Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacje pługa

838 odpowiedzi na ten temat

#401 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 21:32

Regulacje pługa

to wiem że korbką tylko jaka szerokość jest odpowiednia chodzi o wymiar. Mam ścinacze ale co w nich nie tak skoro od rego są? Że skrzywione czy jak?

Edytowany przez kris14, 13 marzec 2015 - 09:39.
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacje pługa Dzisiaj, 13:17
  •  

#402 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2426 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 12 marzec 2015 - 21:53

Regulacje pługa

Na pierwszej musi być taka sama szerokość jak na pozostałych.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#403 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 08:36

Regulacje pługa

już pojołem o co chodzi czytając ten przyklad z listwą przylożoną do wewnętrznej strony koła tak by tył lemiesza dotykał listwy

Edytowany przez kris14, 13 marzec 2015 - 09:41.

#404 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 13 marzec 2015 - 21:46

Regulacje pługa

I super jedno mamy z głowy , co do ścinaczy to z nimi musi byc coś nie tak są zużyte ,a co za tym idzie dogięte do odkładnicy i za późno podają resztki,spróbuj położyć pług na 'piętę lemiesza ,czyli w stronę bruzdy powinno być lepiej  ,jesli to nie pomorze wymień ścinacie na nowe ,lub chociaż weź jeden i porównaj w sklepie z nowym .i jeszcze jedno czym bardziej zagięte tym lepiej,

#405 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 14 marzec 2015 - 11:09

Regulacje pługa

I super jedno mamy z głowy , co do ścinaczy to z nimi musi byc coś nie tak są zużyte ,a co za tym idzie dogięte do odkładnicy i za późno podają resztki,spróbuj położyć pług na 'piętę lemiesza ,czyli w stronę bruzdy powinno być lepiej ,jesli to nie pomorze wymień ścinacie na nowe ,lub chociaż weź jeden i porównaj w sklepie z nowym .i jeszcze jedno czym bardziej zagięte tym lepiej,

odkręce jeden ścinacz zabiore i zobacze w sklepie

#406 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 23 marzec 2015 - 22:42

Regulacje pługa

Zauważyłem że często mówicie o różnych rozwiązaniach regulacji ram trapezowych mając przekonanie że mówicie o tym samym. Ponieważ nawet AGRO-MASZ ma dwa typy regulacji z pozoru tych samych plugów powstają absurdy. Zrobiłem (na kolanie) 7 szkiców dla typowych rozwiązań różnych marek i chciałbym się podzielić może się przydadzą.

Załączone miniaturki

• WP_20150323_21_40_26_Pro.jpg
  • WP_20150323_21_40_44_Pro.jpg
  • WP_20150323_21_41_06_Pro.jpg
  • WP_20150323_21_41_14_Pro.jpg
  • WP_20150323_21_41_27_Pro.jpg
  • WP_20150323_21_42_40_Pro.jpg
  • WP_20150323_21_42_52_Pro.jpg

Edytowany przez falcon83p, 23 marzec 2015 - 22:55.

#407 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 26 marzec 2015 - 21:48

Regulacje pługa

Dobrze to wszystko rozrysowałeś ,tylko do tego powinieneś dodać opis która śruba do czego służy to by było juz super ,same rysunki nic nie znaczą  dla laika   (nie obrażając nikogo)jeśli nie będzie umiał ich zastosować w praktyce. Z tond ten temat i każdy będzie indywidualnie pytał jak ustawić choć zasady są podobne :) .

#408 Share falcon83p

falcon83p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 08:18

Regulacje pługa

Prawdę mówiąc nawet przez myśl mi nie przyszło że trzeba opisać co się stanie jak się poszczególną śrubę wydłuży lub skróci, to trzeba rozumieć, lub obserwować co się dzieje podczas regulacji.

W jednych przypadkach regulacja jest rozdzielona niezależna gdzie każda śruba reguluje inny parametr jak szerokość robocza ramy i szerokość 1 skiby (rys Vogel i Agromasz), natomiast w innych przypadkach  zmiany szerokości roboczej ramy i 1 skiby  są od siebie zależne, a w jeszcze innych układach są zsynchronizowane tak, że przy zmianie szerokości roboczej ramy szerokość 1 skiby dopasowuje się automatycznie bez konieczności korekty (jeżeli została raz ustawiona 1 skiba do rozstawu 38 to po zmianie na 50 nie trzeba jej korygować głównie w pługach typu "VARIO" - z bezstopniową regulacją szerokości).

Edytowany przez falcon83p, 27 marzec 2015 - 08:41.

#409 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 27 marzec 2015 - 21:17

Regulacje pługa

Dla mnie to proste ,ale nie wszyscy rozumieją to ,problemy pojawiają sie nawet przy zwykłym zagonowym ,stąd ten post powyżej .

#410 Share canabis

canabis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 29 marzec 2015 - 21:59

Regulacje pługa Taka sprawa, posiadam Kverneland 150 S i claas arion 620c, jak przedmówcy - w jedną stronę pług idzie dobrze i jest lekko a jak obrócę go na prawą stronę to zaczyna mi ściągać go w strone nie zaoranego i wtedy jest ciężej dla ciągnika... Niby wszystko jest ustawione równo, cięgla luźno i tej samej długości, kombinowałem z ustawieniem pierwszej skiby.. w Instrukcji mówią że pierwsza skiba musi iść jakby środkiem ciągnika ale jak dla mnie to jest za dużo i wtedy dobrze nie zarzuca pierwszej skiby. Co może jeszcze być nie tak?? Może nie tak coś z belką zaczepową w pługu, musi być ustawione równo po obu stronach? Też macie takie przypadki???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#411 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 31 marzec 2015 - 20:16

Regulacje pługa

Kolego pierwsza skiba ma brac tyle co kolejne ,a co do środka ciągnika tym się nie sugeruj tylko ustaw go tak aby płozy w bruździe pracowały równolegle do toru jazdy ciągnika (na tym to polega ,katowanie pługa),ważne aby belka zaczepowa była w poziomie przed zaczepieniem pługa ,potem robisz wszelkie regulacje i z tego co piszesz to wychodzi że masz zly poziom ,czyli jak wjedziesz w bruzdę wyreguluj ogranicznik silownika tak aby pracował w poziomie i pierwsza skiba nie zabierała więcej  przez to że pług jest pochylony bardziej na stopę lemiesza ,(odkładnicę). :)

#412 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 02 kwiecień 2015 - 11:44

Regulacje pługa

A jak koledzy ustawiacie pług na cięgnach i łączniku górnym. Ja obecnie w DF K 610 ustawiam tak aby cięgna były luźno a dopiero przy podnoszeniu się blokuj a na sztywno, łacznik górny podpięty jest na podłużny otwór.

Zastanawiam się czy jest dobre ustawienie, czasami pług jest bardzo przesunięty na lewą stronę ciągnika, jednak jest niezalażny w stosunku do nierówności na polu.  Pług orze dobrze ale zawsze może lepiej :)

w linku foto jak wyglądają cięgna u mnie

http://static.landwi...7526/vbig_1.jpg

#413 Share krzysiek96

krzysiek96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 20:12

Regulacje pługa

Dołączę się do tematu.
Mam problem z ustawieniem pługa obrotowego 3 skibowego ventzki ciągnik deutz dx90.

W jaki sposób mogę ustawić środek obrotu pługa( pług po obróceniu zostawia przerwę od bruzdy). Co zrobić aby pług nie "odpływał" w stronę niezaoranego.

Pług taki jak na tym zdjęciu:
http://www.utilajeag...e30c2c2_0x0.jpg

#414 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 15:55

Regulacje pługa Jak prawidlowo ustawic scinacze w unii obrot aby ladnie kryly

#415 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 08 kwiecień 2015 - 20:00

Regulacje pługa

Krzysiek trzeba ustawić pierwsza skibę ,a potem wykatować go tak aby szedł rownolegle za ciągnikiem ,chodzi mi o płozy ,czyli w twoim przypadku trzeba obrotnicę skrecic w strone przeciwną do odkładnic i będzie ok.W temacie jest opisane.

Sunf wydaje mi sie ze powinny być równo z górna krawędzią

odkladni ,wtedy podadzą resztki odpowiednio szybko w bruzdę ,ustawienie ich wyzej powoduje efekt odwrotny .

lukas co do ramion bocznych to zawsze mam lużne i pług czsami przybiera na zwięzłych glebach poza tym idzie równo ,co do fasolki na górze to na pochyłościach jak najbardziej wskazane bo nie wyciąga pługa z gleby ,nie mam pagórków ale pewnie sam bym tak zrobił ,wiec chyba za dużo nie poprawisz a jesli tak to się tym podziel na pewno komuś ta wiedza sie przyda .

#416 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 09 kwiecień 2015 - 07:15

Regulacje pługa

Dzięki, czyli teoretycznie mam dobre ustawienie. Dodadam tylko że płu to Tur Unii

#417 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 11 kwiecień 2015 - 16:56

Regulacje pługa Witam mam jeszcze jedno pytanie robiąc C360 z 3 skibowym pługiem ważne są ustawienia ale i prędkość jazdy. Jakim biegiem robicie i przy jakich obrotach?

#418 Share TheBociek1996

TheBociek1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 maj 2015 - 18:29

Regulacje pługa Jest jakis sposob na sprytne ustawienie kątu pługa wzgledem osi ciagnika? Przykładowo zmieniam szerokosc roboczą z 44 cm na 48cm ile w takim razie mm musze skrecic go na srubie regulacyjnej kąt? Czy trzeba to robic na oko?

Edytowany przez TheBociek1996, 10 maj 2015 - 18:30.

Wiem, że nic nie wiem.

#419 Share tre_k

tre_k

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 czerwiec 2015 - 08:50

Regulacje pługa

Panowie, nabyłem UG 1998 r. z odkłądnicami śrubowymi. Dopiero się uczę, znajomy rolnik pokazał mi jak orać, ale wykrzywiłem lemiesz, musiałem odpiąć pług wymienić. Podpiąłem i już nie idzie jak wcześniej;/ nie potrafie go wyregulować;/ nie przewraca mi skib;/ a jak przewróci to się odwracają, pierwsza skiba bierze pod samą ramę, dwie następne nic;/ tak się zakotwiczył że urwał mi sie prawy napinacz;/ jak opuszczam pług i orze ciągnik idzie jak sam chce... koła mam skręcone w drugą strone a ściąga mnie w skibę kołem. Czym to regulować? nie mogłem go wypoziomować;/ teraz odkręciłem śrubę i widze że stoi na całej powierzchni lemieszy, czy tak ma być? czy ma być pochylony?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#420 Share hilkowy

hilkowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 16:31

Regulacje pługa Witam posiadam pług Agro Masz Pj 3 ciągam go Ursusem C385 bez przedniego napędu.Podczas orki pług ściąga mi w lewą stronę patrząc od tyłu podczas zaczepienia muszę strasznie narzucać go w prawo aby na bocznym zaczepie go zabezpieczyć na lewym wieszaku zostawiam trochę luzu ale tak dziwnie łamie ciągnik z pługiem.Śrubą rzymską próbowałem na różne sposoby i nadal nic nie wychodzi zastanawiam się nad zmianą położenia wieżyczki. Może ktoś posiadał podobny problem i coś doradzi.