Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas jaguar 695 mega Grzeje się.

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 22:20

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. Witam panowie mam problem i proszę o waszą pomoc bo już nie wiem co może być otóż mój problem polega na tym iż moja sieczkarnia strasznie się grzeje podczas gdy tne qq i już nie wiem co może być wymienilem olej w silniku zmieniłem paski na pompie wodnej filtr powietrza czysty chłodnica czysta wyjolem termostaty pompę wody patrzyłem i ładnie ciągnie wodę w maszynie silnik nie dymi nie jest słaby pali na dotyk nie widać żadnych oznak wskazujących na jakieś uszkodzenie silnika noże oczywiście wyostrzone stalnica przysunieta odpowiednio gniotownik ma szczelinę 8mm dodam jeszcze ze w zeszlym sezonie przechodziła do samego końca i nie miała żadnego problemu z grzaniem ani nic takiego czy ktoś już miał taki problem lub wie gdzie jeszcze mógł bym szukać przyczyny?... Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas jaguar 695 mega Grzeje się. Dzisiaj, 22:29
  •  

#2 Share romano82

romano82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 08:08

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. Sprawdź czy wskaźnik nie oszukuje. To dziwne... może układ chłodzenia brudny w środku. Nie mam pomysłów więcej.

#3 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2671 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 09:27

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. W niektórych silnikach wyjęcie termostatu bardzeij szkodzi niż pomaga więc lepiej miec to sprawne

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 09:49

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. Zaraz tam nic nie zaszkodzi silnikowi jak wyjmiesz termostat. Chłodnica była już robiona kiedyś??? Stawiałbym na chłodnice,kanały pozatykane. Przewód nie jest zatkany od chłodnicy ale ten dolny. Olej do silnika lałeś z beczki czy z baniek nie robi się smoła?Nie ciekła chłodnica?

#5 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 712 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:01

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. ja miałem podobny problem tylko w innym sprzęcie. Zrobiłem wszystko co i TY. Nic nie pomogło. Okazało sie jednak że dokny przewód od chłodnicy być zatkany/zamulony do połowy swojej średnicy. Po wymianie przewodu problem ustąpił.

#6 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 12:06

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. Do chłodnicy już nalalem środka czyszczącego chłodnice ponieważ też myślałem ze jest gdzieś zanieczyszczona ale jak maszyna pracuje to gdzie by jej nie dotknąć wszędzie jest gorąca czyli powinna mieć przepływ wszędzie mało tego to jak by chłodnica była bardzo zanieczyszczona to pompa wodna by zaciągala węże a tam nic takiego się nie dzieje.
Co do oleju to lalem z banki i jest czysty nic się z nim nie dzieje. A termostat wyjolem dlatego ze z termostatem też się grzała. Już nie mam żadnego pomysłu na ta maszynę...

#7 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 16:35

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. Tam w tych silnikach Mercedesa na tłoki od spodu wstrzykiwany jest olej ,może przytkały się dysze i nie idzie olej ,nie chłodzi tłoków i silnik łapie temperaturę .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 19:18

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. Wylej płyn i zalej go wodą- to najprościej teraz zrobić. Napisz jakiego koloru jest i jak smakuje??
Moim zdaniem coś prostego jest chyba że kanały w głowicy się pozatykały.
A może masz ogrzewanie w kabinie i masz nie odpowietrzoną nagrzewnice (zrób maksymalne na powera ogrzewanie)????

Edytowany przez tespis17, 01 wrzesień 2013 - 19:20.

#9 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 08:11

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. woda jest koloru rdzawego jak smakuje nie probowałem a co do ogrzewania to faktycznie jest w kabinie ale juz je odpowietrzałem i bez zmian.

#10 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1771 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 08:24

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. Napęd wentylatora jaki jest? na sztywno czy przez sprzęgło wiskotyczne, jak przez sprzęgło to obstawiał bym to.

#11 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:18

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. Dobra wskazówka,kolegi @ptaszyna , wiskoza .

#12 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 20:50

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. Na sztywno jest napęd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share arturs860

arturs860

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 19:43

Claas jaguar 695 mega Grzeje się. ja bym z doswiadczenia obstawil chlodnie jest zabrudzona lub ma blaszki powyginane. wedlug mnie jak sie sieczkarnia juz grzeje to najlepiej chlodnice wyczyscic przewodem z woda i zwykla koncowka ogrodnicza by strumien wody byl skoncentrowany. mozna powietrzem ale na zabrudzona chodnice to malo daje.