Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
John232017    1

Witam

podłączę się do tematu otóż kupiłem pług lemken obrotowy 3 skibowy na starej ramie. Nie mogę z nim dojść do ładu jedna strona orze ładnie druga źle. Skiby orają ale zbyt plytko. Pług jak wchodzi w ziemie tak jakby się pochylał i nie ma chyba kąta a druga strona prawidłowo. Ramiona przy ciągniku ustawione są równo. Są jakieś regulacje ale nie wiem co od czego. Wszystkie intrukcje i ustawienia dostepne na necie są od nowszych typów a ja jestem kompletnie zielony bo to mój pierwszy pług obrotowy. Może ktoś bedzie w stanie mi pomóc. Dzieki wielkie z góry.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John232017    1

oto onpost-160595-0-89441800-1441461977_thumb.jpg


to jest pierwsza regulacja chyba do obrotu

 


a to chyba druga

 


Dodam jeszcze że na stronie która źle orze są nowe lemierze ale ja ich nie zakładałem, a na tej co dobrze orze są strare przydarte ale idzie dobrze. Może ktoś wie co jest grane?

post-160595-0-73703300-1441462185_thumb.jpg

post-160595-0-22745700-1441462322_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8606    0

witam sorry że nie w temacie ale może ktoś pomoże.

chcę kupić pług kverneland 3 skibowy (16") obrotowy na resorze  mam jednego upatrzonego ale nie ma on tabliczki znamionowej i nie wiem jaka jest data produkcji. Może ktoś się orientuje w jakich latach produkowali te pługi. Cechy szczególne :

1- pierś trójkątna na 1 śrubę

2 - płozy prostokątne

coś podobnego do tego

http://olx.pl/oferta...html#db188cd1e0


Zakupiłem pasę JD 575 i potrzebuję instrukcję obsługi. Może ktoś takową posiada? Będę wdzięczny za pomoc.
Mój e mail: marek180686@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John232017    1

Nie idzie właśnie bo jedna sie toczy prawidłowo a w drugą wisi. Chodziłem caly dzień wokół tego pługa aż mnie głowa rozbolała ale odkryłem że te nowe 3 lemiesze nie są od lemkena jest w nich czwarty otwór i zaspawana śruba :blink: czy to może być przyczyna ??? I czy wymiana na lemkenoskie pomoże???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

Witam. W tym roku xakupilem plugi obrotowe krone mustang.

Obracaja elegancko. Kryja rowno .
A jest taki problem gdy oram na prawa strone to plugi sa ustawione elegancko... kolo z tylu i przod na śrubieskretnej i opuszczam podnosnik do samego dolu to plugi oraja rowno... a gdy na takim samym ustawieniu sroby i kola podporowego oram na lewa strone to przod plugow idzie w ziemie prawie po rame.... i musze plugi trzymac na pompie zeby dobrze oraly na lewa strone....
Czy ktos z was sie z tym spotkal?

Dodam ze ramiona w traktirze ustawione rowniutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Lemiesze nie mają wpływu jedynie zmieniasz wysokość kółka z jednej strony . Ta regulacja ze zdjęcia to pewnie ustawienie krańcowe i w momecie przerobienia pługa na siłownik ,(bo to pług obracany ręcznie)uległo zniszczeniu ,.Druga rzecz to na korpusach skib masz regulacje kata natarcia lemieszy i zauważyłem że się róznią obie strony ,ta strona na której stoi pług ma odkładnie pochylone do dołu i ta strona orze na pewno lepiej ,a ta do góry ma odkładnie ustawione bardziej poziomo.napisz jeszcze czy masz luzy na obrotnicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pewnie orzesz na regulacji kopiującej i masz jeden naciag dłuższy od drugiego przy ramionach ciągnika ,pług się przesuwa na bok i nie reaguje na nacisk łącznika górnego, bo to po przesunięciu sie skraca  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandit1945    5

No lancuchy mam skrecone do konca a mimo to jeden jest triszke dluzszy od drugiego... bo sa wyciagniete...
Ale to mialo by takie znaczenie??
Przeciez plug sie przesunie troszke w bok ale gorna sroba zostaje w takiej samej dlugosci a to na niej ustawia sie glebokosc przedniego korpusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John232017    1

No to się nie źle nadziałem :( Zgadza się Tomasz ta strona pięknie orze. Jak ruszam wieżyczką góra dół to bardzo mały praktycznie nie ma. Pytanie czy da się to doprowadzić do stanu użytecznego??


jest jeszcze ta regulacja ale nie wiem do czego ona służy

 

post-160595-0-89367900-1441535278_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

A jak masz ustawienie tych śrub z jeden i drugiej strony tu nie daleko siłownika które ustawiają przechył korpusów pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Oczywiście że się da ,co do luzu wieży to chodziło mi o luz na boki ,czyli jak pług stoi odczepiony to czy obrotnica się kreci w jedną i w druga ,to pozwoli nam ustalic czy regulacja jest sprawna .mozna ją przerobić wspawując łapę (ogranicznik) przy siłowniku a na bokach odboje ze śrubami regulacyjnymi ,wtedy ustawisz precyzyjnie pochylenie .To jedno ,ale najpierw wyreguluj te trzy korpusy aby lemiesze wchodziły też pod kątem  to powinno dużo pomóc .Regulacja która pokazałeś  sluży do ustawiania pługa rownolegle za ciągnikiem i jest połączona z ustawieniem pierwszej skiby czyli te otwory na końcu ,ślizg i śruba z boku są ścisłe ze sobą połączone ,jeśli pierwsza skiba zabiera tyle co pozostałe ,a pług nie sciąga na boki to tego nie ruszaj .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jesli śruby są dobrze ustawione i orze równo to pozostaje tylko długość dłuta w lemieszu ,może jest ostrzejszy i dlatego go wciąga ,to chyba jedyna opcja ,lub szwankuje hydraulika w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Śruby ustowione sa rowno... sprawdzalem i regulowalem to.

To nie tak że śruby są równo i będzie dobrze reguluj w miarę potrzeby bo przecież mogą być luzy na ramionach czy gdzie indziej i wychodzą problemy dlatego reguluj w miarę potrzeby a nie na równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pytanie czy ten pług jest w ogóle prosty. Ktoś założył nowe lemiesze na stronie, która źle orze bo tez miał problemy. Nowe lemiesze nic nie dały i uszczęśliwił tym cackiem ciebie. Po co w ogóle kupować taki złom. Niestety inaczej się tego nazwać nie da. Do huty go zawieź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John232017    1

Na to wychodzi hubertuus. Chętnie bym to zrobił tylko pieniadze sa wydane. Tomasz troche pomogło tylko nadal brakuje mu na tej gorszej stronie pochyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pozostaje Tobie przestawić go na tej obrotnicy tak aby ta strona co nie idzie w ziemię była bardziej pochylona ,jak na ostrą skibe ,tylko wtedy musisz przestawic tez druga strone aby było równo i potem ustawić szerokość pierwszej skiby ,Napisz czy regulacja działa (te dwie śruby na zdjęciu?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Witam! Mam takie pytanie dotyczące regulacji pługa obrotowego. Dysponuję zetorem 5340 i zakupiłem do niego Kvernelanda VD 85 ustawiony jest na 3*40 cm. W czasie wykonywania orki ściąga mi ciągnik w kierunku zaoranego pola. Poczytałem trochę i znalazłem artykuł mówiący o konieczności zgrania rozstawu kół tymczasem mój ciągnik ustawiony jest następująco z tyłu ma 100 cm a z przodu 130 cm rozstawu. (Cięgna mam ustawione równo i na luzie) Czy to może być powodem ściągania? Dodaję link do tego artykułu i filmiku.

 http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/orka-jak-dobrze-ustawic-plug-obrotowy,59582.html

https://www.youtube.com/watch?v=7055VsDNnWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Masz źle ustawiony punkt ciągu. Płozy korpusów nie są ustawione idealnie zgodnie z kierunkiem jazdy. Tyle razy o tym mowa była ale jak widać nie dociera. Dla mnie to szok, że większość młodych rolników pługa ustawić nie umie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A powiedz geniuszu gdzie ty się nauczyłeś pług ustawić? Niestety nie każdy ma się kogo poradzić i gdzie się tego nauczyć. Dlatego pytam się tutaj żeby głupot nie robić. Ja też czasem jestem w szoku słuchając pewnych teorii doświadczonych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja na polu się nauczyłem. Nikt bardzo mi nie pokazywał. Po prostu wystarczy popatrzeć i logicznie myśleć. Doszedłem do takiej wprawy, że orząc tydzień temu pole które od końca lipca deszczu nie widziało (padało raz w końcu sierpnia 4 godziny i raz we wrześniu też ze 4). Sąsiad ojcu gratulował, że tak pole poorałem w takich warunkach, że nawet skiby nie widać.

O ściąganiu ciągnika w stronę calizny lub zaoranego piszą tu na co drugiej stronie. Nie trzeba pytać tylko uważnie czytać. Lub stanąć z tyłu za traktorem i pługiem i popatrzyć dlaczego ściąga.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

Najprościej to ustaw w ten sposób weź łatę czy równą deskę i przyłóż wzdłuż płozy masz tak ustawić żeby szła wzdłuż kierunku jazdy i ciągnika nie wiem czym tam możesz regulować albo śrubą rzymską albo zwykłą na boki albo przestawiasz sworzeń w otworach,przód pługa nie przestawiasz tylko tył pługa w lewo czy prawo jeżeli zmieniasz szerokość orki to za każdym razem musisz to przez regulować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie trzeba deski. Koniec pługa ma pójść w stronę lewego koła. Zawsze można podkręcić obrót przejechać i jeśli nadal ściąga to jeszcze trochę podkręcić do skutku. Oczywiście mowa o przypadku, gdy prawe koła jadą w bruździe.

Przykład, że ludzie nie umieją lub nie chcą szukać potrzebnych dla siebie informacji, ewentualnie nie rozumieją co tu się pisze mamy w temacie "dlaczego ściąga pług" W tym temacie napisano dlaczego ściąga i co zrobić o 18:27, 20:08 i 20:14. a następny delikwent w temacie, którego tytuł wcześniej wymieniłem o 23:21 pyta o dokładnie to samo. Tylko jego ściąga w stronę calizny. Normalnie szok.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj