new_profil_luki21

Wyskakuje bieg 4 i 7 mtz 552

Polecane posty

bbolas    2

podłoga weg -> dekiel od skrzyni i pierwsze co to pod blaszka na 2 srubki na podajrze 12 albo 14 klucz (widać je po szerokości skrzyni tam gdzie pracują wodziki i tam sa sprzezynki od "zatrzasków (blokad) " wodzików i moze byc połamana sprzezyna ale w to watpie i obstawiam ze trybik 7 i 4 miał próchnice i jest bez żęba i wyrzuca.....nie słychać jest głośno na tym biegu...szum, dziwne odgłosy ??...umyć myjką od syfu bo bedzie robota nie na 15 minut,...napisz konkrety i szczegóły przebiegu akcji .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nie pracuje głośno jak wbiję bieg tylko po czasie jak go już zaczyna wywalać to słychać głośniejszą pracę "wycie" i BACH! Miałem tak we władimircu to wystarczyło podciągnąć takie cięgno właśnie obok zatrzasków i od tamtej pory spokój.....długi długi czas.....


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bbolas    2

kolego new_profil_luki21....ja obstawiam ze bieg 4/7 padł......taka długa wajcha (0.5 metra) jest jak odważnik, właczona w dany bieg to bez podstawy nie wyskoczy.....choinka 4/7 biegu powiedziała dosyc ....dekiel w gore....sory....pierwsze co ja bym zrobił ja:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się we władku jak miałem problem z wyskoczeniem to ręcznie nie można było zatrzymać dzwigni nogą mołeś zapierać a i tak wywaliło. Tu jest podobnie myślę że skończy się na drobnej regulacji. Trzeba być dobrej myśli.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Miałem podobnie w swoim wyskakiwał żółw -zając skończyło się na podłożeniu podkładki pod bezpiecznik , ale to nadal kilka godz, naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie będę teraz robił tylko po "robocie" może się pokuszę i zajrzę głębiej w skrzynię? Bez tych dwóch biegów się obejdę na razie rzecz jasna.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Właśnie się dziwię że przeważnie z tymi biegami jest problem bo znajomemu też 4 i 7 wyskakuje. A ja najczęściej robię na 5 i 6 bo najlepiej mi odpowiadają do większości maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jeśli 4/7 wyskakuje, to jest winne łożysko między wałkiem sprzęgłowym a wałkiem głównym. U mnie to było i u kilku znajomych. To jest stała przypadłość. Spuścić olej korkiem od skrzyni (15-20l zejdzie) i zajrzeć przez przystawkę napędu. Jeśli pierwszy wałek z przodu od góry ma luz góra/dół to już widać przyczynę. U mnie leżały już kulki z łożyska na dnie skrzyni, olej zrobił się brudny. Ale z tym był już kupiony. 552 powiadasz, to nie masz wajchy reduktora... Muszisz to zrobić, bo przez luz na łożysku u mnie rozwaliło tą tulejkę zastępującą tryby w reduktorze i przestał ciągnąć.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konkretna odpowiedź - dzięki. Szkoda, że nie wiedziałem szybciej bo robiłem już łożyska w przystawce napędu i i zaglądałem do środka, wkładałem rękę do skrzyni i szukałem po dnie różnych elementów ale nic nie było i olej czyściutki. Trzeba w zimie rozebrać i zobaczyć co się dzieję. Nie ma innego wyjścia.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piciaj
      Witam.
      Mam prosbe do was forumowicze, moj ferdek po 3 latach prawie bez awaryjnej pracy zaczal mi swirowac ze skrzynia, zaczelo mi sie to dziać jak siałem zboże, agr upr-siewn , wrzuce jedynke szosowa niezaleznie czy mam polbieg czy nie i wypycha dzwignie, ciągnik staje, ale dwojka jest , a czasami na odwrot jak jest jedynka to dwojke gubi,I mam teraz takie pytanie, czy nie stanie sie nic wiecej jak jeszcze troche na tej awarii pojeżdze?? mam do zaorania pare hektarow i dopiero pozniej bede naprawiac bo i tak orze na 4 polowej, drugie pytanie jest typowe, co to może byc czy ktos to juz miał? czy trudno i drogo jest to naprawic??? chodzi mi chociaz o jakies informacje ktore moga mi to przyblizyc, bo i tak chce zdjac boczna pokrywe z dzwigniami biegów
      za informacjwe dziekuje, pozdrawiam
    • Przez Damian2807
      Mam w MF skrzynie Dynashift 32/32 i nie wchodzi w miej 4 bieg i żółw/zając.Przy próbie włączenia 4 słychać zgrzyt, a gdy się już włączy i puści sprzęgło wyskakuje. Ten problem pojawił się po powrocie od belowania.
    • Przez krzysiokal
      Witam proszę o podpowiedź jak mogę przerobić mtzta tak aby odpalał z kazdej pozycji dźwigni biegów. Wiem, że się da się tylko nie wiem jak. Aktualnie muszę ustawić dźwignię na I (czyli biegi terenowe) wtedy rozrusznik kręci. A jak to przerobić aby kręcił na sprzęgle w każdej pozycji ? Mtz rok 1990. Nie moje zdjęcie ale wygląda podobnie
    • Przez Klaku
      Witam. Od jakiegoś czasu remontuje zetora 3011 i mam mały problem. Otóż gdy włączę 3 bieg to słychać jak tak jakby "chrobocze" że tak to nazwę nie wiem czego to może być wina? Zdjąłem pokrywę z mostu i skrzyni ale nic za bardzo nie widać. W skrzyni gdy rękoma nastawie zębatkę na zębatkę to są trochę luzy ale to na każdym biegu a słychać tylko na 3. Czego to może być wina wie ktoś może ?
    • Przez ozdrex
      Witam
      Zakupiłem niedawno MTZ 82 z 97 r i mam problem ponieważ nie wchodzi 9 bieg trzeba go wbijać na siłe co może być przyczyna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj