Skocz do zawartości

Zdjęcie

maszt, sztaplarka

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 09:50

maszt, sztaplarka Potrzebuję do ciągnika maszt od widlaka do przewozu skrzyń euro, tylko nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie,
interesował by mnie udźwig min 2t, wysokość +3m i aby maszt miał przechył, tylko nie wiem czy siłownik jako cięgło to dobra sprawa przy transporcie np 1t(czy to sie nie buja na lewo i prawo)
Cena to max 2tyś. Co byście polecali,co macie i na co zwracać uwagę.

Maszt by chodził przy MF 80km więc trochę udźwignie, aa i maszt ładowałby również bele sianokiszonki

Przechył musi mieć dlatego że ustawianie skrzyń na przyczepie/naczepie to praca precyzyjna i lepiej aby go miał. Możecie podawać linki(lubelskie)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
maszt, sztaplarka Dzisiaj, 21:15
  •  

#2 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 20:09

maszt, sztaplarka Hmm dwie tony na Mf 80km to chyba za dużo. :) Aby maszt dźwigał dwie tony musi być już masywny czyli ten mocniejszy a nie np. od pospolitego raka, a to robi się już sporo masy w dodatku bardzo oddalonej od cięgieł. W porównaniu ja mam zetora 7211 i jeśli podczepię maszt i paleta 800-900kg. to już prawie niebo przy tonie ktoś siedzi na masce bo nie da rady ujechać.

Co do pochyłu to siłownik zamiast cięgła zda egzamin w 100% sam tak użytkuję i bardzo dużo pomaga.

Co do zakupu, patrz na wszystko a szczególnie na luzy, na karetce rolkach, czy rolki się kręcą, czy łożyska nie są powybijane. Na zimnym oleju podnieś na maksymalną wysokość i sprawdź czy opadnie bez żadnych problemów. No i ogólnie stan siłownika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Hoxem

Hoxem

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 19:41

maszt, sztaplarka dziś pożyczyłem od sąsiada maszt, nie wiem jaki udźwig masztu ale dygnął 2 palety kolo 1t i już lekko nie miał, bo jak puściłem podnoszenie to delikatnie siadał na siłowniku, i do tego na pusto strasznie wolno opadał, czego to może być wina?
czy to już początki problemów? jak u was opuszcza(szybko)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share fotograf

fotograf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 08 luty 2015 - 15:03

maszt, sztaplarka

Hoxem -

nie można przekazac Panu wiadomości na pw.

Proszę o adres mail.

Pozdrawiam .

Fotograf

Dodaj odpowiedź