Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacje pługa

832 odpowiedzi na ten temat

#361 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 26 październik 2013 - 10:41

Regulacje pługa Pług powinien być równolegle do podłoża. Jakieś odchyły są nie wskazane. Jeśli ziemia jest w odpowiedniej kulturze. bez problemu osiągniesz dobry efekt z pługiem ustawionym w poziomie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacje pługa Dzisiaj, 01:56
  •  

#362 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 październik 2013 - 12:27

Regulacje pługa Popiera, przedmówcę, pług poziomo do ziemi jeśli lemiesze też są poziomo, gwarantuje to równe odcinanie ziemi przez lemiesze i po części dłuta(jeśli są). Pług ustawiony na czuby(czyli na lewo) będzie wyorywał ziemię gorszą a w skrajności, np. na piachach martwicę.
Pług prosty czyli nigdzie nie pogięty i z nie za bardzo wydartymi elementami roboczymi może ustawić każdy mający choć odrobinę pojęcia o orce.

Edytowany przez Junkers, 26 październik 2013 - 12:29.

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#363 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2187 postów

Napisany 26 październik 2013 - 18:35

Regulacje pługa Tak thor dokładnie tak ustawiasz pług ,ale koledzy powyżej mają rację powinien pracować w poziomie ,choć gleby są różne i każdy ustawia wg. potrzeb ale trzeba uważać na głębokość orki szczególnie na glebach lekkich.

#364 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 październik 2013 - 21:54

Regulacje pługa Na ziemiach ciężkich np rędzinach czasami nie ma innej możliwości jak głębsze ustawienie przedniego pługu lub nadania na dzioby lemiesza. A jak jest bardzo źle na polu np tak jak teraz po burakach to zostawić i się nie męczyć - czekać na deszcz lub śnieg:) Jednego roku ciągnikiem 75KM orałem na 2x40cm pługami i miał ciężko, efekt mizerny a ile paliwa poszło - bryła na bryle i nie równo. Sąsiad zostawił, nie orał przyszła zima a z nią śnieg - później patrzę w grudniu po świętach ładnie się zrobiło a jak pięknie mu się wyorało:)

#365 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 28 październik 2013 - 09:09

Regulacje pługa OK pług ustawiłem już sobie w moim odczuciu bardzo dobrze. Pojawił się jednak inny problem a konkretnie gdy pług podniosę to jego tył jest nisko, że zahacza czasem o podłoże przy cofaniu

#366 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 28 październik 2013 - 09:38

Regulacje pługa Sruba centralna(lacznik) na ciagniku jest zalozona za wysoko, opusc na nizsza dziure, albo na plugu.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#367 Share lukszat

lukszat

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 22:15

Regulacje pługa Jak ustawić prawidłowo punkt ciągu w pługu Vogel noot m 950. Jaka powinna być długość wrzeciona regulującego poziome nastawienie pługa przy danej szerokości orki może ma ktoś jakieś tabele z instrukcji obsługi.

#368 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 01 czerwiec 2014 - 19:07

Regulacje pługa http://www.vogelnoot...zawieszane.html
Zadzwoń i zapytaj

#369 Share karol19920

karol19920

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 13 sierpień 2014 - 18:37

Regulacje pługa Witam wszystkich. Otóż ostanio nabyłem pług obracalny akpila km80 3+. Chciałbym się was jak poprawnie wstępnie ustawić ten pług ponieważ mam pierwszy raz do czynienia z obrotówką, a w instrukcji jest tyle co nic. Pług ma pracować z belarusem 1025.4. A tak nawiasem czy to dobry wybór do tego ciągnika? Co o tym sądzicie?

#370 Share lanos1781

lanos1781

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:05

Regulacje pługa Witam.
Mam 4kę overum na hydraulice.
Jak się reguluje szerokość pierwszej skiby?
Pług ma wierzyczkę jak ten z foto z ogłoszenia http://olx.pl/oferta...html#79f43b0671 Czy trzeba luzować te objemki trzymające belke zaczepową i ja przesuwać?
Kurde strasznie to upierdliwe,bo nawet polskie plugi miały śrubę i korbkę, którą się przesuwało cały plug na boki względem belki.

Załączone miniaturki

• 138567629_1_644x461_plug-overum-przasnysz.jpg
  • 138567629_2_644x461_plug-overum-dodaj-zdjecia.jpg

Edytowany przez lanos1781, 28 sierpień 2014 - 21:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:11

Regulacje pługa No niestety ten typ tak ma... Luzujesz i przesuwasz belkę. Nowsze wersje widziałem już z regulacją hydrauliczna.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#372 Share lanos1781

lanos1781

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:27

Regulacje pługa A można jakoś to na sucho ustawić względem ciągnika?Bo w polu to troszkę mało wygodne.
Tzn. zmierzyć odległość między,,skibami" tylko jak ta odległość wykorzystać w regulacji pierwszej skiby?Bo w polu to wiadomo,ale na podwórku idzie to ustawić?To powinna być odegłość miedzy plozą pierwszej skiby do wew. tylnej opony ciągnika?

#373 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 28 sierpień 2014 - 21:44

Regulacje pługa Najlepiej w polu będziesz widział ile potrzeba. Wiedziesz, zobaczysz, wyjedziesz. Ograniczniki na ramionach będziesz miał poluzowane więc poluzujesz belke zaczepową i przesuniesz mniej więcej ile trzeba. Jak nie to w domu jak odczepiony na oko tyle ile potrzeba.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#374 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 09:13

Regulacje pługa Mam podobny plug bez hydrauliki a znajomy ma taki sam. Belke ustaw na srodku ale przed wjazdem na pole nic nie rusz moze bedzie dobrze.
Tak jak @romek mowi na odciagach moze cos trzeba bedzie lekko przesunac.
Kolko przestaw lepiej miedzy 3 a 4 skibe zeby szlo za kolem ciagnika bo na koncu to nie jest dobre rozwiazanie.
Korbke na poczatek ustaw pionowo do gory, ja tego nie ruszam prawie wcale.
Dobre to sa plugi ale wolal bym juz 3ke w obrocie niz 4ke w zagonie.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#375 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:37

Regulacje pługa Panowie ja mam problem z moim pługiem. Jest to samoróbka 5 skib, ale odkłada równo, nie idzie poznać poszczególnych przejazdów czy skib. Otóż problem jest taki że nie kryje za dobrze. Orzę dość głęboko jak na moje ziemie bo 22-25cm, już głębiej się nie da bo żółto na polu będę miał. Pług jest ustawiony dobrze, ciągnika nie ściąga, jak wjadę w bruzdę to kierownice można puścić i się utrzyma w bruździe ale co z tego jak mam słomę na wierzchu. Wiecie co mogę poprawić? W pługu nie ma ścinaczy ale ojciec nie chce założyć bo mówi że się będzie zapychało..

#376 Share lanos1781

lanos1781

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:43

Regulacje pługa No właśnie jutro będe kombinował.Odciągi zrobię na równo (tak tutaj wszyscy piszą,aby pług szedł równo za ciągnikiem).Dlatego tą belką będę ruszał bo u mnie jest na środku ustawiona i właśnie ,,odciągami" naciagałem pług ale niezbyt póżniej to szło w polu.
Kółko ktoś wcześniej przerabiał z metalowego na gumowe.
Nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest na końcu ramy przystawka przykręcona i nie ma możliwości aby ją przykręcić bliżej.

A jeszcze z przodu patrząc na pług to po prawej stronie jest przykręcona belka do ramy wieloma śrubami (4sztuki) i jest tam naklejka z jakimiś rozstawami chyba 400 i 600 (tylko nie wiem jaki to może mieć wpływ i na co.Bo szerokość orki przestawia poprzez przestawienie całej skibi na ramie w otworach..Kąt pługa na boki tą rączką przy belce.A te śruby nie wiem na co.

#377 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 18:04

Regulacje pługa

Panowie podpowie mi ktoś bo mam mały problem. W huardzie nawet na śrubach 5.8 jak uderzy kamień to ścina się śruba ale i pęka końcówka lemiesza z dłutem. Rozumiem że są za bardzo zahartowane, i czy takie odhartowanie by coś pomogło ?  drugi problem to taki że ma problem z wejściem pługa w ziemie, najpierw okazało się że płozy za bardzo wystawały i one go trochę trzymały i przycieliśmy je, ale problem nadal, w mniejszym stopniu co prawda ale występuje. Nie wiem czym to wyregulować? podłożyć coś pod lemiesz czy pod dłuto żeby bardziej były skierowane w ziemie czy co ?bardzo prosze o pomoc 

#378 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 17 styczeń 2015 - 13:49

Regulacje pługa

Witam

Posiadam plug 3 skibowy obrotowy overum taki jak w ogłoszeniu

http://allegro.pl/pl...4961397784.html

Mam problem z ustawieniem szerokości roboczej pluga.

Gdy zwiększam szerokość roboczą (regulując te dwie śruby widoczne na drugim zdjęciu w ogłoszeniu) zwiększa się kąt i teoretycznie szer. rob. jest większa, ale cały plug przesuwa się w prawo i 1-szy korpus idzie za kołem ciągnika i po prostu nic nie robi. Próbowałem ustawiać według tabeli i dzieje się to samo.

Miał ktoś podobny problem?

Edytowany przez Radek88, 17 styczeń 2015 - 13:50.

#379 Share Zbyszek1962

Zbyszek1962

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 styczeń 2015 - 21:30

Regulacje pługa

Witam.Według mnie ten pług nie ma regulacji szer. orki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share Radek88

Radek88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 17:32

Regulacje pługa

Witam.Według mnie ten pług nie ma regulacji szer. orki

Witaj

Jeśli tak to co się robi tymi dwoma śrubami widocznymi na drugim zdjęciu. 

Jestem pewien ze reguluje się nimi szer. roboczą.