Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

makra75    0

Mam pług Agromasz PO3 na pierwszym korpusie ciągle zrywa śruby zakładam8.8 jaka może być przyczyna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Możesz mieć za bardzo skręcone cięgno, pierwszy korpus za głęboko idzie. Do tego za szeroka pierwsza skiba i masz za duże opory na tym korpusie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

dokładnie yachooo uprzedzileś mnie z odp ,ja smiem twierdzić ze pierwszy korpus za szeroko ustawiony

sołtys uporałeś sie z regulacją ?

Dnia 12.09.2018 o 20:54, jahooo napisał:

dokładnie tak samo jak zagonowy, na prawą i lewą stronę masz regulację pionu pługa, możesz go trochę położyć po jednej i drugiej stronie na dłuto, daj typ pługa to pokażę ci, gdzie kręcić

 

dodam tylko jeszcze ze to przestawienie wiaże sie z regulacja pierwszej skiby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makra75    0

Jahoo pług Po3agromasz  dodam że mam już zużyte płozy a pierwsza skiba bieże trochę mniej niż powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

To coś z geometrią pługa jest nie tak albo masz wyrobione gniazdo na śrubę i ja miele zamiast ścinać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makra75    0

MinJahoo pług Po3agromasz  dodam że mam już zużyte płozy a pierwsza skiba bieże trochę mniej niż powinna.

W kieszeni jest otwór cacy w grądzieli na brzegach lekko przeciągnięty , czy może mieć wpływ kąt natarcia lemiesza?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Lemiesz pracuje na przeciągniętym otworze z większym kątem. Nie wiem, czy ma to aż taki wpływ, porównaj na pozostałych 2 słupicach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Czy jest sens dorabiać w pługu otwór fasolowy aby łącznik górny "pływał" swobodnie czy raczej powinno zostać na sztywno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

otwor fasolowy jest przydatny na nierownych dosc pagorkowatych polach jak masz w miare rowno  , napoprzeczniaki jak wyjezdzasz ikoło w bruzde wpadnie to  pomaga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Jeśli masz czujnik siły uciagu na dolnych cieglach to fasolowy jest ok a jak na centralnym to tego nie rób.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robinson92    0

Panowie wszyscy piszą ,że pług ma mieć cięgna boczne luźno więc przy orce powinno być tak, że oba są luźno w jedną i drugą strone czy ma jedno ciągnąć a drugie być luźne? Napiszcie jak to u was wygląda jeśli ktoś się temu przyglądał :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

U mnie pług ma ruch na końcu na boki po około 10-15cm w obie strony. A w czasie orki cięgła oba w zasadzie mają być luźne. Piszę w zasadzie, bo na mozaikowej glebie ciężko o taki stan w 100%. Siłę naporu gleby na odkładnię ma równoważyc napór płóz na bok bruzny. Jak boczne cięgno będzie napięte cały czas, oznacza to złą regulację pługa i ściąganie ciągnika w jedną lub drugą stronę.

Nie da się uniknąć napięcia cięgna przy orce na pochyłościach , ale na w miarę prostym polu pług idzie za ciągnikiem , a nie go szarpie na boki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4
Kiedyś pisałem już w tym temacie, że ściąga mi ciągnik w czasie orki. Teraz sprawa przedstawia się tak że ciegna mam wyluzowane z jednej i drugiej strony tak samo, i poradzono mi tutaj że muszę ustawić siłę ciągu śruba rzymska wzdłuż pługa i tak też zrobiłem, śruba jest skrecona już na maksa a pług krzywi bruzde, tzn nie idzie prosto. Na lzejszej ziemi idzie ładnie prosto a jak najade na cięższa to od razu pług ściąga i bruzda wychodzi bardzo krzywo. Po kilkunastu przejazdach mama przesunięcie o cały jeden przejazd.. Co nadal nie gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
2 godziny temu, Daaniel766 napisał:

Kiedyś pisałem już w tym temacie, że ściąga mi ciągnik w czasie orki. Teraz sprawa przedstawia się tak że ciegna mam wyluzowane z jednej i drugiej strony tak samo, i poradzono mi tutaj że muszę ustawić siłę ciągu śruba rzymska wzdłuż pługa i tak też zrobiłem, śruba jest skrecona już na maksa a pług krzywi bruzde, tzn nie idzie prosto. Na lzejszej ziemi idzie ładnie prosto a jak najade na cięższa to od razu pług ściąga i bruzda wychodzi bardzo krzywo. Po kilkunastu przejazdach mama przesunięcie o cały jeden przejazd.. Co nadal nie gra?

nie silę tylko linie ,

nadal masz żle ustawiony ,płozy jak kolega wyzej pisał to istotna sprawa lecz tak doże odchyły to nie ich wina, coś robisz nie tak

podaj nazwe pługa model  łatwiej bedzie doradzić

wrzuć chociaż link z neta tego pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Jaki masz rozstaw tego pługa? Może ktoś przesadził z klinami i regulacja się skończyła, ew. masz coś zgięte na korpusie. 

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Jeśli poszerza orkę przy zwiększeniu naporu na odkładnię, to znaczy, że płoza nie ma oparcia , czyli jest albo za bardzo wytarta, albo krzywa (?) albo założona z innego pługa. To jedyne co mi przychodzi do głowy, jeśli sam pług jest prosty

U mnie taka sutuacja ma miejsce przy orce na pochyłościach, ale to jest raczej normalne, bo na pług działa dodatkowa siła, której nie da się skompensować

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Wjeżdzając z piastu na glinke pług automatycznie lekko zaczyna brać szerzej, to chyba normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj