Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacje pługa

836 odpowiedzi na ten temat

#41 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 20:57

Regulacje pługa mogłbys przeczytac post powyzej????????
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacje pługa Dzisiaj, 16:15
  •  

#42 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 21:00

Regulacje pługa

mogłbys przeczytac post powyzej????????

Wiem, wiem...sorki...ale załączyłem ten temat i szukałem informacji, jak znalazłem to znów błędy poprawiłem i ty w między czasie to dodałeś a ja nie odświeżyłem strony i dodałem i potem okazało się że dodałeś tą samą informację...jeszcze raz sorki... :D

#43 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 21:07

Regulacje pługa

Wiem, wiem...sorki...ale załączyłem ten temat i szukałem informacji, jak znalazłem to znów błędy poprawiłem i ty w między czasie to dodałeś a ja nie odświeżyłem strony i dodałem i potem okazało się że dodałeś tą samą informację...jeszcze raz sorki... :D

spox tylko dupnie wyglada pozdro 600
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#44 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 21:15

Regulacje pługa jeszcze zapomnieliście regulacji poprzez oś wykorbioną, i można jeszcze szerokość roboczą regulować poprzez cięgna dolne, ściągając je na jedna stronę za pomocą łańcuchów ale to sie stosuje w wyjądkowych przypadkach

#45 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 11:50

Regulacje pługa Kolego fenomen mógłbym to powiedzieć ale niestety twoje pytanie jest niejasno sformuowane ;)

#46 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 14:32

Regulacje pługa

Kolego fenomen mógłbym to powiedzieć ale niestety twoje pytanie jest niejasno sformuowane ;)

napisałeś ze ustawienie pługa nie jest trudne, zadałem ci pytanie jak ustawić pług, a ty nie odpisałeś

#47 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 16:23

Regulacje pługa Chodz mi o to: jak wypoziomować pług w pozycji poziomej i pionowej. ;) Weż mi to wytłumacz...tak wogóle to chyba trzeba wypracowanie napisać żeby to opisać wszystko.Ale pytasz mnie dlatego ze myslisz że nie potrafie czy zeby coś komus udowodnić...bo ja w tym sensu nie widze, żebym komuś takie rzeczy przedstawiał :P

#48 Share fenomen1990

fenomen1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 17:15

Regulacje pługa

Chodz mi o to: jak wypoziomować pług w pozycji poziomej i pionowej. ;) Weż mi to wytłumacz...tak wogóle to chyba trzeba wypracowanie napisać żeby to opisać wszystko.Ale pytasz mnie dlatego ze myslisz że nie potrafie czy zeby coś komus udowodnić...bo ja w tym sensu nie widze, żebym komuś takie rzeczy przedstawiał :P

cytat tommy66692 (To wytłumaczcie mi w tym temacie co daje regulacja siłowa??) napisałeś ze ustawienia pługa nie jest trudne więc oczekiwaliśmy do ciebie odpowiedzi na to pytanko. Jakoś inni koledzy z AF nie napisali wypracowania opisując to

#49 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 16:35

Regulacje pługa trzeba wypoziomować podłużnie i poprzecznie

#50 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 20:29

Regulacje pługa Jak w temacie. Naście lat jeździłem ze starym grudziądzem który gdzieś e PGR-że został ustawiony, Teraz mam Vogel Noota M850 4 skiby, zagonowy. Proszę o rady jak go ustawić, głównie nie mam pojęcia jak ustawić pierwszą skibę i wieżyczkę, czy powinienem na sztywno ustawić belki zawieszenia przy ciągniku. Teraz jak jadę to ,,cięgło'' jest skrzywione w prawo( w kierunku niezaoranego), pierwsza skiba wyoruje wyżej niż pozostałe. A widziałem ten pług w akcji u poprzedniego właściciela i krył idealnie, ale przy innym ciągniku, szerszym niż 1012 który ja posiadam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 10 kwiecień 2008 - 21:17

Regulacje pługa słuchaj ciężko
nie ma foty i....
Ustaw go sobie na kółku z tyłu na taką głębokość jaką chcesz (wiadomo)a na tuz śrubę załóż w otwór ten szerszy
Jeśli masz EHR to będziesz miał BDB go ustawić
Co do ramion podnośnika musisz je ściągnąć w prawo patrząc od tyłu
a na pługu też ściągnąć go w prawo i skręcić żeby brał jak najwięcej
(ta pomoc to jest w ciemno bo nie ma fotki)

#52 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 06:17

Regulacje pługa

słuchaj ciężko
nie ma foty i....
Ustaw go sobie na kółku z tyłu na taką głębokość jaką chcesz (wiadomo)a na tuz śrubę załóż w otwór ten szerszy
Jeśli masz EHR to będziesz miał BDB go ustawić
Co do ramion podnośnika musisz je ściągnąć w prawo patrząc od tyłu
a na pługu też ściągnąć go w prawo i skręcić żeby brał jak najwięcej
(ta pomoc to jest w ciemno bo nie ma fotki)

To jest Ursus 1012, czyli 80-dziesiątka z turbo. Czyli ściągnąć go do zaoranego, czy do niezaoranego, lemiesz pierwszej skiby, ma nie wchodzić wogóle w bruzde która już jest, bo może ja muszę na wieżyczce śruby przestawić ?
Fotka ma być samego pługa, czy z ciągnikiem podczas orki ?

#53 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 07:07

Regulacje pługa przesuwaj go na belce pluga

#54 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 12:37

Regulacje pługa tak czytam i nie wiem w czym problem. ustaw tako samo szerokość skiby pierwszej jak i pozostałych, wypoziomuj pług i w pole

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#55 Share fento

fento

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 13:52

Regulacje pługa Trudno będzie wytłumaczyć to tak w słowach. Moim zdaniem najpierw powinieneś ustawić go tak aby sam pług "szedł" prosto za ciągnikiem. Polega to na ustawieniu płozów względem bruzdy. Im mniej płoza dusi na bruzde tym bardziej skiba podoruje i ściąga ciągnik jak również wtedy gdy płozy zbyt mocno duszą na bruzde wtedy skiba nie bierze tyle ziemi ile powinna i ciągnik też będzie ściągać. Nie wiem jak jest przy Twoim pługu ale powinna być w nim jakaś śruba rzymska którą reguluje sie kąt brania skiby. Pokombinuj w czasie jazdy i reguluj w jedną lub drugą strone aż zauważysz że pług "idzie" idealnie prosto za ciągnikiem a cięgna dolne są luźne i nie naciągnięte. Wtedy ustaw pierwszą skibe przesuwając pług w prawo lub lewo na zawieszeniu do ciągnika (też powinna być jakaś śruba rzymska lub coś podobnego) tak aby brała tyle ziemii ile pozostałe skiby, no i oczywiście w razie potrzeby rozkręcić lub skręcić łącznik górny.

#56 Share Gacuseks

Gacuseks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 17:48

Regulacje pługa Teraz niby jest ok, ale mam napięte cięgna dolne i zużywają się nierównomiernie lemiesze szczególnie pierwszy w porównaniu z resztą jest zjechany.

,,tak czytam i nie wiem w czym problem. ustaw tako samo szerokość skiby pierwszej jak i pozostałych, wypoziomuj pług i w pole'' - z boku na pługu jest śruba rzymska i z tego co mi wiadomo jeśli źle się ją ustawi to elementy robocze będą się szybciej zużywały(orał będzie o k, ale będzie np ciężko szedł w ziemię i szybko się wycierał), wyczytałem, że śruba rzymska między ciągnikiem a pługiem powinna być prosto, a nie ściągać na boki - u mnie idzie w prawo patrząc z pozycji kierowcy, być może muszę wieżyczkę przestawić na śrubach które ją do pługa mocują.

#57 Share fento

fento

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 16 kwiecień 2008 - 20:05

Regulacje pługa Właśnie jak będziesz miał źle ustawioną tą śrube z boku pługa to będzie Ci ściągać pług dlatego musisz licząc obroty kręcić w jedną strone i zobaczyć w orce czy jest poprawa , jeżeli nie ma cofnij śrube o tyle obrotów ile kręciłś wcześniej i próbuj tak samo kręcić w drugą strone i patrzeć podczas jazdy czy jest poprawa. Kręcenie w którąś strone musi przynieść poprawe.

#58 Share Spojler

Spojler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 09:35

Regulacje pługa ograniczniki ruchu cięgieł ustaw dość luźno żeby pług ógł swobodnie 'pływać', bo jesli ustawisz te cięgła na sztywno, każdy ruch kierownicy skończy sie odrzuceniem całego pługa w jedną ze stron, a co za tym idzie nie uda ci się skorygować krzywizny bruzdy z poprzedniego przejazdu....to taka mała rada

PS.Ustawianie pługa to głównie kwestia szczęścia, raz uda się za 2-3 razem a raz zrobisz hektar zanim będzie ok. tak więc życzę cierpliwości.Szczególnie jeśli orze się ciągnikiem z mało dokładnym podnosnikime :
Dostawcą mocy jest...Case

#59 Share rozal22

rozal22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 370 postów

Napisany 23 kwiecień 2008 - 12:04

Regulacje pługa Praktyka czyni mistrzem B)
jeśli ma EHR i wzdłużny otwór to pestka podczas ustawiania pługa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Przemek15

Przemek15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 04:36

Regulacje pługa A może ma ktoś po prostu zeskanowaną instrukcję do pługa jakiegokolwiek? :lol: Najlepiej do najprostszego bez regulacji szerokości orki. Wszyscy oczywiście się staraliście (nie licząc Dyczkowskiego), ale jakoś nieco chaotycznie powychodziło

pozdro :D