Zaloguj się, aby obserwować  
MF255Rolnik

mały problem z wom-em w mf 255

Polecane posty

MF255Rolnik    9

Witam jestem początkujący także proszę o wyrozumiałość. Mam mały problem z wom w mf 255, podczas jego pracy coś wyje, stuka w skrzyni. Dzieje się tak przy dużym obciążeniu np: rozrzutnik glebogryzarka. Gdy wom pracuje bez niczego czy z rozsiewaczem do nawozu z rotacyjną czy z cyklopem żadnego takiego stukania nie słychać. Dodam że żaden z biegów w skrzyni nie wyje biegi wchodzą bardzo ładnie. Rok temu były wymieniane tarcze sprzęgłowe I i II stopnia jak i przed wymianą jak i po wymianie stuka. Ogólnie to mi to aż tak bardzo nie przeszkadza, chodzi mi o to czy tam się nic nie rozsypnie czy popsuje? Czy Wy też tak macie? Czy można z tym pracować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Wyrobiony wałek sprzęgłowy drugie stopnia WOM z trybem napędowy ,duży luz na zębach i wycie lub stuki pod obciążeniem .

Edytowano przez JANCZAK1176

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Pierwsze pytanie, zawsze tak wyje czy tylko wtedy gdy masz wałek załamany np przy skręcaniu?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF255Rolnik    9

przy skręcaniu troszeczkę mocniej a tak to przy dużym obciążeniu. Koledzy można z tym pracować nic się nie rozsypie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF255Rolnik    9

Może to tak ma byś, to aż tak głośno nie wyje. A w waszych ferdkach słychać coś jak jest wom włączony. Nic tu do rzeczy nie ma skręcanie czy załamywanie się wałka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Po pierwsze nie pisz posta posta pod postem bo dostaniesz %. Używaj opcji „Edytuj”. U mnie strzela coś w skrzyni tylko jak np. mocno skręcam z rozrzutnikiem albo coś w ten deseń. Ogólnie to pracuje cicho, ewentualnie troszkę wyje jak dostanie większego obciążenia. U mnie jak w tamtym roku wymieniałem tarcze to też zauważyłem wyrobiony nieco frez na tym wałku, nie bardzo miałem czas przy tym dłubać i został. Myślę, że strzelanie nie jest spowodowane podrobiebiem tego frezu.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Witam. Wycie pod obciążeniem - dużym lub przy zmianie kata krzyżaka wałka WOM-u to standard w MF 255 mam takiego od 1988 roku ma przepracowane ponad 18 tys mtg i zawsze wył pod dużym obciązeniem np.max pos.na rozrzutniku lub w rotacyjnej w trawie 1m itd. stukanie i pukanie jest wtedy gdy masz brak osiowośći w wałku przegubowym WOM-u i podczas ustawienia podnośnika -metalowej dźwigni od strony siedzenia kierowcy na maxymalnej wydajności niebieskie pole siłowa wtedy stuka pompa.\

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF255Rolnik    9

Dzięki koledzy podnieśliście mnie na duchu :) A czy rodzaj wałka przekazu mocy może mieć tu coś do rzeczy?

Edytowano przez MF255Rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A bo ja wiem... Może też być tak, że krzyżaki na wałku kończą swój żywot i zaczynają hałasować. Ogólnie to nie ma znaczenia czy stary czy nowy wałek, byle tylko nie miał luzów i krzyżaki się nie zacinały.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF255Rolnik    9

Wczoraj maiałem takie przypadek jak włączyłem wom z opryskiwaczem to nic nie stukało tylko jak przekręciłem w opryskiwaczu (nowszy typ) taką wajchę na ciśnienie (u mnie jest czerwona koło rozdzielacza) zrobił się opór i wtedy zaczeło lekko stukać czy Wy też macie coś takiego że choć lekko stuka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

U mnie to strasznie się tłucze pompa w opryskiwaczu. Może u Ciebie też gdy dostanie oporu?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Panowie klacz urodzila zrebaczka 5 dni temu i niestety zdechla ;( , mimo 5 interwencji weterynarza , co robic z tym zrebakiem ? karmie go takim smoczkiem mlekiem zastepczym dla zrebiat a dokladnie uzupelniajacym , tylko ze daje podwojna dawke tak zalecil weterynarz . Dlugo sie karmi takim smoczkiem zrebaczka , kiedy zacznie pic z wiadra?
    • Przez Ciapek005
      witam. chciał bym zbudować maly kurnik na 4-5 kur co myślicie o takim http://olx.pl/oferta/mini-kurnik-kurniki-kury-perliczki-kaczki-egzotyka-CID103-ID4BvCh.html#7767b6eb6a ??
       
       
      zrobić jakieś docieplenie w środku ??
      proszę o wasze sugestie oraz małe podpowiedzi (jakies projekty ) POZDRAWIAM
    • Przez AsToNeK_LwG
      Witam
      Niedawno stałem sie posiadaczem case-a 885 xl i na razie spełnia swą rolę w gospodarstwie ale!
      Własnie jest to ale gdy wracałem do domu od zwożenia bel zauważyłem że po puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu nie przyspiesza z miejsca a po kilku sekundach może 3-5s. Dlaczego tak jest? Wcześniej miałem tylko doświadczenia z ursusem i zetorem i przyspieszał od razu z miejsca (rwał dosłownie) a tu nie. Czy tak powinno byc czy to wina sprzęgła a może czegoś innego?
      Proszę o podpowiedzi:)
      Dodam że mocno to czuć na 4 biegu! Na niższych biegach jest trochę lepiej.
    • Przez Kacperkuj-pom
      Mam taki problem z proxima mianowicie po odpaleniu czasem obrotomierz podniesie sie do tych 800 obrotow , a po dodaniu gazu nie podnosi sie wskazow a spod maski slychac pisk po chwili jak silnik po chodzi wraca wszystko do normy innych objawow nie ma co to moze byc ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj