Maruda87

budowa suszarni

Polecane posty

Maruda87    0

Witam. w koncu udalo mi sie zebrac troche kasy i postanowilem zbudowac suszarnie. z tym ze mam kilka pytan

1. Lepiej kupic piec na slome za okolo 25tys, czy moze wykonac go na wlasna reke

2. z czego zbudowany jest dokladnie wymiennik ciepla( wiem ze jest tam jakis obieg wodny d=nadmuch ale wolalbym jakies konkrety

3. czy wymiennik ciepla mozna jakos pominac?

3. jesli nie da sie go pominac to jaki zbiornik wodny jest potzrebny do pieca o mocy 100kw

4. piec 100 kw wystarczy do podlogi 34m2?

 

temat zdublowany jeden prosze usunac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

1. 25 tys za 100kw piec to troszeczkę za dużo, proponuję poszukać dobrego zduna i niech wystawi taki piec z szamotu (koszt około 5tys),

2. wymiennik ciepła zazwyczaj jest metalowy - składa się z płaszcza wodnego okalającego palenisko oraz w bardziej zaawansowanych konstrukcjach z dodatkowych półek,

3. wymiennik można pominąć jeśli możemy przepuścić spaliny przez suszony materiał, przy suszeniu gazem ewentualnie jest to możliwe, ale przy pozostałych paliwach nie,

4. objętość zbiornika buforowego obliczy Ci kotlarz, zależy ona od pojemności całego układu,

5. 100kw jest wystarczającym źródłem ciepła dla około 5m2 zboża, czyli wszystko zależy jak wydajną masz łopatę oraz jakie koszty ma generować suszenie, przy 15cm warstwie zboża straty ciepła będą spore, ale być może nie będzie konieczne mieszanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biogazplant    0

nie rób prowizorki bo tanio w efekcie końcowym będzie drogo.

 

popytaj tych co maja albo projektuja takie instalacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dziuba
      Witam. Chciałem pszerobic swój kultywator na agregat uprawowy co sądzicie o dorobieniu wału packera??? A moze jakas inna opcja zdjecia moze ktos ma swojego cuda 😉 pozdrawiam 
       
    • Przez panol
      Witam - chyba nie tylko ja cierpię: z powodu trudności z dobraniem wentylatora do suszarni podłogowej. Nie ma w tym temacie żadnych standardów, nie ma też specjalnie referencji do jakich można sięodwołać. Jakimś standardem suszarni podłogowej był/jest BIN ale opinie co do ich wentylatora są różne. To znaczy na pewno jest to solidna maszyna:) ale jest to wentylator wysokiego ciśnienia o wg. mojego subiektywnego zdania dosyć małym wydatku.  Ja susżę zioła więc nie wydaje mi się zeby to było najlepsze rozwiązanie. Chciałbym abyście na tym forum podzielili się swoimi opiniami i parametrami wentylatorów jakie stosujecie w suszarniach podłogowych (wydatek, ciśnienie, moc, powierzchnia i forma kanalu wylotowego, nawet forma łopatek, predkosci obrotowe na wentylatorze, redukcja obrotow silnika). Chodzi mi o wentylatory jake dają powietrze pod podłogę / do kanału. Pozwoliloby to wielu z nas uniknąć cierpien z probowaniem przeróżnych urządzen  jakie nam sprzedawcy próbują wcisnąć. Moze jakiś logiczny standard by z tego wyszedł.
      Opcje jakie ja przeglądałem to:
      binowski PPZ 7.5kW wentylatory Venture ADA z dużymi wydatkami, ale jednak  średnim ciśnieniem wentylatory NICOTRA serii AT,  wyglądają na duże wydatki, niby średnie ciśnienie wg. charakterystyk ale słabiutkie wydają się wentylatory HARMANN seria TSA jak powyżej wentylatory oferowane przez sprzedających z okolic Biłgoraja, Łukowej....chyba składanka polska, na kopię HARMANNa i NICOTRy wentylatory promieniowe, starego typu, duże to, ale znam paru gospodarzy którzy wrócili do tego wariantu pewnikiem dlatego że ciśnienie dają sporaśne a wydatek średni. Chyba tam moc silnika jest duża to znaczy nie te 7,5 kW a nawet 13-15kW Ja mam BINowska suszarnie, o powierzchni 51m dlugosci 9m), opcjonalnie o powierzchni 68m (bo takie mam pomieszczenie) więc chcialoby się jakimś cudem tą powierzchnię wykorzystać.
       
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Przymierzam się do odbudowy stodoły na starych fundamentach(są sprawdzone przez nadzór budowlany), jednak chce wymienić całą posadzke, ponieważ stara była popękana oraz nierówno wylana. W projekcie mam podsypkę piaskową zagęszczoną na 30cm, podkład betonowy na 10 cm, następnie folia z siatka i na to wylewka 4cm. I teraz mam kilka pytań: ile cm starego piachu powinienem wybrać? (projektant mi powiedział że tyle ile będzie podsypka plus wylewki, lecz wole o opinie kogoś kto miał w praktyce z tym do czynienia), Oraz czy po zagęszczeniu podłoża mogę od razu położyć folie z siatką i wylać posadzkę na grubość 14 cm betonu B25?  Zamówiłem już piach 120 ton, czy mniej więcej tyle powinno wystarczyć na 180m2?
      Pozdrawiam
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
    • Przez PiotrUrbaniak
      Witam planuje postawić przechowalnie na ziemniaka i mam pytanie z czego stawiać i jakie to są koszty może wy budowaliście i wiecie jaki jest koszt budowy m2 gotowego budynku
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj