdź czy paliwo od powrotu nie dostaje się do kolektora dolotowego powietrza przez świece płomieniową. Przewód od powrotu idzie do ''zbiorniczka'', który rozdziela paliwo do świecy płomieniowej lub do powrotu paliwa do zbiornika paliwa. Może ten ''zbiorniczek'' jest uszkodzony. Po odkręceniu w tym ''zbiorniczku'' powinno być paliwo.
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#8 Share Przemek90

Przemek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 13:03

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty Mógłbyś mi dokładniej napisać gdzie znajduje się świeca płomieniowa i ten "zbiorniczek"

#9 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 16:00

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty swieca jest lub nie, jesli jest to na kolektorze

Polska B

#10 Share Przemek90

Przemek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 05 wrzesień 2013 - 18:33

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty Mam pytanie do czego służy mechanizm który jest zaznaczony na rysunku numerem 15. Dzisiaj zauważyłem że kombajn na full gazie zaczyna falować obrotami gdy dźwignia którą zaznaczyłem czerwoną strzałką zaczyna się ruszać, natomiast kiedy się nie rusza kombajn pracuje równo

Załączone miniaturki

• pompa.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share daanny

daanny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna, rolnictwo, polityka , ekonomia

Napisany 17 październik 2013 - 21:26

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty

filtry to zapewne już wymienil u mnie cos podobnego bylo to wymieniłem przewody paliwowe a ty tez spr to zrobic koszt groszowy i sprawdz czy nie dostaje lewego powietrze tez posprawdzej te gumy wszystkie. Ja w swoim mam taki problem że zima to zakreci dwa razy nawet w mróz i jest zapalony a jak jest rozgrzany podczas koszenia to odpalenie graniczy z cudem.... krece i krece aż wkońcu zapali dobrze że mam akumulator dosyć dobry... co moze być przyczyna ?

Kolego a jaki masz ten akumulator? chodzi mi głównie o prąd rozruchowy że daje rade, ja mam identyczny problem tylko że mi rozgrzany wogóle nie odpala musze czekać aż wystygnie lub chłodzić pompe myślę że to w niej leży cała przyczyna, ale może większy akumulator dałby radę ale z drugiej strony szkoda mi kasy wydawać na nowy skoro ten na zimnym silniku radzi sobie bardzo dobrze.

#12 Share kamil496

kamil496

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 609 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 18 październik 2013 - 21:23

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty Przemek ta dźwigienka powinna iść na dół kiedy turbina pompuję to wtedy załącza się tak jakby dodatkowa dawka paliwa

#13 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 18 październik 2013 - 21:59

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty Nie tak jakby dodatkowa dawka, a zwiększenie dawki paliwa gdy turbo pompuje.

@daanny masz pompę do regeneracji, głowiczka pompy do wymiany. Większy akumulator to nie sposób. Wepchniesz się w koszty, a i tak będziesz długo kręcił więc w końcu wykończysz rozrusznik. Pieniądze lepiej przeznacz na naprawę pompy, bo i tak Cię to czeka, a jak będzie sprawna to wystarczy, że raz przekręci i będzie palił więc większy akumulator nie potrzebny.

#14 Share lysyyy8585

lysyyy8585

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 18:15

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty witam, miałem podobny problem z tym kręceniem na ciepłym silniku, na zimnym palił na dotyk a jak się rozgrzał to kręcił i kręcił aż prawie bateria padła, ale z wielkim trudem załapał, u mnie jednak nie było to związane nic z mechaniką, winne było paliwo, wlane było trochę gorszej jakości paliwa i od tego się to zaczęło że nie chciał palić ale jak nalałem już takiego dobrego to jak ręką odjął palił na ciepłym i na zimnym tak samo na dotyk

#15 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 10 grudzień 2013 - 07:05

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty Witam Problemem niezapalania kombajnu na ciepłym silniku jest elektromagnes w pompie paliwowej w zimnej pompie zaworek z elektromagnesem pracują bez zastrzezeń natomiast na cieplym silniku po zgaszeniu zaworek zacina sie na pozycji wyłączonej dlatego po wystygnieciu lub schłodzeniu pompy kombajn ponownie zapala bez zastrzeżeń.

#16 Share Przemek90

Przemek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 24 maj 2014 - 18:44

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty problem rozwiązany przyczyną falujących obrotów była niesprawna pompa a dokładniej zawiódł booster.

#17 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2014 - 18:33

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty .

Edytowany przez MaciekKaliski, 25 lipiec 2014 - 09:27.

#18 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 30 maj 2014 - 00:59

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty krótszy podajnik pochyły nie ma nic z tym wspólnego. Jaki masz naciąg głównego pasa na młocarni (ten krótki, szeroki)? Czy jeszcze na "sprężynę"? Jaką masz regulacje prędkości obrotów bębna? Czy jeszcze na korbkę? Winą może być już słaby (starty, żużyty) pas lub słaby naciąg pasa.
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#19 Share bartas19

bartas19

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 czerwiec 2014 - 22:31

John deere 1075 problem z silnikiem falujace obroty co ma podajnik pochyły do wydajności???sprawdź naciąg pasa od młocarni bo może się na nim ślizgać i wymień filtry paliwa

co ma podajnik do wydajności?? sprawdź naciąg pasa od młocarni bo może się ślizgać pod obciążeniem lub winą mogą być także zapchane filtry paliwa i nie mają przepustowości odpowiedniej i jak dostaje kombajn obciążenie to ma za mało paliwa i go dusi.

Dodaj odpowiedź