Skocz do zawartości

Zdjęcie

Montbeliard

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kocobol

kocobol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 17:54

Montbeliard Witam orientuje się ktoś może gdzie mogę kupić bydło tej rasy chodzi mi głównie o firmy jak i zwykłych rolników którzy oferują sprzedaż

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Montbeliard Dzisiaj, 09:37
  •  

#2 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:05

Montbeliard Skąd jesteś? Poszukujesz bydła krajowego czy importowanego z Czech? Na podlasiu masz Konrad, BisPoznań, gościa w Zabłudowie koło poznania. Jest jeszcze firma Konkret z Przytuł. Mam też namiary na gościa co przywozi z wielkopolski na Mazowsze Montbeliarde i Simental oraz ich krzyżówki.

#3 Share kocobol

kocobol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 11:09

Montbeliard jestem z Wielkopolski może być i krajowe i importowane ;)

#4 Share Papkin

Papkin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:06

Montbeliard Wie ktoś może ile taka jałówka kosztuje i ile można od niej wyciągnąć dziennie przy przyzwoitym żywieniu?

#5 Share nowaczek96

nowaczek96

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, motoryzacja, hodowla bydła,

Napisany 02 wrzesień 2013 - 19:10

Montbeliard W Poradniku Rolniczym wypowiadał się ktoś kto kupił chyba 20 jałowic z Czech to tylko jedna z nich przekroczyła 30l a średnia z reszty wyszła chyba 23l ;D Oczywiście w pierwszej laktacji

Edytowany przez nowaczek96, 02 wrzesień 2013 - 19:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 09:08

Montbeliard Kolega wyżej ma rację co do wydajności. W pierwszej laktacji krówki nie powalają wydajnością. Montbeliarde i Simentale mleczne najlepiej dają w 2 i 3, choć nie wykluczone, że i w dalszych. U mnie w drugiej laktacji co niektóre sztuki dawały 37l dziennie. Większość przekracza 30l, ale są i nieco mniej wydajne. Zależy na jakie sztuki trafisz podczas kupna. Żywienie to pastwisko, 4-5 kg mieszanki pełnoporcjowej 16% i trochę sianokiszonki na noc. Myślę, że moje miałyby jeszcze więcej, ale ogranicza je pojemność wymienia, bo wieczorem przed dojem wymiona są twarde jak kamień. Nierzadko mleko samo tryska ze strzyków.

#7 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 09:46

Montbeliard @Thomas podsyp trochę więcej śruty :) Nie wiem jakie masz pastwisko ale teoretycznie więcej z tej paszy nie wyciągniesz niż 30l. Dziwi mnie tylko fakt, że niektóre sztuki dają więcej. U mnie też tak jest wszystkie dostają podobnie a niektóre dają więcej niż pozwala im na to dawka żywieniowa.

#8 Share Papkin

Papkin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 15:29

Montbeliard Czyli 25l spokojnie od takiej udoi, a jak z ceną za 5-6 tys kupi już coś?

#9 Share kocobol

kocobol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 18:58

Montbeliard obdzwoniłem kilka lub kilka naście firm które zajmuję się sprowadzaniem bydła bo krajowych 100% nie idzie znaleźć lub jest bardzo ciężko dominują krzyżówki.
najniższa cena jaką znalazłem to 6800 zł netto -_-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 21:50

Montbeliard Osobiście radzę podchodzić ostrożnie do niskich cen za jałowice. Czasem lepiej jest kupić od sprawdzonego sprzedawcy i zapłacić więcej niż mieć kłopot na lata. Piszę to o możliwości sprowadzenia wraz ze zwierzętami różnych chorób zakaźnych. Pół biedy jak trafisz na sztuki zakażone IBR, BVD, IPV. Przykład podany przez mojego weta. Jakiś czas temu koło Białegostoku wykryto BlueTongue. Wiadomo choroby tej się nie leczy nie nie ma na nią skutecznych szczepień.Strefa zapowietrzona wynosiła wtedy 150km. Możecie sobie poczytać poniżej i wyobrazić jakie konsekwencje rolnik ściągnął na siebie i wszystkie okoliczne gospodarstwa. http://www.modr.pl/s....php?mb=8&t=113
O sprawie było jednak cicho. Nawet w znanej firmie pośredniczącej w handlu bydłem, której nazwy tu nie wymienię nie masz pewności, że otrzymasz sztuki zdrowe w 100%. Zwierzęta maja badaną krew przed przyjazdem do kraju i po przyjeździe, jednak ewentualne dochodzą po kupnie. Podczas zakupu każą podpisać dokument, że po zakupie firma nie odpowiada za status zdrowotny zwierząt po zakupie.