Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacje pługa

817 odpowiedzi na ten temat

#281 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 31 maj 2013 - 08:04

Regulacje pługa Czy do prawidłowej pracy pługa istotne jest ustawienie (wstępne tj. przed zapięciem pługa do ciągnika) długości wieszaków przy najniższym położeniu przegubów kulistych.
Czy nie zwracań na to uwagi a wystarczy podnośnikiem podnieść do wysokości pługa, zapiąć i w pole.
Czy ten szczegół eksponują instrukcje obsługi pługów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacje pługa Dzisiaj, 19:16
  •  

#282 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 31 maj 2013 - 09:06

Regulacje pługa Ramiona jak zaczepiasz pług mają byc równe dopiero na polu regulujesz prawe ramie tak aby pług był w pozycji poziomej a łącznikiem górnym tak aby wieżyczka była w położeniu pionowym wzgledem ziemi. Kółkiem podporowym regulujesz głębokość tylnej części pługa.

#283 Share slajders25

slajders25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 09:52

Regulacje pługa Jeśli ktoś by szukał dokładnego opisu ustawienia pługa do pracy to polecam stronę z instrukcjami obsługi pottingera Dodam że instrukcje polskie są mniej dokładne w opisie niż te po angielsku

#284 Share radek151

radek151

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 sierpień 2013 - 12:05

Regulacje pługa Tematy połączone

Witam. Nabyłem ostatnio do mojego Zetora 16145 pług 4 skibowy obrotowy Kverneland E. Problem polega na tym, że pierwsza skiba nie dorzuca i zostają takie paskudne ślady, reszta skib bardzo ładnie kryje i nie ma problemu. Szerokość orki to 35 cm bez możliwości regulacji. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem???

Edytowany przez KRISTOFORn, 23 sierpień 2013 - 12:59.

#285 Share Ksawery

Ksawery

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 396 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 12:36

Regulacje pługa a jaki masz rozstaw kół wewnątrz tył i przód i jaki rozmiar opon??

#286 Share radek151

radek151

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 12:45

Regulacje pługa Rozstaw tył 125, przód 133, opona 520/70 R34

#287 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 13:47

Regulacje pługa

Ramiona jak zaczepiasz pług mają byc równe dopiero na polu regulujesz prawe ramie tak aby pług był w pozycji poziomej a łącznikiem górnym tak aby wieżyczka była w położeniu pionowym wzgledem ziemi. Kółkiem podporowym regulujesz głębokość tylnej części pługa.

Aby było wygodniej można ramiona wcześniej podregulować by pług był w pozycji poziomej, mi przynajmniej jest łatwiej niż się motać z ramionami i pługiem 500 kg. jak zrobisz przejazdy to wtedy też trzeba podkręcić.

#288 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 23 sierpień 2013 - 21:58

Regulacje pługa

Rozstaw tył 125, przód 133, opona 520/70 R34

To co się dziwisz jak do takiej szerokiej opony kupujesz pług o szerokości 35cm. Do opony o szerokości 52cm nie radzę mniejszego pługa niż 40cm na skibę brać, a najlepiej jak by brał 45cm. Ale jak dobry zachodni pług wyśrubowana odkładnia i listwa dokładająca będzie to wystarczy 40cm.

#289 Share fza

fza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 19:31

Regulacje pługa

Ramiona jak zaczepiasz pług mają byc równe dopiero na polu regulujesz prawe ramie tak aby pług był w pozycji poziomej a łącznikiem górnym tak aby wieżyczka była w położeniu pionowym wzgledem ziemi. Kółkiem podporowym regulujesz głębokość tylnej części pługa.

No fajnie - ale jak ustawię pług wg powyższego opisu to orka bez uwag ale na uwrociu nie podniesie pługa ponad orkę.

#290 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 24 sierpień 2013 - 22:09

Regulacje pługa TO skręć ramiona na maxa do góry tak aby wyżej podnosił. Dziwne troche że ci nie podniesie tak wysoko. dobierz tak otwory żeby łącznik centralny był w pozycji poziomej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 25 sierpień 2013 - 10:11

Regulacje pługa @Radek151
Dla mnie to zła szerokość robocza. Jednym słowem za duża. Czyli odległość pierwszej skiby do koła. Ja mam ZTS16245 i 3 skiby i pokrywa idealnie i mam najszersze koła i najbardziej rozstawione koła w ciągniku. Też mam obrotowy. Teraz kilka pytań.

W każdym pługu masz trzy regulacje na cięgnach jeśli chodzi o pług
- jedna to jest szerokość robocza i w twoim przypadku to jest to źle ustawione możesz to mieć na belce.
- druga kąt ustawienia pługa- jak ciągnik znosi z bruzdy to ustawiasz tym- jak puścisz kierownice to powinien do końca jechać prosto nawet jak masz 10km długie pole. Ciągnik znosi Ci-obraca przodem???
-głębokość bruzdy, ustawienie kółkiem podporowym
Masz dużą kabinę a w pługu wysoką wieżyczkę czy niską??
Masz euro haki???

p.s jeszcze w nie których można kąt pochylenia pługa ustawić bez ustawiania wieszaków w ciągniku

Edytowany przez tespis17, 25 sierpień 2013 - 10:18.

#292 Share bezbarwny

bezbarwny

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 27 sierpień 2013 - 21:17

Regulacje pługa

TO skręć ramiona na maxa do góry tak aby wyżej podnosił. Dziwne troche że ci nie podniesie tak wysoko. dobierz tak otwory żeby łącznik centralny był w pozycji poziomej.

Z tą ''pozycją poziomą'' , to trochę bzdura jest ;)
Łącznik centralny , powinien być tak ustawiony na otworach , żeby linie ciągu cięgieł dolnych( ramion podnośnika) i tegoż łącznika , przecinały się tuż przed osią przednią ciągnika( podczas orki - nie w pozycji transportowej)
Ramiona podnośnika natomiast , powinny być ustawione po-zio-mo :P

You Shook Me All Night Long

#293 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 07:14

Regulacje pługa Jak ramiona podnośnika mają być poziomo to na tą samą głębokość zawsze bym musiał orać. Jest jedna zasada pług nie może być pochylony na boki a lemiesze równo zagłębiać sie w ziemi :)

#294 Share radek151

radek151

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 13:24

Regulacje pługa @tespis17
Ciągnika mi nie znosi, kabinę mam dużą ale nie prostą tak jak w ZTS 16245, wieżyczka w pługu jest niska bo na wysokiej za nisko podnosi i nie jest możliwe obrócenie pługa. Haki mam zwykłe nie euro. Tylko tak jak powiedziałem, szerokość orki mam 35cm i wydaje mi się, że żadne ustawienie pługa tutaj nie pomoże, bo znajomy stwierdził na polu, że pług jest ustawiony dobrze :/

Pług wygląda tak:

Załączone miniaturki

• 4af84b3208ad80b786955e7bc4a41adc.jpg

Edytowany przez radek151, 28 sierpień 2013 - 13:27.

#295 Share JohnJelonek

JohnJelonek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 12:15

Regulacje pługa Hej,
plany się pokomplikowały i muszę orać innym ciągnikiem. Na co zwrócić uwagę przy ustawieniu?
Ciągnik jest większy gabarytowo i ma znacznie szersze opony.
Trzeba regulować pierwszą skibę? Ustawienie środka pługa? Odboje prawo lewo?

#296 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1186 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 16:07

Regulacje pługa

@tespis17
Ciągnika mi nie znosi, kabinę mam dużą ale nie prostą tak jak w ZTS 16245, wieżyczka w pługu jest niska bo na wysokiej za nisko podnosi i nie jest możliwe obrócenie pługa. Haki mam zwykłe nie euro. Tylko tak jak powiedziałem, szerokość orki mam 35cm i wydaje mi się, że żadne ustawienie pługa tutaj nie pomoże, bo znajomy stwierdził na polu, że pług jest ustawiony dobrze :/

Pług wygląda tak:

Dosuń plug do częsci zaoranej czyli zmniejesz szerokość pierwszej skiby, nie wierze, że Kver. nie zarzuci tak wąskiej opony bo to wąska opona, ja mam opony 600 i plug obrotowy Fortschritt, który ma szerokość 35cm/korpus zakrywa idealnie. Stare Rabe czy Lemken(40cm/korpus) spokojnie dorzucają po oponie 650, laicy, którzy nie orali takimi pługami z takimi oponami niech lepiej nie teoryzują tu bo piszą rzeczy, które nie sprawdzają sie w praktyce!

Edytowany przez JD1052, 29 sierpień 2013 - 16:11.

#297 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 489 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 29 sierpień 2013 - 20:41

Regulacje pługa zgadza się. podciągnij cięgna tak żeby pług nie "uciekał" w bruzdę

#298 Share ursontv

ursontv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:gospodarka

Napisany 30 sierpień 2013 - 08:46

Regulacje pługa Witam chciałbym się was zapytać dlaczego ściąga mi pług w lewo podczas orki i to tak że nieda się orac.Oram ciągnikiem t25 i pługiem 2 skiowy prosze o szybką odpowiedz.

Połączone

Edytowany przez razor275, 30 sierpień 2013 - 09:46.
Dublowanie tematu

#299 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 30 sierpień 2013 - 08:52

Regulacje pługa Musisz podregulować sobie kąt natarcia tą śrubą od ustawienia belki przy pługu. Tylko nie pamiętam w którą stronę.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share DejwMajster

DejwMajster

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 wrzesień 2013 - 18:45

Regulacje pługa Witam, problem dotyczy jakości orki, Orze zwykłym pługiem 2 skibowym ciągnikiem władimircem. Jestem początkujący i prosze o porady co zmienić, nie jest za płytko, co tu zrobić żeby było równo ? wstawiam zdjęcia.

Załączone miniaturki

• Zdjęcie0028.jpg
  • Zdjęcie0031.jpg
  • Zdjęcie0033.jpg

Edytowany przez DejwMajster, 02 wrzesień 2013 - 18:50.