Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

arkady12    18

o panie ja myślę ze szerokość robocza to ta po prawo po zewnątrz ale to tylko mój domysł :) najszybciej odpowiedz na te pytanie to zdobędziesz jak założysz nowy temat tak jak ja z nazwą pługa w tedy wypowie się szybciej ktoś kto taki ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

Mam takie pytanie jesli pług mi sciaga na niezaorane a ciagnik na zaorane to siłownik od lini ciągu musze skrecic czy rozkrecic? I jak skiba mi dobrze nie obraca to sie reguluje w poziomie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kepa416    1
Panowie czy zapychanie się pługu słoma że scierniska można zniwelować regulacja przedłużka? Sciernisko zostało słabo wyrobione zostało sporo slomy i zboża które nie było podniesione przy koszenie a talerzowa nie dała rady jej wymieszać. Praktycznie co kilka metrów mam zapchany pług i muszę cofać i poprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371
Wątpię czy zdziałasz coś samą regulacją, raczej trzeba przedpłużki odkręcić całkiem a pole bronami zrobić w kierunku w którym będziesz orał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Jesli orzesz w kierunku, w którym jeździłeś talerzówką, to nie ma opcji, będzie zapychać.  Ja orałem na mokro takie ściernisko i było o wiele lepiej, tak samo z talerzowaniem - mokra , przejrzała słoma dobrze się tnie talerzówką z naciętymi talerzami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy w kvernelandzie f160 z tym starszym typem obrotnicy, jest regulacja do ustawienia pługa bardziej na sztorc ? Pług nie nie chce wogole się zagłębiać, w tym roku jest porażka a nawet w tamtym bardzo mokrym roku na ścieżkach bywały problemy z zagłębieniem. 

 

Bralem dla porównania zagonówki od sąsiada i dużo lepiej się zagłębiają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Witam.

Mam Pytanie odnośnie kąta roboczego odkładnicy. Chodzi mi o to czy jest jakaś zasada która powinienem się kierować jeśli chodzi o ustawienie kąta odkładni za pomocą śruby regulacyjnej która jest z tyłu za odkładnią. Sąsiad ma bardzo podobny model do mojego kvernelanda, praktycznie niewiele się różni. Jego dokładnie są bardziej "do tyłu" a moje bardziej "do przodu" przez co może lepiej odwracają ale stawiają większy opór. Czy jest jakaś złota zasada co do ustawienia tego parametru bo instrukcja do tego pługa niestety nie rozwiązuje tego problemu.

 

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Wg. mnie to ma być tak aby cała odkładnica pracowała, tj. aby do końca była wycierana przez ziemię. 

Instrukcja podaje tylko aby zachować równe odległości, tzn wymiar między piersią pierwszego i drugiego korpusu ma być równy odległości pomiędzy końcami odkładnic tych korpusów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam  zaglądam w temat po sporej przerwie i ciągle same pytania ,

Ten temat zawiera wszystko ale lenistwo górą

Brawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k110    8

A orientuje sie ktos jak ustawiać linie ciągu w overun cx jesli nie mam śruby tylko siłownik do liniowania? Skręca się go jakos żeby sie tyle nie rozchodził? Jesli tak to w jaki sposób? Bo ciagnie mi caly plug w stronę calizny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9
Dnia 4.09.2018 o 21:53, akmaly napisał:

Wg. mnie to ma być tak aby cała odkładnica pracowała, tj. aby do końca była wycierana przez ziemię. 

Instrukcja podaje tylko aby zachować równe odległości, tzn wymiar między piersią pierwszego i drugiego korpusu ma być równy odległości pomiędzy końcami odkładnic tych korpusów. 

Hmm... Tak to raczej jest metodą "na oko" . A fabryka jakoś to ustawia, no myśle że nie na oko, tylko jakiś kąt czy jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

I  właśnie na tej zasadzie robili pługi UG, a potem każdy orał jak chciał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Poleciałeś z tym komentarzem. Starą unię robili na potrzeby ówczesnego rynku, po prostu było duże zapotrzebowanie na pług, nie ważne jaki aby był.

Napisałem mu wyżej jak pisze w instrukcji, regulacji jakieś wielkiej też nie ma i w przypadku kvernelada to nie będzie tak, że na jednym ustawieniu wcale nie orze, a na drugim super - ten pług jakby nie ustawić orze bardzo ładnie ( oczywiście chodzi mi o kąt odkładnicy ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Rynek wchłaniał wszystko, co wypuściła fabryka i ludzie się potem z tym bujali. Co do zasady, nie jest to zły pług, tylko ciężko trafić na dobrze wykonany egzemplarz bez bogatej przeszłości. Ojciec ma UG2 , w jednych rękach 40 lat i na polu w dobrej kulturze aż miło popatrzeć , jak orze. Bo do tego te odkładnie są projektowane.

W fabryce pewnie było jakieś kopyto lub szablon do składania, bo przecież nikt nie pasował tego za pomoca suwmiarki, każdy element oddzielnie. wystarczy kawałek deski ze szczelinami dokładnie wyciąć, założyc na odkładnie i tylko potem dać sobie podkładki z twardej tektury przy skręcaniu. Róźnica 1mm pewnie nie będzie grała aż takiej roli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

Panowie potrzebuję porady jak ustawić obrotówkę żeby "bardziej "wchodziła w ziemię

Orałem zagonówką i jak nie chciał wchodzić ustawiałem "na dłuta" i wchodził wszędzie

 

a  z tą obrotową bestią??

Dodam tylko,że jest zajedwabiście twardo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782
6 godzin temu, jahooo napisał:

Rynek wchłaniał wszystko, co wypuściła fabryka i ludzie się potem z tym bujali. Co do zasady, nie jest to zły pług, tylko ciężko trafić na dobrze wykonany egzemplarz bez bogatej przeszłości. Ojciec ma UG2 , w jednych rękach 40 lat i na polu w dobrej kulturze aż miło popatrzeć , jak orze. Bo do tego te odkładnie są projektowane.

W pełni się zgadzam, w POLU stary grudziądzki pług robi świetną robotę, płasko jak na stole. Ale to tylko w polu, normalnym zadbanym polu, bo na zaniedbanym perzowisku, łące czy ugorze to jest dramat.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319

soltys48 napisał:

Panowie potrzebuję porady jak ustawić obrotówkę żeby "bardziej "wchodziła w ziemię

Orałem zagonówką i jak nie chciał wchodzić ustawiałem "na dłuta" i wchodził wszędzie

 

a  z tą obrotową bestią??

Dodam tylko,że jest zajedwabiście twardo

nie wiem co masz za obrotowke sam tez nie mam obrotowki ale z tego co widziałem w uni to wkrecalo sie rakie duze sruby ogranicznik od obrotu


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

dokładnie tak samo jak zagonowy, na prawą i lewą stronę masz regulację pionu pługa, możesz go trochę położyć po jednej i drugiej stronie na dłuto, daj typ pługa to pokażę ci, gdzie kręcić

 

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

przecież to jedna z podstawowych regulacji każdego pługa obrotowego.... znajdzie se chłop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19459

znajdzie znajdzie ale za bardzo nie chcę nagrzebać, pług mam na próbę wzięty od znajomego

jest to gregoire besson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

To żadne grzebanie tylko podstawowa regulacja, nic mu nie przestawisz ponieważ do każdej głębokości zmienia się kąt.

Zresztą jaki problem zmierzyć ogranicznik i przy oddaniu pługa ustawić jak było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson89    0

Witam, powiedzcie mi dlaczego po zaoraniu między każdą skibą wystaje zielone (w moim przypadku to owiec który odbił po skoszeniu), u sąsiada na polu po zaoraniu nic nie wystaje a u mnie między każdą skibą :P czy coś robię źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj