Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciekawy pomysł na obore dla byków .

12 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 14:41

Ciekawy pomysł na obore dla byków . Tylnia i przednia ściana to drzwi .
Boczne ściany będą murowane , z pustaków .
W środku też może jakaś ściana wzdłuż żeby oddzielić od siebie kojce lewe i prawe :)
Obornik byłby usuwany wjeżdżając traktorem z turem do kojców .
Dawanie jedzenia było by poprzez odsuwanie drzwi i podjeżdżając paszowozem by się tą pasze dawało . Jeśli coś by było nie tak to zawsze widłami podrzucę .
Drzwi by były odsuwane .

Co myślicie o takim budynku na byki .
Z czego najlepiej zrobić drzwi żeby wyszło jak najtaniej , będzie możliwe ocieplenie tych drzwi i tu kolejne pytanie jakim materiałem to ocieplić?

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciekawy pomysł na obore dla byków . Dzisiaj, 01:19
  •  

#2 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 31 sierpień 2013 - 15:26

Ciekawy pomysł na obore dla byków . Bezsens i koszty - środek obory korytarz paszowy , po obu stronach kojce. Najlepsza opcja wg mnie .

#3 Share MajsterMarian

MajsterMarian

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 15:44

Ciekawy pomysł na obore dla byków . Tak jak mówi mickas lepszym rozwiazaniem bedzie obora z korytarzem. Twoja propozycja nie jest zła, ale drożej wyjdzie.

#4 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2726 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 16:03

Ciekawy pomysł na obore dla byków . Korytarz paszowy na środku ok ale drzwi muszą być bo jak wyrzuci obornik?

#5 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 31 sierpień 2013 - 16:32

Ciekawy pomysł na obore dla byków . Wystarczy dwoje drzwi na koncu po obu stronach , z boku mozna zrobić okólnik i byki wyganiac tam na czas wybierania parkietu.

#6 Share 00Dawidek00

00Dawidek00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 18:32

Ciekawy pomysł na obore dla byków . W miejsce drzwi wstawić opuszczaną kurtynę, zrobić kawałek korytarza tak ze 1,5m , drabinę paszową z rur co 70cm, przegrody miedzy kojcami wymurować do wyokości 1,2m dalej rury, z drugiej strony jakieś bramki i na zewnatrz korytarz przepędowy i jak kto woli do wybierania obornik ścielenia, sciany szczytowe ymurować do 2m a dalej z blachy, budynek na byki nie wymaga ocieplenia, dach z eurofali. Co do zamarzania ody to ryra od wody puszczona pod kojcami z możliwością obiegu, na czas zimy załączana pompka jak w C.O. Według mnie to byloby dobre rozwiązanie i nie aż tak drogie..

#7 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 31 sierpień 2013 - 18:51

Ciekawy pomysł na obore dla byków . ja mam oborę dla byków i jałowek ze stodoły koszty jakie poniosłem to może 2 tys a w tej chwili mam w niej 29 sztuk obornik wybieram cyklopem i nie musze wyganiac bydła bo i tak nie miał bym gdzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share 00Dawidek00

00Dawidek00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 18:59

Ciekawy pomysł na obore dla byków . Można i tak jak kolega ze starej stodoły przy nie dużej ilości sztuk, moje podpowiedzi są wzięte z mego projektu który czeka na zatwierdzenie, obora na 200szt.

#9 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 31 sierpień 2013 - 19:03

Ciekawy pomysł na obore dla byków . aha no na 200 sztuk to trzeba mieć chociaż 100 ha , ja mam 29 ha i wszystkiego bydła 59 sztuk w tym 25 krów

#10 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 20:43

Ciekawy pomysł na obore dla byków . Naprawde to drożej wyjdzie ? Dlaczego ?

#11 Share traktorzysta2009

traktorzysta2009

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 16:11

Ciekawy pomysł na obore dla byków . Drogo to nie wyjdzie, ale rozwiązanie niewygodne dla ciebie i dla zwierząt. Lepiej postaw ściany z trzech stron, z czwartej skośna lub ew. zatrzaskowa (dość droga) drabina paszowa. Na zimę powyżej niej możesz zawieszać jakąś plandekę lub zamontować kurtyny. Jeśli masz miejsce to proponuję zrobić kojce o szerokości połowy szerokości budynku, 2 bramki zamiast bocznych przegród i będziesz mógł np. wywalając obornik zamknąć bydło na połowie kojca. Połowę kojca przy korycie zostaw bez ścielenia i wygarniesz min. raz w tygodniu, a drugie pół (legowisko) zagłęb 0,5 m i oszczędzisz nieco słomy. Oczywiście zamiast tego możesz jak koledzy proponują przygotować okólnik.
Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

#12 Share michal135791

michal135791

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 20:40

Ciekawy pomysł na obore dla byków . A może obora tylko że drewniana obita blachą ? Kopyta byków będą oddalone od desek o metr . Deski będę miał bo bede miał tartak to bedą . Blache to sie kupi taniej o kolegi który tym handluje i bedzie . Ta obora będzie uwięziowa .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#13 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 16 grudzień 2013 - 19:13

Ciekawy pomysł na obore dla byków . Mam pytanie. jaki system jest lepszy uwięziowy czy wolnostanowiskowy? Mam ogromny dylemat i proszę o podpowiedzi