Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulacje pługa

838 odpowiedzi na ten temat

#261 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 24 listopad 2012 - 19:19

Regulacje pługa pług mam 3skibowy UG (2 skiby+3dospawana)-ma chyba 95cm
wyorując bruzde na środku przestawiasz tylko kółko? ciegna nie?
jak odorujesz od miedzy to jak ustawiasz pług? powinienem jechac po miedzy czy z boku?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulacje pługa Dzisiaj, 17:11
  •  

#262 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 22:50

Regulacje pługa Co do podkręcania kółka to rusz i zobaczysz jak plug się prowadzi i czy równo z każdej skiby idzie ziemia i jeśli trzeba koryguj łącznikiem centralnym.
Tu nie ma zasady że kulko w dół o 2 obroty to łącznik o jeden rozkręcić. Obserwuj plug i poprawiaj ustawienia, tak żeby pług szedł w poziomie.
Po to pytałem jaki masz plug bo od tego zależy jak będziesz orał od miedzy. Od ciągnika też zależy np. jaki szeroki.
Na wieżyczce masz poziomo ustawioną korbkę. Na podniesionym pługu kręcisz nią tak żeby pług po wieżyczce przesuną się maksymalnie w lewo.
Możesz jeszcze na odciągach bocznych w ciągniku też przesunąć cały pług w lewo. W tym momencie jeśli pług będzie zbierał za lewym kołem, czyli ostatnia słupica zrówna się z lewym obrysem ciągnika możesz orać jadąc lewym kołem przy miedzy. Jednak jeśli nie da się tak ustawić pługa musisz jechać po miedzy. Więc ustawić tak pług żeby było wygodnie orać czyli ostatni lemiesz nie zbierał śladu lewego kola tylko zaraz obok.
Pytanie czy tak dokładnie trzeba lizać miedze.

#263 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 19:02

Regulacje pługa no dobra mam jeszcze 1 kawałek do zaorania przed zimą wiec zobacze w praktyce.
mtracz dzięki za odpowiedzi,
kiedy powinno sie wykonywać orke zimową?
Jaki macie sposób na przyoranie dużej gorczycy?

#264 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 20:13

Regulacje pługa Orkę zimową wykonujesz przed mrozami i śniegiem, za wcześnie też nie dobrze bo ci się może zazielenić.
Gorczycę zawałuj, a przed każdym korpusem przydał by się krój tarczowy, wtedy by ci się nie ściągała.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#265 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 21:08

Regulacje pługa Do gorczycy czy innego wysokiego chwastu na polu można powiesić belkę-jakiś ceownik pod ramionami ciągnika tak żeby podczas orki ciągnął się po ziemi i łamał łodygi, a w tedy wpada pod pług położone i łatwo da się przekręcić.
Kroje by się przydały jak wspomniał kolega wyżej no ale nasze małe pługi jak każdy wie posiadają jeden więc trzeba dorabiać.

Gorczycę można położyć w czasie orki mocując wał (lub coś podobnego) do pługa i go ciągnąć przy orce. Coś jak ciągniecie bron albo kolczatki tylko po stronie nie oranej.

#266 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 16:45

Regulacje pługa mtracz masz racje wał po przeciwnej stronie pługa ładnie kładzie jednego roku tak orałem zwyczajnie przygotowuje ci gorczyce do nastepnego przejazdu używałem jednego podwójnego z agregatu uprawowego lekko idzie i ładnie kladzie.

#267 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 824 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 26 listopad 2012 - 19:37

Regulacje pługa Mnie kiedyś jeden producent-rzemieślnik pługów podpowiedział bardzo prosty sposób na przyoranie gorczycy, Między słupicami przeciągnąć mocną linkę albo łańcuch. Pochyla on gorczycę i ławiej się przyoruje, proste, tanie sprawdzone.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#268 Share Qwerty_7

Qwerty_7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:29

Regulacje pługa -- połączono --

Cześć.
Chciałbym się dowiedzieć czy da się jakoś ustawić pługi 3-skibowe do Ursusa C360 3P tak żeby same regulowały głębokość orki czy trzeba samemu regulować podnośnikiem góra/dół , dół/góra ?

A może tylko w lepszych, nowszych pługach (Lemken, Kverneland) nie trzeba regulować ?

Edytowany przez Marcin91, 04 marzec 2013 - 12:43.
dublowanie tematów

#269 Share grala13

grala13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:37

Regulacje pługa w ciągniku masz wajche z prawej strony pod siedzeniem ,atam S,M,P
S-regulacja siłowa,wtedy podnośnik reaguje na impulsy przekazywane z pługa przez łącznik(gdy ma ciężko to sam sie podnosi)nie trzeba wtedy używać kółka podporowego w pługu.
M-regulacja mieszana
P-regulacja pozycyjna ,czyli normalna praca

Edytowany przez Marcin91, 04 marzec 2013 - 12:43.

#270 Share gospodarz97

gospodarz97

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 345 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:04

Regulacje pługa Żadne pługi nie regulują się same :P

Napisz dokładniej o co Ci chodzi z tą regulacją :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share Jacek9024

Jacek9024

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:10

Regulacje pługa Każdy pług trzeba regulować nowy czy stary. Głębokość orki reguluje się kołem podporowym i w tedy rolnik ma za zadanie regulowanie równości odkładania się gleby i żeby 1 lub 3 skiba nie szły zbyt głęboko lub płytko zależy też gdzie masz przykręcone koło po środku czy na samym tyle można też samym podnośnikiem regulować wtedy trzeba odpowiednio ustawić łącznik górny, tylko to jest duże przeciążenie dla podnośnika takie jest moje zdanie.

Edytowany przez Marcin91, 04 marzec 2013 - 12:46.

#272 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:13

Regulacje pługa Jak już tu piszemy to kółko daj na ostatnią skibę ustaw pożądana głębokość ustaw dzwignię na regulację siłową i w pole ,ale majac mieszane gleby i tak będziesz musiał troche sam korygowac plug.

#273 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 03 marzec 2013 - 21:08

Regulacje pługa z tym kółkiem kopiującym to zaobserwowałem że są różne opinie część osób twierdzi że wygodniej jest gdy kółko jest na środku druga część że gdy kółko jest na końcu pługa , mi jest wygodniej gdy kółko jest na środku i nim ustawiam głębokość a łącznikiem górnym tylko poziomuje pług

#274 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:19

Regulacje pługa Tak tylko jak masz kółko na środku i najedziesz na nierówność ciągnikiem np.kamień to pług faluje i powstaje bruzda o nierównej głębokości i kopiując następnym przejazdem regulujesz w tym miejscu glębokośc podnośnikiem a w przypadku koła z tyłu tego problemu nie ma.

#275 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 03 marzec 2013 - 21:33

Regulacje pługa w sumie sens to ma , tylko że u mnie nie ma kamieni w polu (jedynie w granicach są :P) ani nic takiego na czym pług by mógłby zmienić głębokość

#276 Share BukeR

BukeR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:IT.
    Agrotechnika.
    Muzyka.

Napisany 11 marzec 2013 - 13:34

Regulacje pługa Zastanawiam się czy przy tylnich oponach 540 R34 w Deutz'u pług Zetora Sukov 4x40 "dorzuci" pierwszą skibę, żeby nie było śladów po przejazdach.

Evolving agriculture - Dutz Fahr

Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

#277 Share soltys123

soltys123

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 maj 2013 - 15:49

Regulacje pługa Witam. Panowie mam problem z pługiem Akpil U006 model z 2004r 4x40 i problem polega na tym iż pług ładnie kryje ale ciągnik strasznie ściąga wręcz nie da się orac, ciągany jest Belarusem 920 na stożku. Kiedyś orałem ze staltechem takim samym to chodził aż miło. Co może byc przyczyną???

#278 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 18 maj 2013 - 17:06

Regulacje pługa Źle ustawiony punkt siły ciągu ewentualnie jakiś problem z pługiem a raczej jego ramą. Generalnie jeśli spojżysz na tgz ślizgi powinny one pokrywać się z kierunkiem jazdy. Być do niego równoległe. Inaczej będzie ściągać w zależności w którą strone owe ślizgi są skierowane.

#279 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 18 maj 2013 - 17:44

Regulacje pługa wieżyczka pługa musi być prostopadle do podłoża gdy ciągnik stoi z opuszczonym pługiem w bruździe. Doreguluj szerokość pierwszej skiby tzn. Sprawdź miarą jaka jest odległość od 1 lemiesza (1skiba) do 2 lemiesza(2skiba) i taką samą odległość daj między krawędzią bruzdy a lemieszem 1 skiby. Reguluje się to śrubą umieszczoną na pługu. Działa to tak że cały bług przesówa się w lewo lub prawo (nie zmienia kątu względem ciągnika, nie zwiększa szerokości roboczej)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 18 maj 2013 - 17:59

Regulacje pługa Musisz go ustawić na wale wykorbionym tak aby płozy szły prosto w kierunku jazdy, odstępstwa w prawo lub lewo będą skutkowały ściąganiem ciągnika odpowiednio w lewo lub prawo

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi