Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacje pługa

817 odpowiedzi na ten temat

#381 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 18:44

Regulacje pługa

Pierwsza śruba jest od szerokości pierwszej skiby. Druga od szerokości roboczej. Tak trudno pokręcić śrubami i popatrzeć co się przestawia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacje pługa Dzisiaj, 05:03
  •  

#382 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 19:21

Regulacje pługa

Pierwsza jeat tak jak kolega wyzej pisze od szerkosci 1 skiby  czyli ustawienia pierwszego korpusu wzgledem koła 

a druga od nodchylenia korpusow w zgledem kierunku orki aby uzyskac odpowiednie układanie skib [zmienia sie wtedy też nieznacznie szerkośc skiby] a to jakby drugoplanowa sprawa

Ten pług niema regulacji wario

Edytowany przez GoRAL1, 21 styczeń 2015 - 19:23.

#383 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 24 styczeń 2015 - 12:08

Regulacje pługa

Pierwsza jeat tak jak kolega wyzej pisze od szerkosci 1 skiby  czyli ustawienia pierwszego korpusu wzgledem koła 

a druga od nodchylenia korpusow w zgledem kierunku orki aby uzyskac odpowiednie układanie skib [zmienia sie wtedy też nieznacznie szerkośc skiby] a to jakby drugoplanowa sprawa

Ten pług niema regulacji wario

Dzieki za odpowiedz.

#384 Share kamilblasiak

kamilblasiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 styczeń 2015 - 18:43

Regulacje pługa

Panowie, jakie macie odstępy pomiędzy końcami odkładnic? Mam kverneland ld 85 z długimi odkładniami i przedpłóżkami, ustawiony na 18". Problem miałem taki, że nie równo układały mi się skiby. Po regulacji (naciągami od tyłu odkładni) powiedzmy, że wyrównałem wszystkie odstępy jednak dalej nie jestem do końca zadowolony... Jaki kąt, odstępy powinny one mieć? Mniemam, że jest to zależne od warunków glebowych: klasa IV, IVb. No i przedpłóżki nawet przy niewielkiej wysokości ścierniska potrafią sie cały czas zapychać, jakie są wasze doświadczenia z tym? 

Edytowany przez kamilblasiak, 26 styczeń 2015 - 18:47.

#385 Share kamilblasiak

kamilblasiak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 11:18

Regulacje pługa

Jeszcze jedno pytanie, jak prawidłowo ustawić przedpłóżki? Na ile cm powinny wchodzić w ziemię? Orze na 24cm

#386 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 31 styczeń 2015 - 12:42

Regulacje pługa

Ja swoje ustawiam 10cm wyżej nad  lemieszem i się nie zapycha nic nawet na poplonach.

#387 Share zibi16245

zibi16245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 16 luty 2015 - 19:43

Regulacje pługa

Witam panowie mam klopot mam plug dwuskibowy orlik  czyli 2x25 i bardzo ciezko idzie mam nowe lemesze z tym szpicem i lemisze dobrze leza ale to nie jest to meczy mnie ta sruba co jest z przodu pluga na klucz 24 i o ona ma za zadanie?chodzi mi o ta srube co jest widoczna na trzecim obrazie  http://olx.pl/oferta...7-ID6HEIz.html 

#388 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 16 luty 2015 - 21:35

Regulacje pługa

Wstaw poprawny link albo opisz gdzie ta sruba jest.

#389 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 17 luty 2015 - 18:29

Regulacje pługa

Witam pług orlik ma szerokość 2x 33 ,a ta śruba to regulacja kąta pługa czyli po ustawieniu pierwszej skiby na odpowiednią szerokość regulujesz ta na 24 klucz tak aby pług szedł w osi ciągnika i równolegle do jago toru jazdy .

#390 Share 1210

1210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 17 luty 2015 - 19:04

Regulacje pługa

Witam panowie mam klopot mam plug dwuskibowy orlik  czyli 2x25 i bardzo ciezko idzie mam nowe lemesze z tym szpicem i lemisze dobrze leza ale to nie jest to meczy mnie ta sruba co jest z przodu pluga na klucz 24 i o ona ma za zadanie?chodzi mi o ta srube co jest widoczna na trzecim obrazie  http://olx.pl/oferta...7-ID6HEIz.html 

pokrec w jedną stronę będzie ci ściągało w stronę zaoranego, przekręć w drugą strone będzie ci ściągało ciągnik w stronę nieoranego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 364 postów

Napisany 20 luty 2015 - 16:13

Regulacje pługa

Mam takie pytanie w kwestii ścinaczy listwowych. Używam pługa grudziądzkiego wyposażonego w ścinacze i zastanawiam się, czy do orki ugoru nie lepiej będzie je odczepić, jak myślicie? Inna sprawa, że to raczej nie będzie łatwe zadanie, bo pług ma już ze 30 lat a ścinacze są w nim od nowości nigdy nie zdejmowane.

Drugie pytanie, to jakby ktoś mi wytłumaczył do czego właściwie służy boczna korba, którą zmienia się pozycję całego pługa w lewo i w prawo (do czego służy ta regulacja) oraz do czego służy śruba znajdująca się z przodu pługa na samym środku. Jak odpowiednio je wyregulować?

Edytowany przez KlimekPL, 20 luty 2015 - 16:15.

#392 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 20 luty 2015 - 18:39

Regulacje pługa

Ta korba prawo-lewo służy do regulacji szerokości pierwszej skiby aby brała tyle co kolejne, a śruba do regulacji (swoimi słowami mówię) kąta pod jakim pług idzie, żeby szedł prosto za ciągnikiem, równolegle do bruzdy.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#393 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 20 luty 2015 - 18:41

Regulacje pługa

Do ugoru ścinaczy nie ściągaj lepiej się zaorze a tak wszystko będziesz miał na wierzchu,boczna korba słuzy do regulacji pierwszej skiby czyli ustawiasz nią szerokość roboczą od bruzdy tak aby obie,lub wszystkie pracowały na tej samej powierzchni pola to jest przydatne w momęcie np. jak chcesz pochylić pług na ostrą skibę

#394 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 16:28

Regulacje pługa Plug unia ibis xl 3+1 posiada 2 sruby do regulacji

sruba od strony silownika/ciagnika odpowiada za co? Moze ktos podrzucic instrukcje

W innych modelach jest widze ze jest tylko jedna i rama jest inaczej zamontowana do wiezyczki

Edytowany przez Sunf, 06 marzec 2015 - 16:33.

#395 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 23:04

Regulacje pługa

Jadna służy do regulacji pierwszej skiby druga do ustawiania kąta pługa w osi ciągnika tak jak w wersji LS

#396 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 360 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 19:22

Regulacje pługa

Zwiększyłem rozstaw na max w pługu Frost Atlantic

34a60c16ee03b0d6med.jpg

czy tę kotkę  (zaznaczoną) też muszę przestawić na najszerszy "stopień" była na przedostatnim. Tą kostką zmienia się kąt ustawienia skiby względem osi ciągnika?

331b3337c69dfdd6med.jpg

Edytowany przez Nowy81, 08 marzec 2015 - 19:23.

#397 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 21:17

Regulacje pługa

Teoretycznie tak jesli w ten sposób jest regulowany ,ze szerokość zmieniasz odstępem skiby od skiby wydłużając go ,to kąt zmieniasz tym własnie kamieniem ,pierwszy raz widzę takie rozwiązanie ale moze dobre i proste ,choć pozbawione płynnej regulacji ,spróbuj bez przestawiania jak bedzie ciągnik ściągać to przestaw na maxa szeroko,i zobacz co sie dzieje .Mi wydaje się że w nim sa zakresy ,czyli na każdym skoku kamienia jest regulacja długości (szerokości roboczej )to tak jak bys podzielił długość ramy  na cztery  (zakładamy że rama ma 40cm zakresu na suwaku słupicy co daje 10cm na każdy bok kamienia )

#398 Share Damianb89

Damianb89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 09:51

Regulacje pługa Witam mam problem gdy orze po ziemniakach lub pole bez obornika bo jak wiadomo nie na wszystkie pola obornika starczy jest pięknie dokrywa ładnie lecz gdy wiade na pole z obornikiem pojawia się niedskonałość obornik jest niedokryty a dokładniej wygląda to tak że jest odrzucony z ziemią a nie odwrucony i przykryty. Pomysły co jest tego przyczyną co ustawić lub przestawić?
Przepraszam za to że jedno pod drugim ale przypomniało mi się dodam że to 3 skibowy pług zagonowy podczepiany pod C-360. Cięgna mają być sztywno czy luźno bo ja mam na sztywno? Jak poziomować pług wiade w bruzde kołami i pług ma być postawiony na ziemi czy już w ziemi i po czym poznam że jest ok poziomo? I jak zmierzyć szerokość pierwszej skiby by była taka sama jak 2 lub 3?

#399 Share kojot629

kojot629

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo gitara

Napisany 12 marzec 2015 - 10:10

Regulacje pługa

wieszaki powinny byc luzno zeby plug kopiowal teren a nie ciagnik, poziomujesz jak plug jest juz w ziemii. A to ze odrzuca zamiat przykrywac to wina nie tylko zlego ustawienia ale tez tych badziewnych odkladni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 12 marzec 2015 - 20:00

Regulacje pługa

Pierwszą skiba ustawiasz korba pozioma na wiezy pługa ,jak byś poczytał temat to byś wiedział ,co do złego przykrywanie resztek to napisz czy masz przy odkładnicy ścinacze ,jesli tak to w nich tkwi problem że nie wrzucają wierzchniej warstwy gleby wraz z obornikiem w bruzde ,lub czy masz przedpłużki jesli tak to na jakiej głębokości ustawione względem odkładnicy.