Skocz do zawartości

Zdjęcie

Amazone D7 za dużo wysiewa

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:51

Amazone D7 za dużo wysiewa Witam,
mam taki problem, że siewnik amazone d7 wysiewa zbyt dużo nasion niż podczas próby kręconej. Mam opony 4.00 x 16. Na próbie kręconej robię 16,5 obrotu. Szerokość siewnika 3m. Nie mam już żadnego pomysłu dlaczego tak jest. Waga dokładna. Przy kręceniu wysiewa a każdym razem taką samą ilość nasion (można powiedzieć, że z dokładnością do 1g). Dla przykładu podam, że nastawiłem jakieś 3,5kg rzepaku na hektar, a po zasianiu wyszło, że wysiałem ok 5,5kg na hektar. W zbożu to samo, Wykluczam usterkę siewnika bo za każdą próbą kręconą jest tyle samo na wadze.

Nie mam już pomysłów jak to naprawić, poradźcie :)
hoduję króliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Amazone D7 za dużo wysiewa Dzisiaj, 21:18
  •  

#2 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:18

Amazone D7 za dużo wysiewa Łożyska kierunkowe w skrzyni przekładniowej do wymiany ja tez tak miałem wymieniłem i co do grama sieje :)

#3 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:21

Amazone D7 za dużo wysiewa a gdzie te łożyska znajdują się dokładniej?? i jaki koszt?? bo u siebie chyba też muszę to wymienić bo fałszuje ....

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 21:20

Amazone D7 za dużo wysiewa Ja mam też dwie dokładne wagi elektroniczne które ważą z dokładnością do 1g, jednak różnica w pomiarze między tymi wagami wynosi coś koło 10 gram... Ja bym na twoim miejscu kręcił 41,8 raza a wynik pomnożył razy 40, wtedy będziesz miał mniejszy błąd w ważeniu, ciśnienie w oponach 2at. Jak by miał rąbniętą przekładnię to raczej nie wychodził by mu za każdym razem dokładnie taki sam wynik w próbie kręconej

#5 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 19:38

Amazone D7 za dużo wysiewa Jaki jest sens wymiany łożysk w przekładni skoro wysiewa idealnie tak samo podczas każdej próby kręconej? Ja skłaniam się bardziej w stronę błędu podczas próby kręconej ale sam już nie wiem.

Kolego FINN łożyska znajdują się w przekładni bezstopniowej z prawej strony siewnika. Koszt wymiany to jakieś kilkaset złotych tylko najpierw trzeba się upewnić że to na pewno wina łożysk

http://allegro.pl/am...3513723205.html

Edytowany przez wojciechu, 31 sierpień 2013 - 19:41.

hoduję króliki

#6 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:33

Amazone D7 za dużo wysiewa w zimę trzeba bedzie zajrzeć... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski

#7 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 13:24

Amazone D7 za dużo wysiewa A jak z wychyleniem siewnika w przód lub w tył podczas próby kręconej i siewie na polu?

#8 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 01 wrzesień 2013 - 18:21

Amazone D7 za dużo wysiewa Raczej jednakowo. Siewnik podczas próby kręconej jest zaczepiony na podnośniku i w podobnej pozycji jest podczas siewu na polu.
hoduję króliki

#9 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 09:19

Amazone D7 za dużo wysiewa W tym siewniku pochylenie robi bardzo dużą różnicę:) podczas próby kręconej siewnik jest bardziej pochylony na ciągnik, przez co denka są wyżej względem kółek wysiewających. 2 lata temu zrobiłem taki błąd w rzepaku wysiew ustawiony 3,8 a wyszło ponad 5, pszenica rok temu ustawione 180 wyszło ponad 220. W tym roku to przypilnowałem i podczas próby ustawiłem wysiew na 3,6kg rzepaku, na polu go troche bardziej pochyliłem na ciągnik i wyszło 3,4 kg. Masz u siebie na siewniku taką blaszkę-strzałkę która pokazuje wypoziomowanie?

#10 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 13:53

Amazone D7 za dużo wysiewa Nie mam takiej blaszki. tylko nie sądzę żebym mógł bardziej pochylić siewnik na ciągnik podczas siewu bo jak podniosę do samej góry to będie właził w kabinę. Masz na myśli pochylenie siewnika poprzez skrócenie cięgna górnego?
hoduję króliki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 13:56

Amazone D7 za dużo wysiewa raczej rozkręcenie, tak aby siewnik był w pionie, a nawet delikatnie odchylony do tyłu... tak aby redlice lepiej sie zagłębiały w glebę...

#12 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 17:40

Amazone D7 za dużo wysiewa Mam siewnik amazone d5 skrzynia mechaniczna i problem jest taki że nierówno sieje,trochę regulowałem denka lecz nie pomogło.Czy dalej regulować denka czy inna przyczyna.I jeszcze jeżeli z danej sekcji wysiewa mniej to trzeba denko odchylić od kółka wysiewającego czy przybliżyć?
Głównie chodzi o trawę.

Edytowany przez marian7k, 02 wrzesień 2013 - 17:42.

#13 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 10:02

Amazone D7 za dużo wysiewa Dziwne że jej nie masz na środku siewnika pod skrzynią.Szkoda bo ta blaszka dużo daje. Więc albo przy próbie kręconej trochę rozkręcisz cięgno, albo w czasie siewu skręcisz.

#14 Share smokus1234

smokus1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 17:25

Amazone D7 za dużo wysiewa Koledzy, czy ktoś się orientuje jak względem siebie powinny być ustawione Krzywki(gwiazdy) w D8 w skrzyni? Równo ramionami czy na przemian?

#15 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 03 wrzesień 2013 - 20:11

Amazone D7 za dużo wysiewa
bartek88 hmmm, jakoś nie wydaje mi się żeby nieznaczne rozkręcenie cięgna wpłynęło na ilość wysiewanych ziaren podczas próby kręconej. Możesz to jakoś uzasadnić?

hoduję króliki

#16 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 wrzesień 2013 - 09:30

Amazone D7 za dużo wysiewa Skręcając cięgno, powodujesz że denko aparatu wysiewającego względem rolki jest wyżej, przez co nasiona muszą być wyżej podniesione żeby wyleciały z aparatu. Zrób sobie próbę kręconą normalnie, a później rozkręć cięgno z 5 obrotów, zrób jeszcze raz i porównaj wyniki :)

#17 Share MateoX

MateoX

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 12:15

Amazone D7 za dużo wysiewa Jeżeli siewnik wysiewa za dużo niż jest nastawione to łożyska są dobre. Uszkodzenie łożysk objawia się tym, że siewnik za mało wysiewa.

wojciechu rozumiem, że denka masz ustawione na pozycję 1?

#18 Share wojciechu

wojciechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 12 wrzesień 2013 - 07:40

Amazone D7 za dużo wysiewa Nie mam numeracji przy ząbkach od denek. Ale są najbardziej zamknięte jak się da.
hoduję króliki

#19 Share Gizberg

Gizberg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 13 styczeń 2014 - 23:27

Amazone D7 za dużo wysiewa mam amazone d8 i tez nie równo wysiewał co do próby kręconej a polem, na próbie wychodziło co do 1g nawet po paru kręceniach i tesz czytałem o tym pochyleniu siewnika ale teraz już wyczaiłem co jest i jak sprwadzić skrzynię
a więc podnosicie siewnik robicie próbę bez ziarna jeden kręci kołem drógi patrzy na wałek wysiewający bo u mnie jak kręciłem kołem powiutku to wałek wysiewający obkręcił się 11 razy a jak szybko kręciłem kołem to obrócił się 8 razy czyli na 2.5 ara byla różnica 3 obrotów wałka wysiewającego. a jak robiłem próby to przeważnie krąciłem jednakowo a na polu to różnie się jedzie i z tąd brały się takie różnice
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share grzegorz210182

grzegorz210182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 14:26

Amazone D7 za dużo wysiewa czyli niby masz skrzynie do remontu?

Dodaj odpowiedź