Hoxem

maszt, sztaplarka

Polecane posty

Hoxem    0

Potrzebuję do ciągnika maszt od widlaka do przewozu skrzyń euro, tylko nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie,

interesował by mnie udźwig min 2t, wysokość +3m i aby maszt miał przechył, tylko nie wiem czy siłownik jako cięgło to dobra sprawa przy transporcie np 1t(czy to sie nie buja na lewo i prawo)

Cena to max 2tyś. Co byście polecali,co macie i na co zwracać uwagę.

 

Maszt by chodził przy MF 80km więc trochę udźwignie, aa i maszt ładowałby również bele sianokiszonki

 

Przechył musi mieć dlatego że ustawianie skrzyń na przyczepie/naczepie to praca precyzyjna i lepiej aby go miał. Możecie podawać linki(lubelskie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Hmm dwie tony na Mf 80km to chyba za dużo. :) Aby maszt dźwigał dwie tony musi być już masywny czyli ten mocniejszy a nie np. od pospolitego raka, a to robi się już sporo masy w dodatku bardzo oddalonej od cięgieł. W porównaniu ja mam zetora 7211 i jeśli podczepię maszt i paleta 800-900kg. to już prawie niebo przy tonie ktoś siedzi na masce bo nie da rady ujechać.

 

Co do pochyłu to siłownik zamiast cięgła zda egzamin w 100% sam tak użytkuję i bardzo dużo pomaga.

 

Co do zakupu, patrz na wszystko a szczególnie na luzy, na karetce rolkach, czy rolki się kręcą, czy łożyska nie są powybijane. Na zimnym oleju podnieś na maksymalną wysokość i sprawdź czy opadnie bez żadnych problemów. No i ogólnie stan siłownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hoxem    0

dziś pożyczyłem od sąsiada maszt, nie wiem jaki udźwig masztu ale dygnął 2 palety kolo 1t i już lekko nie miał, bo jak puściłem podnoszenie to delikatnie siadał na siłowniku, i do tego na pusto strasznie wolno opadał, czego to może być wina?

czy to już początki problemów? jak u was opuszcza(szybko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotograf    0

Hoxem -

nie można przekazac Panu wiadomości na pw.

Proszę o adres mail.

Pozdrawiam .

Fotograf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcineku67
      Witam, mam problem z moim masztem do c-360. Przy podnoszeniu ciężaru wytrysnął olej z podstawy siłownika. Czy można to bez obaw zespawać czy tam są jakieś uszczelniacze ?
      Na zdjęciu zaznaczyłem miejsce pęknięcia.

    • Przez Druber
      Witam,tak jak w temacie mam do sprzedania wózek do palet tzw.paleciak.
       
      Cena:620 do małej negocjacji.
      Gdzie?:Okolice Olkusza/Krakowa-Małopolskie
       
      Więcej informacji PW/POST pod tematem.
    • Przez Jasio88
      Mam maszt zaczepiany do tyłu z wózka podnosi na 4,20 udźwig ok 2 T, tak do 600kg podnosi bez problemu ale z wiekszym ciężarem ma problem. poprostu nie podnosi na siłowniku. przewód jest bezpośrednio z siłownika do ciągnika myślałem że może pompa ale wykluczona sprawdzane przy trzech ciągnikach i ten sam objaw. Co może mieć wpływ na to ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj