Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nielegalne "dzierżawy"

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share covall2

covall2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 12:12

Nielegalne "dzierżawy" Witam, myślę że temat odpowiednio umieściłem w tym dziale.
Mianowicie rozchodzi się o to iż pewna osoba bardzo dotkliwie nacisnęła mi na odcisk, narobiła mi afer i w ogóle bardzo mi bruździ.
Ta osoba posiada i skupuje ziemie, lecz jej nie uprawia i wiem że po kupnie ziemi z agencji jest obowiązek ją uprawiać samemu przez najbliższe 5 lat, a ta osoba nie uprawia nawet hektara ziemie i wszystko ma wydzierżawione na "gębę". Ja bardzo chcąc się odwdzięczyć tej bardzo miłej osobie chce narobić jej teraz problemów i doszedłem do wniosku aby przejść się do agencji. I tutaj pojawiają się moje pytania, a dokładniej jakie konsekwencje ją mogą spotkać za to, że ktoś inny uprawia ziemie kupioną z agencji? W jaki sposób to rozegrać, załatwić ? I czy konsekwencje spotkają również też tych, którzy to uprawiają? Z tego co mnie doszły słuchy osoba ta nie posiada nawet ani jeden faktury na jakikolwiek materiał siewny itp. a nawet na przeprowadzone usługi. Liczę na wasze sensowne i na temat odpowiedzi i porady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nielegalne "dzierżawy" Dzisiaj, 03:04
  •  

#2 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 13:16

Nielegalne "dzierżawy" Nie wiem czy po zakupie ziemi jest obowiązek jej uprawiania. Jeśli tak możesz to zgłosić do anr.
Jeśli osoba która kupiła tą ziemie bierze dopłaty a nie uprawia możesz to zgłosić do arimr, oraz do urzędu skarbowego. Dopłaty w takim wypadku potraktują jako dochód własciciela i opodatkują. Jeśli proceder trwa juz pare lat wlepią kary. nawet do 75 % dochodu mogą zabrać.
Jeśli dopłaty bierze uprawiający i po cichu oddaje włascicielowi. Wtedy pozostaje jedynie urząd skarbowy, Który "darmową" uprawe ziemi może policzyć dzierżawiącemu jako dochód i na niego nałożyć podatek.
Jeśli kupujacy/właściciel jest pseudo rolnikiem ubezpieczonym w krus. Możesz do krus wysłac stosowny donos. Pamiętaj jednak, aby jak najlepiej wszysto udowodnić.
Oczywiście gdyby udało się komuś coś udowodnić może obu czekac odpowiedzialnośc karna za poświadczenie nie prawdy i wyłudzenie.

#3 Share covall2

covall2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 15:17

Nielegalne "dzierżawy" Z tego co się oreintuje po kupnie ziemi agencyjnej jest zakaz dzierżawy przez 5 lat od jej kupna. Ta osoba właśnie bierze dopłaty a uprawia kto inny na tzw. gębę. Taki rolnik z tej osoby, bierze dopłaty a nie posiada żadnych faktur za wykonane usługi itp. I jak to teraz ugryźć ? Jakie kroki wykonać, od czego zacząć?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 wrzesień 2013 - 15:23

Nielegalne "dzierżawy"

narobiła mi afer i w ogóle bardzo mi bruździ.

no proszę narobiła Ci afer ,a Ty taki niewinny ? nie ma to jak'' aferzyści ''biorą się za łby ...powiem Ci że jak nie masz dowodów to daj se siana .

#5 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 16:37

Nielegalne "dzierżawy" Pisząc donos do US nie trzeba bardzo niczego gryźć. Jak będzie to jakoś logicznie wygladało to oni zajmą się udowadnianiem. Ja tam nie wiem kto komu afer narobił i jak tam jest. Ale mnie osobiście wkurza kupowanie gleby przez pseudo rolników. Potem krzaki tam rosną. Pal licho zakup ziemi bo jest kapitalizm. Kto da więcej ten kupuje. Ale jak widzę ile ja i innni płacą zusu to dlaczego tacy mieli by się uchować. Ktos w końcu powinien to jakoś uregulować z tymi dopłatami zusem krusem itd. potem słychac w tv jak to "przedsiębiorcy" obsiewają glebe arimr nie mając do niej żadnych praw. Opieszali urzędnicy pewnie będący często gęsto u nich w kieszeni odkrywają to łaskawie po kilku latach. Ktoś powinien w końcu z tym porządek zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 16:50

Nielegalne "dzierżawy"

Opieszali urzędnicy pewnie będący często gęsto u nich w kieszeni odkrywają to łaskawie po kilku latach. Ktoś powinien w końcu z tym porządek zrobić.

i dla tego nie ma to sensu ,bo taka gadka że ja wiem słyszałem ,doszły mnie słuchy -to tylko durnia można z siebie zrobić ...skoro się dogadali na gębę to raczej bez świadka- i tu kiszka jak pójdą w zaparte nic nie udowodnisz .

#7 Share bel920

bel920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 19:46

Nielegalne "dzierżawy" ale na pewno są osoby które mogą poświadczyć kto tą ziemie uprawia ,a ten co uprawia to ją dzierżawi czy w celach zarobkowych , znajć sąsiada który coś takiego poświadczy

#8 Share covall2

covall2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 10:00

Nielegalne "dzierżawy" Wiem bardzo dobrze, bo to jest mi bardzo znana osoba. Ja po prostu chce sie odegrac i tyle. Baa, nawet moge miec swiadkow bo jestem w temacie i znam osobiscie osoby ktore uprawiaja ziemie tej ze osoby badz juz rezygnuja z uprawy tej ziemi i maja rowniez po dziurki w nosie tego wielkiego "rolnika".

#9 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 10:19

Nielegalne "dzierżawy" czyli jednym słowem biorą udział w tym procederze i ponoszą odpowiedzialność - no na pewno będą zeznawać ;) ...skoro jesteś w temacie to po co zadajesz tyle pytań? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:33

Nielegalne "dzierżawy" Podłość ludzka nie zna granic .Przedsiębiorczy sąsiad kupuje państwowa ziemię ,zasila budżet państwa ,choć nie potrafi jej uprawiać nie daje jej zarosnąć. Daje zajęcie okolicznym chłopom za niewielką opłatę. {pewnie dopłaty}.To prawdziwy Polak katolik patriota.a wy "to nie ludzie to wilcy" :D :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: