Skocz do zawartości

Zdjęcie

Brony

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 561 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 15:08

Brony Hej, mam "okazję" kupić 3 pełne komplety bron konnych trzypolowych w cenie złomu. Zastanawiam się czy miałoby sens zrobienie z tego bron do ciągnika i tylko wleczonych. Mam rurę długości około 12 m i jakieś stare kółka metalowe które przyspawałbym do tej rurki a do niej z kolei brony. Czy jest sens robić taki wynalazek do c - 360. Pola za dużo nie mam ale w równych kawałkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Brony Dzisiaj, 17:44
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 31 sierpień 2013 - 16:35

Brony To zrób sobie lepiej zawieszane...
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 17:29

Brony witam miałem takie brony tylko zawieszane do ciągnika było ich 4 sztuki bo one zajmują tyle co zwykłe trzy . nadawały się tylko do ziemniaków . a ciągałem to c 330 ale te brony są stanowczo za lekkie do uprawy przed siewnej nawet na 6 klasie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 18:26

Brony Źle chłopy radzicie.
Istotnie - nie warto robić belki na 10 czy 12 metrów. Natomiast BARDZO warto zrobić 2 rzędy bron, po 4 sztuki. Na przednią belkę dać cięższe i z dłuższym zębem (ew. dociążyć) a na drugą lżejsze. Żeby to ładnie funkcjonowało to trzeba trochę się namyśleć i pokombinować, a i spawania jest trochę (chyba że masz starą ramę od kultywatora - świetna rzecz).
Trochę takie ustrojstwo robi traktorem jak jest podniesione (ramię razy siła), Piekielnie trza uważać na drodze jak się skręca (bo to-to długie jest ok.4 metry i "zamiata" przy skręcaniu). Ale jeśli ziemia jest przyzwoita, bez twardych brył robi pięknie (po siewie - miód).
Miałem takie coś - ale ze starości mi się połamało. Aha! - Nie skręcaj tym na uwrociach bo pourywasz szpaniery. Trzeba podnosić.