Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa suszarni

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Maruda87

Maruda87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 12:16

budowa suszarni Witam. w koncu udalo mi sie zebrac troche kasy i postanowilem zbudowac suszarnie. z tym ze mam kilka pytan
1. Lepiej kupic piec na slome za okolo 25tys, czy moze wykonac go na wlasna reke
2. z czego zbudowany jest dokladnie wymiennik ciepla( wiem ze jest tam jakis obieg wodny d=nadmuch ale wolalbym jakies konkrety
3. czy wymiennik ciepla mozna jakos pominac?
3. jesli nie da sie go pominac to jaki zbiornik wodny jest potzrebny do pieca o mocy 100kw
4. piec 100 kw wystarczy do podlogi 34m2?

temat zdublowany jeden prosze usunac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa suszarni Dzisiaj, 16:14
  •  

#2 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 13:11

budowa suszarni 1. 25 tys za 100kw piec to troszeczkę za dużo, proponuję poszukać dobrego zduna i niech wystawi taki piec z szamotu (koszt około 5tys),
2. wymiennik ciepła zazwyczaj jest metalowy - składa się z płaszcza wodnego okalającego palenisko oraz w bardziej zaawansowanych konstrukcjach z dodatkowych półek,
3. wymiennik można pominąć jeśli możemy przepuścić spaliny przez suszony materiał, przy suszeniu gazem ewentualnie jest to możliwe, ale przy pozostałych paliwach nie,
4. objętość zbiornika buforowego obliczy Ci kotlarz, zależy ona od pojemności całego układu,
5. 100kw jest wystarczającym źródłem ciepła dla około 5m2 zboża, czyli wszystko zależy jak wydajną masz łopatę oraz jakie koszty ma generować suszenie, przy 15cm warstwie zboża straty ciepła będą spore, ale być może nie będzie konieczne mieszanie

#3 Share Maruda87

Maruda87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 17:13

budowa suszarni wielki dzieki za odpowiedz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Maruda87

Maruda87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 19:00

budowa suszarni jeszce male pytanie gdzie moge taki wymiennik kupic w calosci lub na czesci?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share biogazplant

biogazplant

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 19:20

budowa suszarni nie rób prowizorki bo tanio w efekcie końcowym będzie drogo.

popytaj tych co maja albo projektuja takie instalacje.