Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

lanos1781    0

No właśnie jutro będe kombinował.Odciągi zrobię na równo (tak tutaj wszyscy piszą,aby pług szedł równo za ciągnikiem).Dlatego tą belką będę ruszał bo u mnie jest na środku ustawiona i właśnie ,,odciągami" naciagałem pług ale niezbyt póżniej to szło w polu.

Kółko ktoś wcześniej przerabiał z metalowego na gumowe.

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie jest na końcu ramy przystawka przykręcona i nie ma możliwości aby ją przykręcić bliżej.

 

A jeszcze z przodu patrząc na pług to po prawej stronie jest przykręcona belka do ramy wieloma śrubami (4sztuki) i jest tam naklejka z jakimiś rozstawami chyba 400 i 600 (tylko nie wiem jaki to może mieć wpływ i na co.Bo szerokość orki przestawia poprzez przestawienie całej skibi na ramie w otworach..Kąt pługa na boki tą rączką przy belce.A te śruby nie wiem na co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie podpowie mi ktoś bo mam mały problem. W huardzie nawet na śrubach 5.8 jak uderzy kamień to ścina się śruba ale i pęka końcówka lemiesza z dłutem. Rozumiem że są za bardzo zahartowane, i czy takie odhartowanie by coś pomogło ?  drugi problem to taki że ma problem z wejściem pługa w ziemie, najpierw okazało się że płozy za bardzo wystawały i one go trochę trzymały i przycieliśmy je, ale problem nadal, w mniejszym stopniu co prawda ale występuje. Nie wiem czym to wyregulować? podłożyć coś pod lemiesz czy pod dłuto żeby bardziej były skierowane w ziemie czy co ?bardzo prosze o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam

Posiadam plug 3 skibowy obrotowy overum taki jak w ogłoszeniu

http://allegro.pl/plug-obrotowy-overum-i4961397784.html

Mam problem z ustawieniem szerokości roboczej pluga.

Gdy zwiększam szerokość roboczą (regulując te dwie śruby widoczne na drugim zdjęciu w ogłoszeniu) zwiększa się kąt i teoretycznie szer. rob. jest większa, ale cały plug przesuwa się w prawo i 1-szy korpus idzie za kołem ciągnika i po prostu nic nie robi. Próbowałem ustawiać według tabeli i dzieje się to samo.

Miał ktoś podobny problem?

Edytowano przez Radek88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Witam.Według mnie ten pług nie ma regulacji szer. orki

Witaj

Jeśli tak to co się robi tymi dwoma śrubami widocznymi na drugim zdjęciu. 

Jestem pewien ze reguluje się nimi szer. roboczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Pierwsza śruba jest od szerokości pierwszej skiby. Druga od szerokości roboczej. Tak trudno pokręcić śrubami i popatrzeć co się przestawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Pierwsza jeat tak jak kolega wyzej pisze od szerkosci 1 skiby  czyli ustawienia pierwszego korpusu wzgledem koła 

a druga od nodchylenia korpusow w zgledem kierunku orki aby uzyskac odpowiednie układanie skib [zmienia sie wtedy też nieznacznie szerkośc skiby] a to jakby drugoplanowa sprawa

Ten pług niema regulacji wario

 

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek88    15

Pierwsza jeat tak jak kolega wyzej pisze od szerkosci 1 skiby  czyli ustawienia pierwszego korpusu wzgledem koła 

a druga od nodchylenia korpusow w zgledem kierunku orki aby uzyskac odpowiednie układanie skib [zmienia sie wtedy też nieznacznie szerkośc skiby] a to jakby drugoplanowa sprawa

Ten pług niema regulacji wario

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie macie odstępy pomiędzy końcami odkładnic? Mam kverneland ld 85 z długimi odkładniami i przedpłóżkami, ustawiony na 18". Problem miałem taki, że nie równo układały mi się skiby. Po regulacji (naciągami od tyłu odkładni) powiedzmy, że wyrównałem wszystkie odstępy jednak dalej nie jestem do końca zadowolony... Jaki kąt, odstępy powinny one mieć? Mniemam, że jest to zależne od warunków glebowych: klasa IV, IVb. No i przedpłóżki nawet przy niewielkiej wysokości ścierniska potrafią sie cały czas zapychać, jakie są wasze doświadczenia z tym? 

Edytowano przez kamilblasiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja swoje ustawiam 10cm wyżej nad  lemieszem i się nie zapycha nic nawet na poplonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi16245    0

Witam panowie mam klopot mam plug dwuskibowy orlik  czyli 2x25 i bardzo ciezko idzie mam nowe lemesze z tym szpicem i lemisze dobrze leza ale to nie jest to meczy mnie ta sruba co jest z przodu pluga na klucz 24 i o ona ma za zadanie?chodzi mi o ta srube co jest widoczna na trzecim obrazie  http://olx.pl/oferta/plug-3-skibowy-orlik-lemiesz-2-otworowy-nowy-CID757-ID6HEIz.html 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Wstaw poprawny link albo opisz gdzie ta sruba jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam pług orlik ma szerokość 2x 33 ,a ta śruba to regulacja kąta pługa czyli po ustawieniu pierwszej skiby na odpowiednią szerokość regulujesz ta na 24 klucz tak aby pług szedł w osi ciągnika i równolegle do jago toru jazdy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Witam panowie mam klopot mam plug dwuskibowy orlik  czyli 2x25 i bardzo ciezko idzie mam nowe lemesze z tym szpicem i lemisze dobrze leza ale to nie jest to meczy mnie ta sruba co jest z przodu pluga na klucz 24 i o ona ma za zadanie?chodzi mi o ta srube co jest widoczna na trzecim obrazie  http://olx.pl/oferta/plug-3-skibowy-orlik-lemiesz-2-otworowy-nowy-CID757-ID6HEIz.html 

 

pokrec w jedną stronę będzie ci ściągało w stronę zaoranego, przekręć w drugą strone będzie ci ściągało ciągnik w stronę nieoranego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    784

Mam takie pytanie w kwestii ścinaczy listwowych. Używam pługa grudziądzkiego wyposażonego w ścinacze i zastanawiam się, czy do orki ugoru nie lepiej będzie je odczepić, jak myślicie? Inna sprawa, że to raczej nie będzie łatwe zadanie, bo pług ma już ze 30 lat a ścinacze są w nim od nowości nigdy nie zdejmowane.

 

Drugie pytanie, to jakby ktoś mi wytłumaczył do czego właściwie służy boczna korba, którą zmienia się pozycję całego pługa w lewo i w prawo (do czego służy ta regulacja) oraz do czego służy śruba znajdująca się z przodu pługa na samym środku. Jak odpowiednio je wyregulować?

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ta korba prawo-lewo służy do regulacji szerokości pierwszej skiby aby brała tyle co kolejne, a śruba do regulacji (swoimi słowami mówię) kąta pod jakim pług idzie, żeby szedł prosto za ciągnikiem, równolegle do bruzdy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Do ugoru ścinaczy nie ściągaj lepiej się zaorze a tak wszystko będziesz miał na wierzchu,boczna korba słuzy do regulacji pierwszej skiby czyli ustawiasz nią szerokość roboczą od bruzdy tak aby obie,lub wszystkie pracowały na tej samej powierzchni pola to jest przydatne w momęcie np. jak chcesz pochylić pług na ostrą skibę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Plug unia ibis xl 3+1 posiada 2 sruby do regulacji

sruba od strony silownika/ciagnika odpowiada za co? Moze ktos podrzucic instrukcje

W innych modelach jest widze ze jest tylko jedna i rama jest inaczej zamontowana do wiezyczki

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jadna służy do regulacji pierwszej skiby druga do ustawiania kąta pługa w osi ciągnika tak jak w wersji LS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Zwiększyłem rozstaw na max w pługu Frost Atlantic

34a60c16ee03b0d6med.jpg

 

czy tę kotkę  (zaznaczoną) też muszę przestawić na najszerszy "stopień" była na przedostatnim. Tą kostką zmienia się kąt ustawienia skiby względem osi ciągnika?

 

 

331b3337c69dfdd6med.jpg

 

Edytowano przez Nowy81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Teoretycznie tak jesli w ten sposób jest regulowany ,ze szerokość zmieniasz odstępem skiby od skiby wydłużając go ,to kąt zmieniasz tym własnie kamieniem ,pierwszy raz widzę takie rozwiązanie ale moze dobre i proste ,choć pozbawione płynnej regulacji ,spróbuj bez przestawiania jak bedzie ciągnik ściągać to przestaw na maxa szeroko,i zobacz co sie dzieje .Mi wydaje się że w nim sa zakresy ,czyli na każdym skoku kamienia jest regulacja długości (szerokości roboczej )to tak jak bys podzielił długość ramy  na cztery  (zakładamy że rama ma 40cm zakresu na suwaku słupicy co daje 10cm na każdy bok kamienia )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Witam mam problem gdy orze po ziemniakach lub pole bez obornika bo jak wiadomo nie na wszystkie pola obornika starczy jest pięknie dokrywa ładnie lecz gdy wiade na pole z obornikiem pojawia się niedskonałość obornik jest niedokryty a dokładniej wygląda to tak że jest odrzucony z ziemią a nie odwrucony i przykryty. Pomysły co jest tego przyczyną co ustawić lub przestawić?
Przepraszam za to że jedno pod drugim ale przypomniało mi się dodam że to 3 skibowy pług zagonowy podczepiany pod C-360. Cięgna mają być sztywno czy luźno bo ja mam na sztywno? Jak poziomować pług wiade w bruzde kołami i pług ma być postawiony na ziemi czy już w ziemi i po czym poznam że jest ok poziomo? I jak zmierzyć szerokość pierwszej skiby by była taka sama jak 2 lub 3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojot629    257

wieszaki powinny byc luzno zeby plug kopiowal teren a nie ciagnik, poziomujesz jak plug jest juz w ziemii. A to ze odrzuca zamiat przykrywac to wina nie tylko zlego ustawienia ale tez tych badziewnych odkladni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Pierwszą skiba ustawiasz korba pozioma na wiezy pługa ,jak byś poczytał temat to byś wiedział ,co do złego przykrywanie resztek to napisz czy masz przy odkładnicy ścinacze ,jesli tak to w nich tkwi problem że nie wrzucają wierzchniej warstwy gleby wraz z obornikiem w bruzde ,lub czy masz przedpłużki jesli tak to na jakiej głębokości ustawione względem odkładnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj