Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacje pługa

838 odpowiedzi na ten temat

#341 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 18:23

Regulacje pługa Niestety wyroby z allegro to w większości jakieś badziewie z byle jakiej blachy. Po drugie czy twój pług występował z dłutami. Może nie jest do tego przystsowany. Nie ma wystarczająco dużo blachy bod spodem lemiesza.
Co do ustawienia musisz głebokośc po obrocie regulowac ogranicznikami obrotu. Może gdy bedzie orał w obie strony tak samo przestanie go ściągać. Jeśli nie byc może rama jest krzywa. Dlatego właśnie stojąc przed wyborem pługa powiedzmy do 10 tys zrezygnowałem z zajechanej obrotówki starego typu na rzecz jednobelkowego agromasza. O nowszej konstrukcji ramy i elementów roboczych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacje pługa Dzisiaj, 13:36
  •  

#342 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 08 wrzesień 2013 - 19:04

Regulacje pługa Kolego kupiłeś chyba bubel , są za mocno zahartowane więc pękają lub tak jak kolega pisze wyżej pług nie jest do takich przystosowany ,co do pierwszej skiby ustaw równo odciągi boczne ramion tak aby pług pracował w osi ciągnika w obie strony.

#343 Share Bobbi

Bobbi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 09:23

Regulacje pługa No nie były to lemiesze tak bezpośrednio z Allegro, tylko tam znalazłem firmę dorabiającą lemiesze na zamówienie. Z wyglądu solidne i wcale nie takie cienkie, tylko właśnie prawdopodobnie za mocno zahartowane. I o to pytałem, czy można to reklamować, czy nie ma sensu się szarpać ze sprzedawcą. Pług ma dłuta, oryginalne lemiesze są tylko z dłutami. Ale oryginał kosztuje ponad 250 zł...
Pomęczę się na takich połamańcach na razie, bo ogólnie to jakoś idą, tylko szkoda tych dłut co zostały w polu... Popróbuję też z ustawieniem tego ogranicznika obrotu, bo chyba tu jest przyczyna tej nierówności. Sam pług jest w porządku- prosty, nie spawany. To ja nie do końca umiem go ustawić.
Dziękuję za odpowiedzi.

#344 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 09 wrzesień 2013 - 10:34

Regulacje pługa Może lepiej kup takie same lemiesze tylko bez dłut. Jeśli będzie dobrze wchodził w ziemię i nie będzie go wyciskać to te dłuta sobie podaruj. Ja mam zdemontowane dlatego że nie mogłem uciągnąć na swoich glebach, bez dłuta idzie dużo lżej, tylko tak szybko nie zagłębia się ale większy poprzeczniak i idzie.

#345 Share woly

woly

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 13 wrzesień 2013 - 15:34

Regulacje pługa Witam.I znalazłem dobre lemiesze do dwuskibowego UNIA GRUDZIĄDZ.Kosztowały mnie 40 zł szt.Trochę cieńsze po grubości ale się nie wyginają <_< ,Przejechałem z osiem razy po 300m i wszystko ok,a tak samo sucho jak było.Trzeba orać z dociążeniem.Może po tych 2 dniach deszczu będzie lżej.Jutro spróbuję ;) .POZDRAWIAM. ;)

#346 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 20:39

Regulacje pługa Witam,dzisiaj podczas pierwszej orki nowym nabytkiem(OVERUM SR4skib.na zabezpieczeniu hydraulicznym) okazało się że 2 i 3 skiba nie dorzuca tzn.wyraźnie ma mniej ziemi niż 1 i 4 i tym samym pług robi delikatne rządki co może być przyczyną czy da się to jakoś ustawić,dodam że założyłem wszystkie nowe lemiesze,niebawem zdjęcia w galerii z tym problemem.

#347 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 20:51

Regulacje pługa Być może podkręcenie odkładnic pomoże mam podobny dylemat ale nie mam kiedy się za to zabrać

#348 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 14 wrzesień 2013 - 21:12

Regulacje pługa w moim przypadku raczej to nic nie da wydaje mi się że ten 2 i 3 idą nieco płycej od pozostałych najlepiej to widać na zdjęciach,które zrobiłem podczas jazdy-orki ale jeszcze się nie wgrały do mojej galerii zastanawiają mnie te śruby regulacyjne co są wkręcone w element łączący tłok z korpusem chciałem coś z nimi pokombinować na polu ale są tak zapieczone że chyba tylko kluczem pneumatycznym da się je ruszyć

#349 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 06:06

Regulacje pługa Być moze zabezpieczenia hydrauliczne tych dwóch korpusów słabiej trzymają. na skutek obciązenia orka jda troche płyciej. Jeśli się da podregulować możesz to zrobić. Być może ktoś dlatego sprzedał ten pług.

#350 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 15 wrzesień 2013 - 10:31

Regulacje pługa może tak być jak piszesz ale co to znaczy słabiej trzymają,przecież przecieków nie ma,a co do regulacji czy chodzi o te śruby o których pisałem poprzednio?

Edytowany przez KOSTEK12, 15 wrzesień 2013 - 10:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share stiw

stiw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 13:05

Regulacje pługa Witam ja jeszcze w sprawie hartowania lemieszy, jak na oko rozpoznać że stal jest rozgrzana do około 250*C lub 500*C

#352 Share adams452

adams452

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 23 październik 2013 - 21:47

Regulacje pługa Witam, posiadam plug unia grudziadz 3 skibowy. Problem polega na tym, że środkowa skiba orze zbyt głęboko przez co tworzą się takie górki i widać każdy przejazd. Lemiesz został wymieniony na nowy i jest to samo. Na oko widać że ta skiba "patrzy" pod większym kątem niż dwie pozostałe. Nie wiem czy wygięta jest słupica czy co?

#353 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 23 październik 2013 - 21:54

Regulacje pługa To wada fabryczna. Mam tura 4skiby i 3 skiba za płytko orze. Jak ci sie trafi dobry egzemplarz to jest dobrze ale przeważnie nie rowno orzą :)

#354 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 24 październik 2013 - 18:10

Regulacje pługa Stiw temp. do klepania wiadomo na oko czerwone a jak chcesz hartować to potrzyj drewnianym patykiem o gorący lemiesz i jak się pojawią iskierki to temp. jest optymalna do hartowania, adams pomierz odległości między np. dolną częścią korpusu a śrubą od kolejnego jak nie widać krzywizny to wymiary pokarzą ,na szybko możesz podłożyć pod lemiesz jakiś pręt aby podnieść czubek ku górze tylko śruby mogą być krótkie ale to pomoże.

#355 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 24 październik 2013 - 20:12

Regulacje pługa Są odpowiednie kredki lub paski do pomiaru temperatury - nie potrzeba jakiś szamańskich sposobów

#356 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 24 październik 2013 - 20:23

Regulacje pługa Teraz są może i kredki ale do puki ich nie było ten szamański sposób był stosowany i się sprawdzał a swoją drogą patyk znajdziesz od pod nogami a kredki gdzie kupisz ?

#357 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 24 październik 2013 - 20:30

Regulacje pługa W sklepie z osprzętem do lutowania twardego lub spawalniczym - to żadna nowość.

#358 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 25 październik 2013 - 16:39

Regulacje pługa Panowie którym elementem pługa dwuskibowego reguluje się aby skiba się bardziej odwracała?

Edytowany przez thor1984, 25 październik 2013 - 16:40.

#359 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2188 postów

Napisany 25 październik 2013 - 19:52

Regulacje pługa Nie pługiem a cięgłem ramieni im niżej ramie od koła w brużdzie tym skiba mniej ostra a jak chcesz teraz na ostro na zimową to ramie skręć do góry .
Sruby na pługu służą do ustawiania pierwszej skiby (szerokość) i do kąta pługa ta z przodu na klucz.

Edytowany przez Tomasz78, 25 październik 2013 - 19:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 560 postów

Napisany 26 październik 2013 - 07:15

Regulacje pługa Czyli dobrze rozumiem, że jeśli chcę aby skiba lepiej się odwracała to ramię od koła w bruździe ma być niżej niż ramie lewe a jeśli ostra to ramie od koła w bruździe wyżej od ramienia lewego?