Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno nowego ciągnika a dofinansowanie.

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Casley

Casley

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 18:59

Kupno nowego ciągnika a dofinansowanie. Witam, chciałbym zapytać z jakich dofinansowań mógłbym skorzystać kupując nowy ciągnik, aktualnie mam 21lat i planuje użytkować gospodarstwo 10ha. Mam teraz na myśli dofinansowanie młody rolnik (w moim regionie średnia gospodarstw rolnych to 5,49ha - więc łapie się - lecz są też inne warunki do spełnienia). Ciągnik nad którym się zastanawiam to NH T5040. Koszt jego to około 148tyś. Proszę o jakieś doradzenie.

Pozdrawiam!

Edytowany przez Casley, 30 sierpień 2013 - 19:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno nowego ciągnika a dofinansowanie. Dzisiaj, 12:55
  •  

#2 Share jonkszi

jonkszi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • Zainteresowania:KPK KUMURUN,, Gniotsa nie złamiotsa"
    Technika rolnicza i nie tylko.

Napisany 30 sierpień 2013 - 19:52

Kupno nowego ciągnika a dofinansowanie. Nie wiem na co ci na 10 ha nowy ciągnik na takim areale to i c360 będzię śmigać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share gabrysiek

gabrysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 30 sierpień 2013 - 20:25

Kupno nowego ciągnika a dofinansowanie. No właśnie co do nowego ciągnika to ja mam plany u siebie aby nazbierać na ciągnik używany ok 30 tys. (mtz 82) a jak bd jeszcze młody rolnik to za to kupić maszyn do niego. A łącznie miałbym 19,5 ornego więc to jest kwestia zastanowienia czy jest sens wyskakiwać z nowym ciągnikiem bo jak byś nawet dostał te 75 tys. to brakować Ci bd jeszcze 73 tys. a maszyn nie masz też pewnie do niego.
Agregat ścierniskowy: 10 tys.
Agregat uprawowo-siewny: 10 tys. + w moim przypadku może zostanie stary siewnik, ale to kwestia funduszy.
Pług: 10 tys.
Tutaj masz podstawowe maszyny do uprawy ziemi, a gdzie jeszcze inne typu: opryskiwacz, rozsiewacz nawozów itp. No bo zapewne jak masz taki mały areał to wymienić musisz cały park maszynowy na nowe maszynki, a później myśleć o powiększeniu gruntów. Takie jest moje zdanie i mam zamiar w podobny sposób zrobić u siebie, bo jeszcze nie mam również ani kombajnu ani prasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share krzysiekwm90

krzysiekwm90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja/Rolnictwo

Napisany 02 lipiec 2015 - 12:58

Kupno nowego ciągnika a dofinansowanie.

na 10 ha wystarczy c 360 ale jak chcesz nowy  ciągnik to do 70-60 koni ci starczy to nawet nowego ursusa czy zetora majora 80. jak coś to nie może być mtz 82 czy c-380 ursus