Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

Piotr0224    11

Z góry zaznaczam że nigdy nie miałem styczności z pługami obrotowymi a w szczególności typu vario a taki mnie interesuje. I chciałbym się dowiedzieć czy jeżeli zmienię szerokość orki załóżmy z 35 na 50 to oprócz tego muszę wyregulować jeszcze inne cięgła tak aby mnie nie wypychało z bruzdy czy pług vario już jest tak skonstruowany że po zmianie szerokości siłownikiem nic więcej nie muszę robić? Dla może większej dokładności pług Akpil 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr0224    11
21 minut temu, Mokrymizu napisał:

Wjedziesz w pole, zobaczysz jak orka wygląda i będziesz wiedział czy trzeba regulowca czy nie.

Pługa jeszcze nie mam, i pytam osób obytych w tym temacie, gleby mam mozaikowe raz dużo gliny a zaraz lekka ziemia i chodzi o to czy będę musiał za każdą regulacją szerokości zmieniać inne cięgła czyli wychodził z ciągnika i ustawiał pług prawie od nowa aby względnie wyglądała orka. W innym przypadku vario aż tak nie potrzebuję i pług 5 tyś tańszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mokrymizu    0

Jeśli planujesz często zmieniać szerokość roboczą to kup Vario. Jednym ruchem zmienisz szerokość wszystkich korpusów a bez Vario bawisz się z każdym z osobna.

Edytowano przez Mokrymizu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon36    5

Witam i z góry prosze o wyrozumiałość jesli pytam w niewłasciwym dziale.Pytanie dotyczy pługa obrotowego z obrotem hydraulicznym.Mam Ursusa 3512 i jak powszechnie wiadomo ma on ubogą hydraulike mam 2 wyjścia, czy mogłby mi ktos opisac jak to w praktyce wygląda z obrotem na 1 i 2 węże.Czy mozliwe jest wogóle podłączenie na dwa weze ,jak wygląda 'łopatologicznie" cała sekwencja przełaczania rozdzielaczy?Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    782

Na "dwa węże" oznacza, że za obrócenie pługa odpowiada siłownik dwustronnego działania czyli taki, którym steruje się w obydwu kierunkach. Siłownik jednostronnego działania pracuje tylko w jedną stronę, wraca do poprzedniej pozycji po zwolnieniu ciśnienia oleju jak np. w wywrotkach.

Lepszy jest obrót na dwa węże, gdyż jest on bardziej płynny i można nim sterować aż do końca obrotu co jest bezpieczniejsze dla podnośnika. W obrocie na jeden wąż pług obraca się tylko do połowy a pozostała część obrotu dokonuje się, hmmm, grawitacyjnie. :D

Do działania takiego pługa wystarczy jedna para wyjść hydraulicznych czyli mając dwa wyjścia możesz takiego używać.

Mam nadzieję, że nic nie popieprzyłem. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon36    5
Dzięki, to wszystko rozumiem odnośnie siłowników bardziej chodzi mi o tę niedorobina hydraulikę jak nią się steruję obrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Zazwyczaj ruchem dźwigni w jedną stronę, jeśli pług ma kostkę odwracającą kierunek przepływu.  Obrót w lewo - dźwignia w tył, obrót w prawo - dźwignia w przód, w zależności od podpięcia złączy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon36    5
I za każdym razem trzeba przełączać dźwignią pod siedzeniem na wyjście zewnętrzne +do tego dźwignią od regulacji pozycyjnej przełączać na "stały wydatek"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

nie wiem, jak to wygląda w MF, ale chyba masz przełącznik hydrauliki - podnośnik-zewnętrzna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dragon36    5
A jak wygląda blokowanie pługa w pozycji roboczej po wykonaniu obrotu przy obrocie hydraulicznym czy za to odpowiada siłownik bo w mechanicznym blokują zapadki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiane36    2

Jak mam zapiac lemkena opala 90 jak on ma belkę po słowie wiecie cała wiezyczke obrót ma węże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiane36    2

Jak mam zapiac lemkena opala 90 jak on ma belkę po skosie z cała wiezyczka ruszać mam ustawienie ciegiel będzie kolosalne roznica jak to w prosty spob zapiac i ustawić w polu miałem 2 obrotowa przedtem i ciągle ja z ursusen 2812 ale to gość mi ustawił i miałem tylko zeszyt i ustawiłem jak było napisane 

obrót ma węże 

Edytowano przez damiane36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiane36    2
Dnia 28.02.2018 o 07:51, Anetka1 napisał:

bardzo ligicznie napisano

Przysadzic się do tego jak jest napisane jesteście piersi ale wytłumaczyć nie ma komu  hahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

A może łaskawie wrócić kilka stron na forum i przeczytać, nie łaska? Sam pisałem już dwa razy, jak ustawiac pług obrotowy do pracy. Przypierd... się do innych to jest OK, a swoje lenistwo ? najlepiej obarczyć nim innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15
Dnia 28.02.2018 o 11:04, damiane36 napisał:

Jak mam zapiac lemkena opala 90 jak on ma belkę po skosie z cała wiezyczka ruszać mam ustawienie ciegiel będzie kolosalne roznica jak to w prosty spob zapiac i ustawić w polu miałem 2 obrotowa przedtem i ciągle ja z ursusen 2812 ale to gość mi ustawił i miałem tylko zeszyt i ustawiłem jak było napisane 

obrót ma węże 

Rozumiem, że nie masz haków przy ciągniku, i przypięcie pługa ustawionego do orki (z uchyloną belką) jest trudne.

Też nie mam haków, i zawsze jak odpinam pług, to wcześniej rozkręcam ogranicznik obrotu i ustawiam belkę poziomo do następnego podpięcia.

Edytowano przez Za_q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Ja staram się ustawiać wieżyczkę pionowo. Czasem też robię tak, że podpinam niższą laszę i unoszę podnośnik delikatnie do góry, aż druga się zrówna. Wymaga to pomocy drugiej osoby . Lasze do obrotówki ustawiam na tej samej wysokosci, tzn długość ramion jest identyczna.

Haki do wspawania leżą na półce drugi rok, właśnie z myślą o podczepianiu cięższych maszyn.

Co do zeszytu - warto samemu poznać tajniki ustawiania, pozwala to zaoszczędzić paliwa i nerwów. Nie wyorażam sobie orania w różnych warunkach na tym samym ustawieniu pługa, zasami już mokro-sucho robi kolosalną różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiane36    2
6 godzin temu, jahooo napisał:

A może łaskawie wrócić kilka stron na forum i przeczytać, nie łaska? Sam pisałem już dwa razy, jak ustawiac pług obrotowy do pracy. Przypierd... się do innych to jest OK, a swoje lenistwo ? najlepiej obarczyć nim innych.

A jak i tam mieli w d*pie to pisze tu jak masz jakiś problem to nie komentuj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Nie umiesz się zrozumiałe wypowiedzieć ani skorzystać z wyszukiwarki ale teraz to już będzie moja wina, tak 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiane36    2
2 godziny temu, Za_q napisał:

Rozumiem, że nie masz haków przy ciągniku, i przypięcie pługa ustawionego do orki (z uchyloną belką) jest trudne.

Też nie mam haków, i zawsze jak odpinam pług, to wcześniej rozkręcam ogranicznik obrotu i ustawiam belkę poziomo do następnego podpięcia.

No nie mam hakow normalnie na oczka są wieszaki ogranicznik a jakby obrotem to wyrównać 

2 minuty temu, jahooo napisał:

Nie umiesz się zrozumiałe wypowiedzieć ani skorzystać z wyszukiwarki ale teraz to już będzie moja wina, tak 🤔

Tak dokładnie bo mnie grzeją takie osoby jak Ty do czego to forum jest dla takich orłów jak Ty czy służyć ma pomóc weź już się nie ośmieszaj i nie grzej mnie bardziej 

1 godzinę temu, jahooo napisał:

Ja staram się ustawiać wieżyczkę pionowo. Czasem też robię tak, że podpinam niższą laszę i unoszę podnośnik delikatnie do góry, aż druga się zrówna. Wymaga to pomocy drugiej osoby . Lasze do obrotówki ustawiam na tej samej wysokosci, tzn długość ramion jest identyczna.

Haki do wspawania leżą na półce drugi rok, właśnie z myślą o podczepianiu cięższych maszyn.

Co do zeszytu - warto samemu poznać tajniki ustawiania, pozwala to zaoszczędzić paliwa i nerwów. Nie wyorażam sobie orania w różnych warunkach na tym samym ustawieniu pługa, zasami już mokro-sucho robi kolosalną różnicę

To co ustawiać może obrotem żeby była równo albo rozkręca lasze tak równo jak jest belka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za_q    15

No właśnie obrotem można wyrównać, tylko ogranicznik nie może w tym przeszkadzać. U mnie w agromaszu muszę go wykręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9031

Można jeszcze taki myk zrobić, że przy stawianiu pługa wyrównać siłownikiem belkę do poziomu, jeśli jest hydrauliczny obrót. To jeszcze zależy od samej konstrukcji obrotu, nie w każdym pługu się da to zrobić

Staram się nic nie kręcić w długości wieszaków. Zazwyczaj jak jest różnica w poziomie belki to najpierw podjeżdżam zaczepiam  sworzeń, który jest niżej, a potem lekko unoszę ramiona podnośnika, żeby zrównało się drugie ramię ze sworzniem. Pług się lekko pochyla i można nałożyć laszę na belkę.

Nie obrażaj się za sarkazm, staram się pomóc. Jakbyś jeszcze zapodał jakiś rysunek lub fotkę pługa tak, jak stoi to może byłoby jaśniej coś tam dorysować lub wytłumaczyć.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj