Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 podnośnik

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share christoff13

christoff13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 12:51

MTZ 82 podnośnik Witam. Mam problem z podnośnikiem MTZ 82. Otóż z miesiąc temu wymieniony został rozdzielacz, pompa hydrauliczna i uszczelniacze na siłowniku, pomimo tego ciężko jest nawrócić na polu np. z pługiem, gdyż bardzo szybko opada. Ma ktoś jakiś pomysł czego to może być wina? Może coś z regulatorem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 podnośnik Dzisiaj, 18:08
  •  

#2 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 31 sierpień 2013 - 20:53

MTZ 82 podnośnik Jeśli zmieniłeś rozdzielacz, przy założeniu że nie kupiłeś bubla to zostaje tylko regulator pod siedzeniem. Ja miałem podobnie i żeby nie opadał pług to musiałem zablokować dźwignię regulatora w pozycji podnoszenie i korzystałem tylko z rozdzielacza pod kierownicą. Tej zimy regulator wywaliłem a siłownik podpiąłem bezpośrednio pod rozdzielacz i zapomniałem o problemach z hydrauliką (odpukać).

#3 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 01 wrzesień 2013 - 09:38

MTZ 82 podnośnik
  • Ja też tak mam zrobione - po regulatorze została tylko dźwignia a problemów nie mam żadnych. Orałem teraz pod rzepak pługiem obrotowym na ciężkiej ramie i lux.

KPK KUMURUN TEAM

#4 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:59

MTZ 82 podnośnik Z tego co wiem to w regulatorze są dwa zaworki które należy sprawdzić w przypadku opadania ramion. Jeden jest w króćcu z którego wychodzi wąż do siłownika, ten od podnoszenia. Drugi jest pod którąś śrubą na górze regulatora. Dokładnie to nie wiem bo nie chciało mi się za bardzo tego sprawdzać. Wolałem się go pozbyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share christoff13

christoff13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 11:16

MTZ 82 podnośnik Trochę dokładniej opiszę jeszcze sytuację. Do podnoszenia i opuszczania używam wajchy przy kierownicy, tej najbardziej po prawo, natomiast dźwignia przy siedzeniu była od kupienia zabezpieczona drutem w pozycji maksymalnie do tyłu. Chciałem zrobić tak, żeby podnosił tą dźwignią obok siedzenia. Niestety działa w niej tylko opuszczanie, podnosić trzeba i tak przy kierownicy, więc to trochę bez sensu. Tak jak dźwignia była zabezpieczona, maksymalnie do tyłu, pług opada dość szybko. Próbowałem różnych kombinacji ustawień obu dźwigni, nic to nie pomogło.

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 11:23

MTZ 82 podnośnik http://www.pronar.pl...ikPRONARnr6.pdf
Spróbuj coś z tego.... strona 33.
KPK Kumurun Team

#7 Share christoff13

christoff13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 23:34

MTZ 82 podnośnik Wyeliminowałem luz na dźwigni przy siedzeniu i w maksymalnym wychyleniu do tyłu i zabezpieczeniu jej drutem maszyny przestały opadać. Nie zmienia to jednak faktu, że sterować podnośnikiem trzeba za pomocą rozdzielacza przy kierownicy, a z tym pod siedzeniem coś jest nie tak. Może zimą go rozkręcę jak będzie więcej czasu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 06:36

MTZ 82 podnośnik To jak to zrobisz to napisz- bo u mnie jest to samo- znaczy od kupna dźwignia obok siedzenia zabezpieczona drutem, a podnoszenie/opuszczanie tylko przy kierownicy.

Dodaj odpowiedź