Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

rozal22    19

słuchaj ciężko

nie ma foty i....

Ustaw go sobie na kółku z tyłu na taką głębokość jaką chcesz (wiadomo)a na tuz śrubę załóż w otwór ten szerszy

Jeśli masz EHR to będziesz miał BDB go ustawić

Co do ramion podnośnika musisz je ściągnąć w prawo patrząc od tyłu

a na pługu też ściągnąć go w prawo i skręcić żeby brał jak najwięcej

(ta pomoc to jest w ciemno bo nie ma fotki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2
słuchaj ciężko

nie ma foty i....

Ustaw go sobie na kółku z tyłu na taką głębokość jaką chcesz (wiadomo)a na tuz śrubę załóż w otwór ten szerszy

Jeśli masz EHR to będziesz miał BDB go ustawić

Co do ramion podnośnika musisz je ściągnąć w prawo patrząc od tyłu

a na pługu też ściągnąć go w prawo i skręcić żeby brał jak najwięcej

(ta pomoc to jest w ciemno bo nie ma fotki)

To jest Ursus 1012, czyli 80-dziesiątka z turbo. Czyli ściągnąć go do zaoranego, czy do niezaoranego, lemiesz pierwszej skiby, ma nie wchodzić wogóle w bruzde która już jest, bo może ja muszę na wieżyczce śruby przestawić ?

Fotka ma być samego pługa, czy z ciągnikiem podczas orki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tak czytam i nie wiem w czym problem. ustaw tako samo szerokość skiby pierwszej jak i pozostałych, wypoziomuj pług i w pole


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4

Trudno będzie wytłumaczyć to tak w słowach. Moim zdaniem najpierw powinieneś ustawić go tak aby sam pług "szedł" prosto za ciągnikiem. Polega to na ustawieniu płozów względem bruzdy. Im mniej płoza dusi na bruzde tym bardziej skiba podoruje i ściąga ciągnik jak również wtedy gdy płozy zbyt mocno duszą na bruzde wtedy skiba nie bierze tyle ziemi ile powinna i ciągnik też będzie ściągać. Nie wiem jak jest przy Twoim pługu ale powinna być w nim jakaś śruba rzymska którą reguluje sie kąt brania skiby. Pokombinuj w czasie jazdy i reguluj w jedną lub drugą strone aż zauważysz że pług "idzie" idealnie prosto za ciągnikiem a cięgna dolne są luźne i nie naciągnięte. Wtedy ustaw pierwszą skibe przesuwając pług w prawo lub lewo na zawieszeniu do ciągnika (też powinna być jakaś śruba rzymska lub coś podobnego) tak aby brała tyle ziemii ile pozostałe skiby, no i oczywiście w razie potrzeby rozkręcić lub skręcić łącznik górny.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Teraz niby jest ok, ale mam napięte cięgna dolne i zużywają się nierównomiernie lemiesze szczególnie pierwszy w porównaniu z resztą jest zjechany.

 

,,tak czytam i nie wiem w czym problem. ustaw tako samo szerokość skiby pierwszej jak i pozostałych, wypoziomuj pług i w pole'' - z boku na pługu jest śruba rzymska i z tego co mi wiadomo jeśli źle się ją ustawi to elementy robocze będą się szybciej zużywały(orał będzie o k, ale będzie np ciężko szedł w ziemię i szybko się wycierał), wyczytałem, że śruba rzymska między ciągnikiem a pługiem powinna być prosto, a nie ściągać na boki - u mnie idzie w prawo patrząc z pozycji kierowcy, być może muszę wieżyczkę przestawić na śrubach które ją do pługa mocują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4

Właśnie jak będziesz miał źle ustawioną tą śrube z boku pługa to będzie Ci ściągać pług dlatego musisz licząc obroty kręcić w jedną strone i zobaczyć w orce czy jest poprawa , jeżeli nie ma cofnij śrube o tyle obrotów ile kręciłś wcześniej i próbuj tak samo kręcić w drugą strone i patrzeć podczas jazdy czy jest poprawa. Kręcenie w którąś strone musi przynieść poprawe.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

ograniczniki ruchu cięgieł ustaw dość luźno żeby pług ógł swobodnie 'pływać', bo jesli ustawisz te cięgła na sztywno, każdy ruch kierownicy skończy sie odrzuceniem całego pługa w jedną ze stron, a co za tym idzie nie uda ci się skorygować krzywizny bruzdy z poprzedniego przejazdu....to taka mała rada

 

PS.Ustawianie pługa to głównie kwestia szczęścia, raz uda się za 2-3 razem a raz zrobisz hektar zanim będzie ok. tak więc życzę cierpliwości.Szczególnie jeśli orze się ciągnikiem z mało dokładnym podnosnikime :


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

Praktyka czyni mistrzem B)

jeśli ma EHR i wzdłużny otwór to pestka podczas ustawiania pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

A może ma ktoś po prostu zeskanowaną instrukcję do pługa jakiegokolwiek? :lol: Najlepiej do najprostszego bez regulacji szerokości orki. Wszyscy oczywiście się staraliście (nie licząc Dyczkowskiego), ale jakoś nieco chaotycznie powychodziło

 

pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

No właśnie, konkretów łatwych i prostych do zrozumienia nie ma.

Najlepiej zrobić projekt trójwymiarowy i po kolei tłumaczyć co i jak. To by każdy nawet niezbyt mądry rolnik zrozumiał. Może się w to pobawię, ale wądpie. Mam słomiany zapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiu95    9

Nie wiem czy w dobrym temacie, ale nie wiedziałem gdzie to napisać.

mam pytanie: Czy jeśli kupiłem pług Unii Grudziądz 3-skibowy to czy to ramie boczne żeby tam zachaczyć kolczatkę czy coś to powinienem dostać czy to muszę dokupić?? bo mocowania są przy pługu a ramienia nie ma i nie wiem czy mam jechać do dealera żeby mi to dał czy nie?? Proszę od szybka odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

nie jestem pewien, ale raczej ramię do wału to OPCJA - wiec jesli nie zazyczyles sobie wyraznie ze chcesz kupic ramie razem z plugiem to wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlado    0

Witam.

Zdużą nadzieją przeczytałem wszystkie posty na temat ustawienia pługa. Też kupiłem stary pług 2 skibowy do mego starego T25. Nigdy wcześniej nie pracowałem w rolnictwie. Motałem się z ustawieniem tego pługa. Pytałem się doświadczonych rolników. Ale ich odpowiedź była taka jak większości z Was. Ustawia sie łącznikiem górnym i prawym wieszakiem oraz kołem podporowym, względnie szerokość pierwszej skiby. Rusek miał nadal cięzko i orka nie wychodziła równo, było widać poszczególne przejazdy. Dopiero gdy wpadła mi wręce oryginalna instrukcja obsługi i po jej przeczytaniu kilku linijek doznałem pełnej informacji. Jest jeszcze regulacja wałem wykorbionym. Wtedy to zrozumiałem, że do prawidłowego ustawienia pługa jest potrzebny dobry stan płozy (nazywają niektórzy też stopką) ostatniego korpusu. Jest ona dłuższa od pierwszej. Jest to bardzo ważne gdyż pokręcając regulacją wału wykorbionego reguluje się siłę nacisku bocznego właśnie tej płozy na ściankę bruzdy a to powoduje, że tył pługa odchodzi lub przybliża się do części zaoranej lub w stronę calizny. Jeśli wykorbienie wału kierujemy w stronę ciągnika to siła nacisku tyłu pługa a zatem powierzchni bocznej płozy ostatniego korpusu na ściankę boczną bruzdy maleje i tył pługa w czasie orki odsuwa się w stronę calizny co powoduje nam ciężkie prowadzenie ciągnika w bruździe, przednie koła musimy mieć skierowane w stronę caliżny i ciągnik pracuje bardzo ciężko. Jeśli natomiast regulacją wału wykorbionego będziemy pokręcać tak by wykorbienie przesuwało się w stronę tylną pługa będzie to powodowało zwiększenie nacisku płozy ostatniej skiby na ściankę boczną bruzdy i odpychanie tyłu pługa w stronę zaoranego pola. Są to prawa fizyki i ich nie zmienimy a wykorzystując możliwości regulacji to i orka wyjdzie jak trzeba i kierownicę w ciągniku w czasie orki trzymam jedną ręką i mój rusek spali mało paliwa. W moim pługu wykorbienie wału wykorbionego mam ustawione w pochyleniu lekko do tyłu. Przednie koła ciągnika swobodnie i prosto idą w bruździe, pług idzie lekko w jednej wzdłużnej linii za ciągnikiem - mimo, że są duże luzy na czopach cięgieł - za pługiem pozostaje prosta bruzda, nic nie jest naciągane łańcuchami cięgiel dolnych. Jeszcze raz zaznaczam, bardzo ważny jest stan ostatniej płozy w pługu zagonowym.

 

Jeszcze jedno. Może ktoś z Was może mi udostępnić instrukcję obsługi do czeskiej sadzarki dwurzędowej chwytakowej Właśnie zakupiłem takową a jest ona z roku 1980 w bardzo dobrym stanie. Sprawia mi kłopot uzytkowanie tej dźwigni co kieruje kołem podporowym, nie wiem w którą stronę i przy jakim przejeździe trzeba ją przestawiać. Proszę o kontakt na pocztę mibo55@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Ja mam 2 skibowke ustawioną elegancko na wale wykorbionym, 3 skibowy gorzej, mam chyba zam ocno na lewo przekrzywiony bo ostatnia skiba nie odkłada jak powinna i widać że płoza ,,wżera się" w scianke bruzdy. Piętki z ostantiej płozy w 2 skibówce wywaliłwm i w 3 też zrobie, bo ona słuzyła w pługach konnych do regulacji głebokości orki, żeby nie szedł za głbok oczy za płytko, a w ciagnikach mamy od tegotuz i kolo podporowe :) Pług o niebo lepiej się zagłebia szybciej znaczy się.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

Witam mam podobny problem . mam dwu skibowy pług i nie wiem jak go ustawić prosił bym o fotke jak to wygląda w T-25


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dlaczego u mnie pług obrotowy 3 skibowy, jadac w jednac strone odkladajac na prawo idzie lekko ze prawie go nie czuc a w druga odkladajac na lewo idzie bardzo Ciezko? i bardzo nierówno kryje czyli widac poszczegolne przejazdy,kazda skiba inna a wydaje mi sie ze w 90% jest dobrze ustawiony.moze jakis plug mam pogiety albo cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Może gdy jest na lewo stronę pług nie jest w poziomie?? Wyjdź z ciągnika podczas orki i stań z tyłu za pługiem i zobacz jak on wygląda.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Pług powinien być ustawiony w pozycji pionowej względem podłoża, niezależnie od głębokości orki i nachylenia pola


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Proszę o pomoc, nigdy wcześniej nie orałem , teraz ojciec zza granicy kazał mi orać pola, zaorałem 3 ha "na lipę" , a teraz mi ostatni kawałek został. Nie wiem jak ustawić pług, mój zestaw to mf 255 + 3 skibowy grudziącki, raz tył nie chce się wbić , raz przód, klasa ziemi 5, lemiesze w dobrym stanie. Czy źle ustawiony pług stawia większy opór, bo ferdek zdycha , albo w miejscu kołami kręci podczas orki na 20 cm , ciągnik ma niecałe 1000 mth po kapitalce i szerokie gumy z tyłu. :D


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja nie mam we fraugde tej tzw. piętki na ostatniej płozie ;) dobrze się prowadzi, ale czy warto ją dorobic? Jak ona miała by wyglądac i gdzie się zanjdowac z góry dzięki

Pozdrawiam Dawid777


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj